Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A bébikompnak van előnye is?

A bébikompnak van előnye is?

Figyelt kérdés
Eddig elleneztem, mindig én mondtam, hogy ilyen nem lesz neki.:)De most kaptunk egy nagyon aranyos lepkéset, és imádja a lányom.Kezd rájönni, hogy van lába, és kezdi lökni magát.Nem szeretném, ha hátráltatná a mozgását.De ő még nem áll fel, tehát szó nincs még járás tanulásról, és arról, hogy késleltetné.Naponta kb. 2-szer 5 percet van benne, szóval rövid időt.Szerintem a mozgást csak akkor hátráltatná, ha egész nap benne lenne, de erről szó nincs.Viszont a függőleges helyzettől fejlődik a térlátása, ösztönzi az ülésre stb.Ugye nem ártok vele a babámnak?
2011. jún. 30. 06:27
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
44%

És megkérdezted: "Ugye nem ártok a babámnak?"

De igen, ártasz.

De úgyis beleteszed, akárki akármit mond, úgyhogy nem igazán értem, miért tetted fel a kérdést...

2011. júl. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Utolsó(kat) válaszoló!

Látom ahogy habzik szád a bébikomp hallatán, már bocs...

Te meg csak úgy formálsz véleményt, hogy olvastál néhány cikket, és akkor az szentírás!

Vagy ismersz személyesen olyan gyereket, akinél bebizonyították, hogy már pedig a komp miatt lett baja? ( szinte biztos vagyok benne, hogy azt írod igen, mi mást is írhatnál)

Mert én nem...

Viszont rengeteg gyereket és ma már lassan felnőttet ismerek, aki kompozott és nincs baja!

Én tiszteletben tartom hogy nem teszed bele a gyereked, de akkor Te is tartsd tiszteletben más döntését!


Pá!:)

2011. júl. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Nem, nem ül még rendesen, csak a kezére támaszkodva.Kíváncsi voltam a véleményekre, és mint írtam, én is elleneztem! Direkt soha nem ültettem a babámat!De egy 8 hónapos gyerek gerince elbírja a napi 4-5 perc olyan "ülést", amikor a háta meg van támasztva, és nem nehezedik teher a gerincére!Nem egy újszülöttről beszélek!Sokak babája ilyenkor már ül.Az etetőszékben és a hordozóban ugyanúgy "ül" mint ebben ennyi erővel.Barátnőm és unokatesóm lányának is volt, és nem ennyit használták mint ő, hanem jóval többet.Egyiknek sincs semmi baja, sőt!Az átlagnál hamarabb tanultak meg járni.Szépen, ügyesen, minden járáshiba nélkül.Tényleg erőltetett ez a téma, túl van misztifikálva a bébikomp szörnyűséges hatása.Egyébként ma még bele sem tettem!És ha feláll, le is viszem a pincébe, hogy ne hátráltassa nála a járást.
2011. júl. 1. 12:47
 24/32 A kérdező kommentje:

Hát, azoknak lett igazuk,akik ellenezték.Ma kijött a védőnő, és ő sem javasolja.Nagyon nem!

-Eleve lábujjhegyen fog megtanulni járni

-nem jó helyen van a súlypont

-meg van támasztva benne a gyerek minden oldalról, nem tud benne elesni, nem úgy fejlődik az egyensúlyérzéke.A kompos gyerekek előbb esnek le a mászókáról, mert azt hiszik, valami mindig van körülöttük

-így mindent elér, nem fogom tudni lerakni a földre.Nem fogja magát strapálni a mászással, mert így kényelmesebb, és bárhová eljut.Nem fog megmaradni a földön

-azok akik tagadják a komp negatív hatásait, azok nem tudhatják, hogy pl. iskolás korban előjön -e valami hátrány ebből

-pont most van abban a korban, amikor a legártalmasabb

És ha ez még nem lenne elég, az egyik gyógytornász ismerőséhez elvittek egy 1 éves kisfiút.Ő egyszer beakadt a komppal valamibe, és úgy felborult, hogy eltört a nyakcsigolyája.Nyaktól lefelé lebénult.Egy évesen!!

Engem meggyőzött!Holnap levisszük a pincébe.Az elmúlt napokban nem tettem bele, mintha ráéreztem volna.Köszi a válaszokat!

2011. júl. 6. 17:58
 25/32 anonim ***** válasza:
26%
Ha ennek csak a fele is igaz lenne, akkor a mai 20-40 évesek fele nyomorék lenne...
2011. júl. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Hát, egy kicsit szomorú vagyok, hogy nem tehetjük bele..De oka van annak, hogy ennyien ellenzik.Köztük a védőnő, és a gyógytornász is, akihez jártunk.
2011. júl. 7. 11:22
 27/32 anonim ***** válasza:
37%

Az a baleset szerencsétlen véletlen lehetett.Én meg olyat tudok,aki kiesett az etetőszékből és ugyan úgy járt,ahogy írtad,de akkor már abba se tegyem bele?

Felügyelettel,rövid ideig szerintem akkor sem ártalmas az ülni és állni tudó gyereknek.Ennyi.

2011. júl. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Igen, de ő még sem ülni, sem állni nem tud.A felügyelet természetes, soha nem hagynám benne egyedül.
2011. júl. 7. 12:16
 29/32 anonim ***** válasza:
26%
A 30-as korosztály mind abban nőtt fel,és nem ülünk,mind tolószékben...én sem egész nap abban tartom a gyereket,de 3x15 percet tuti van benne.Semmi baj a mozgásfejlődésével,sőt!!!!Mindig van valami ,ami épp nem tesz jót,jövőre meg majd a hordozással lesz baj stb stb stb.
2011. júl. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 07-01 12:41!

Igen, tényleg "kicsit" kiakadtam, de elsősorban azért, mert a Kérdező feltette a kérdést, de ez inkább kijelentés... Meg van győződve arról, hogy ez jó a gyerekének - én tiszteletben tartom, csak akkor nem értem, miért kérdezte meg, hogy a bébikomp jó-e.

Az meg, hogy olvastam pár cikket, és az alapján formálok véleményt... Nem, ez csak kiegészíti a gondolataimat. És képzeld - persze, mi mást írhatnék - ismerek egy 10 éves kisfiút baba kora óta, és elég sokat volt bébikompban kb. fél éves korától. Most szenved a tanulással, nagyon nem megy neki. Persze bizonyítani nem lehet, hogy a komp miatt...

Egy barátnőm, akivel majd' egy időben szültünk, a fia bébikompzott. Egyszer esett egy jó nagyot (nem volt se küszöb, se szőnyeg sarka, egyszerűen csak felborult), össze kellett varrni a szemöldökénél a bőrt, mert nagyon felhasadt. Azóta nem használják a kompot.

És persze az se biztos, hogy minden gyermeknél negatív hatás észlelhető, de én nem kísérleteznék, hogy az én gyerekemre vajon káros-e...

2011. júl. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!