Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Túl" lehet etetni egy babát?

"Túl" lehet etetni egy babát?

Figyelt kérdés
Lassan 1 hónapos a fiam. Mostanában elég sokat nyűgösködik, és legjobban cicin nyugszik meg, ezért van, hogy óránként cicizik. Árthatok NEKI ezzel?
2011. júl. 2. 21:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Àrtani nem ártasz, túl enni nem tudja magát, meg észre is veszed mert rengeteget bukna töle. (ami túl sok az kijön felül)


viszont kialakulhat egy rossz szokás. habár még csak 1 hónapos, még ez lehet éhség, így lehet csak szaporodni kell a tejednek, de 3 hós kortól elkezd kialakulni a szokások, amikor már nem csak éhség csillapításra kell cici hanem nyugtatásra is. ez elöször jó, majd 12 hósan már teher 18 hósan meg már fájdalom.


mindig arra gondolj, hogy légy következetes. ez nem csak most késöbbre is igaz. az hogy egyszer egyszer valamit csinál, még nem szokja meg.


ha sír igénye van még ennyi idösen, az lehet éhség vagy más. szerintem nálatok éhes.

viszont ha van elég tejed akkor lehet hogy óránként eszik egy kicsit de az csak pillanatnyi éhség csillapítás, majd 1 óra után megint éhes, de csak kicsit stb...


kérdés te meddig bírod ezt.

2011. júl. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
nem a "túletetéssel" van baj, hanem folyamatosan emésztenie kell, emiatt is lehet a nyűgösködés.
2011. júl. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudod túl etetni! Tudja ő,hogy mi az elég neki! :)
2011. júl. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
túletetni nem tudod viszont tényleg nem túl jó taktika egyből cicire tenni, előbb próbáld megvígasztalni, dajkálni és csak utána ciciztetni, megfájdulhat a pocakja a sok szopitól, nálunk pont ez volt mint nálatok aztán ki kellett hívni az ügyeletet és a doki mondta, hogy 2 óra teljen el két szopi között. és valóban, simán el tudtam szórakoztatni :)
2011. júl. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nálunk is a végső megoldások közt van, hogy cicire teszem, de este már nagyon nyűgös, sajnos nem nagyon bírok vele máshogy! Próbálom dajkálni, szórakoztatni...
2011. júl. 2. 22:07
 6/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, azért kell másfél óra az emésztésre. Szóval nem jó ráetetni mindig ilyen sűrűn. Az más ha valamikor előbb megéhezik, de állandóan nem hasznos. Utána meg is kell büfiztetni. Az én picim egyébként túl tudja enni magát, és aztán dől vissza belőle. Nem jó, de ezt cicin nehéz szabályozni. Persze az is más ha csak pár kortyot szív megnyugtatásként.
2011. júl. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

22:00vagyok, miért pontoztatok le? :O csak azt írtam amit az orvos mondott, szerintem ebben nem volt semmi bántó :O

én babámnak azért fájt a pocakja mert mindig cicire tettem, 1-1,5 óránként... :S

2011. júl. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez tényleg igaz, hogy a még emésztetlen tejcsi megy a már félig emésztettre. Ez okozhat hasfájást. Elég komolyat is.

Na meg neked is kell valamikor pihenni, nem? Cumit nem akarsz adni neki? Hátha az is megnyugtatná.

2011. júl. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk akkor volt ez, amikor már kevés volt a tejem, 7 hónapos lehetett akkor.Egyszerre olyan keveset tudott kiszívni, hogy csak egy órára tartott ki neki, de volt, hogy fél óra múlva sírt érte.Nehéz volt nagyon!Még a boltba se mehettem le, sétálni is féltem elindulni, mert bármikor rájöhetett a sírás.A gyerekorvos egyből rávágta, hogy kevés a tej!De ő keveset is hízott.Ha jól gyarapszik a babád, akkor nem ez a gond.Kipótoltam tápszerrel, így nyugodt volt ő is, én is, kiegyensúlyozott lett az én állandóan sírós lányom,és 3-3,5 fél órát egy nyöszörgés nélkül kibírt.De ennek az lett az eredménye, hogy 8 hónaposan egyik napról a másikra köszönte szépen, befejezte a cicit.Próbálj meg fejni, miután szopott.Vagy kíváncsiságból mérd le szopi előtt és után.És akkor meglátod, mennyit evett.Mert te nem látod, hogy pl. csak 50 g-ot sikerült kiszívnia, persze, hogy egy óra múlva éhes.Szerintem ez lehet!
2011. júl. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha utána nem fáj a has nem, sőt!


Vannak ilyen időszakok a baba életében, fejlődési ugrások, kajamennyiség-változások, ilyenkor persze, hogy lóg a cicin, ezzel serkenti a tejtermelést.


Túletetni nem lehet, egyrészt tudja ő, mennyi kell neki, másrészt miután "kiürítette" a cicit, nem sok minden jön belőle..., meg ha túl sok volt -néha van ilyen-, kihányja. (Persze ez ritka, meg a hirtelen evéstől is lehet.)


Igény szerint nyugodtan, bízz benne, ő tudja, mi kell neki.

2011. júl. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!