Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl lehet etetni egy 8 hós babát?

Túl lehet etetni egy 8 hós babát?

Figyelt kérdés

Kislányom rettenetes jó étvágyú, sokat eszik, szeret szinte mindent (amit persze ehet). Remeg érte ha meglátja, hogy mi eszünk. Kis ducika, sonkarozi.

Még szopik is, lehet, hogy túletetem? De nem jelzi evés közben, hogy elég. Olyan még sose volt, hogy kihányt volna valamit . Lehet, hogy én vagyok az "oka" , hogy ilyen duda lett? Vagy ilyen fajta?


2011. jan. 1. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:

hány kb? hány cm?


elvileg nem lehet túletetni, de van olyan betegség, hogy nem érzi, hogy tele van, de ez ritka.

2011. jan. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia.az én kisfiam 7 honapos és ő is jo dagi.szerintem én tul etetem mert van mikor a felesleg kijön belőlle.de ha meg kevesebbet adok neki akkor sir(és gondolom azért mert éhes) ezért nem te vagy az oka hogy "duda" a kislányod,mert ha nem kellene neki a kaja nem tudnád beletömni!
2011. jan. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

hány cm és hány kiló? az enyém 8 hósan 69 cm és 8,5 kiló volt, tehát a pont átlagos magasságához az átlagon kicsit felüli súly társult, hát volt mit fogni rajta...de ő csak anyatejes volt szinte, a gyümiken kívül nem fogadott el semmit ennyi idősen.

most 2 éves, és 12 kg és 88 cm, tehát a súlya hozzáidomult a magasságához, se nem sovány, se nem kövér. hozzáteszem, 8 hósan ő még nem csinált semmit, 9 hósan kezdett mászni, a kúszás kimaradt. amikor elkezdett aktívan mozogni, elkezdett vékonyodni is.

sztem ha ügyelsz hogy egészséges ételeket egyen, akkor nem lesz baja.

2011. jan. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam is ilyen 11 honapos es rengeteget eszik mar regota, viszont nem latszik rajta (gondolom lemozogja vagy nem is tudom). Meg olyan nem volt nallunk amiota hozzatplalom, hogy elforditotta volna a fejet vagy ellokte volna a kanalat vagy kikopte volna. Akkarmennyit adok tatja a szajat es megeszi. :) Ma pl. megevett egy fel tanyer marhahuslevest (repaval, zoldseggel, aprora vagott husival es tesztaval) utanna meg megevett 1 rantott csirkemellet felvagva parolt zoldsegekkel (egy kisebb szall repa, kb. 3 rozsa karfiol es 4 darab kozepes kelbimbo es egy kisebb krumpli). Ezt csak azert irtam le ilyen reszletesen, hogy kb. tudd elkepzelni. :) Aztan delutan 3 korul eszik babamuzlit gyumolcsel vagy joghurtot gyumolcsel es megszoktam neki hamozni 2 mandarint (jo termeszetes C vitamin bevitel). 18 orakor vacsorazik es 19:30-kor iszik meg 300ml tapszert lefekveskor. Evesek kozott is szokott kerni neha babakekszet vagy a nagy kedvence a repas ropi es ezeket ragcsalja. Mar tudja, hol tartom oket, kimegy a konyhaba es nyitogatja a szekreny ajtot, hogy ker. :) Megis csak 8 kilo. A cm nem tudom de nem hosszu baba mert meg indig 6-9 honapos korig valo ruhakat hord. Anyu szerint gyors az emesztese. :)
2011. jan. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hu kedves utolso válaszolo jós okat eszik a babód nem semmi igaz az enyém kislány de a negyedét jó ha megeszi igaz utál enni vagy én nem tudom....de hosszu vékony baba...ugy kell tukmálni néha a kaját neki..valami őtlet hogy egyen tőbbet?Boccs az offért...
2011. jan. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A kislányom súlyát pontosan nem tudom, mert decemberben kimaradt a tanácsadás, sokat betegeskedtünk. De kb. 9 kg és 73cm körül lehet. A 74-es ruhák is lassan kicsik lesznek, van olyan 80-as rucink ami már jó (12hós méretű).

Szóval azért 8hónaposan (30-án töltötte be) ,azért ez elég sok, nem? Hozzáteszem, nagyon lusta is. A forgások mennek, hasra és vissza, de mászni aztán nem akar. Pedig sokat leteszem a szőnyegre. Ülni se tud még biztosan, a fürdetéssel ezért elég bajba vagyok, mert a kiskádba fekve alig fér már el, ültetni meg még nem tudom.

2011. jan. 2. 12:18
 7/8 anonim ***** válasza:
szia, 3. vagyok. megnéztem, és a 73 cm-hez nem sok a 9 kiló. az más kérdés, hogy 8 hósan a 73 nrm átlagos kislánynak, de gondolom, ti szülők sem vagytok átlagos magasságúak? vagy a családban általában magasabbak vannak. mert ha ti magasabbak vagytok, akkor teljesen rendben van, hogy a babátok is magasabb mint a kortársai.
2011. jan. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Átlagos magasságúak és testalkatúak vagyunk. Én 168cm, a párom 175cm. A családban is úgy kb. átlagosak, bár anyukám meg alacsony és a hugom is, após is alacsony. Érdekes ez a genetika.
2011. jan. 4. 09:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!