Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A bébikompnak van előnye is?

A bébikompnak van előnye is?

Figyelt kérdés
Eddig elleneztem, mindig én mondtam, hogy ilyen nem lesz neki.:)De most kaptunk egy nagyon aranyos lepkéset, és imádja a lányom.Kezd rájönni, hogy van lába, és kezdi lökni magát.Nem szeretném, ha hátráltatná a mozgását.De ő még nem áll fel, tehát szó nincs még járás tanulásról, és arról, hogy késleltetné.Naponta kb. 2-szer 5 percet van benne, szóval rövid időt.Szerintem a mozgást csak akkor hátráltatná, ha egész nap benne lenne, de erről szó nincs.Viszont a függőleges helyzettől fejlődik a térlátása, ösztönzi az ülésre stb.Ugye nem ártok vele a babámnak?
2011. jún. 30. 06:27
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
26%
Nekünk van és nagyon szeretjük,mert míg nem tudott menni mindenhová azzal jött utánam,és nagyon élvezte.Egyáltalán nem maradt le a mozgásban,sőt!!!!!!Én ezt valami új divatnak tartom,hogy most ez nem jó,majd később meg a pihenőszék nem lesz jó,azután meg a hordozás lesz ártalmas...mindig van valami!!!
2011. jún. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
0%

Utolsóval értek egyet.

Kisfiam is 8 hónapos, egy hete kapott kompot, napi 2x 15 percet van benne max. Itt külföldön ahol mi élünk, rengetegen használják, ez valami otthoni őrület lehet, hogy jaaaj de ártalmas, de már az én agyamba is elültették a bogarat, ezért teszem bele ilyen kis időre. Itt meg nem értik...:)

2011. jún. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
0%

Persze hogy van előnye, én pl hátrányt nem is tudok, az meg óriási hülyeség amit írtak előbb, hogy fel tud borulni ráadásul könnyen! Szó nincs ilyesmiről, meg mint írtad ott vagy mellette. Térlátás? hmm... Biztos azért engedélyezik az árusítását mert annyira de annyira rossz! Elméletileg bevizsgálják, engedélyeztetik nem? Akkor?


Nyugodtan használd, mi is használtuk, semmi baja a lányomnak 11 hónaposan eljárt. Azóta szalad. egész nap úgy se lesz benne de nekem si nagy hasznomra volt sokszor mikor nem volt időm rá figyelni de mégis oda ment ahova akart/tudott.

2011. jún. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Ahogy írták előttem is: késleltetheti a mozgásfejlődésben, rossz mozdulatok rögzülnek be, balesetveszélyes.


Viszont! Nem csak úgy tud vele játszani a baba, ha beleültetitek. Ha a tálcán vannak játékok, akkor leültetheted elé, azzal is tud játszani. Vagy esetleg tologathatja (de csak felügyelettel, mert ez is lehet balesetveszélyes, ha nagyon beindul!!!).


[link]


Ezen az oldalon a 356. válaszban olvashatsz egy kis ellenérvelést elég részletesen:

[link]

2011. jún. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Ha nincs benne sokat, miért ártana... én anno csak úgy tudtam a napi porszívózást elvégezni, hogy addig bedugtam a kompba a lányom... amúgy nem használtuk... de gyerekmegőrzésre kitűnő...
2011. jún. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
34%
Csak tudnám mivel jobb tologatni a kompot, mint bele ültetni?! Veszélyesebb ha benne van mintha tolja? Hát én ezt nem hinném, ez nagyon nagy butaság amit írtál!
2011. jún. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Nekünk is van,mindkét gyermekem használta.

Valami olyat hallottam,hogy a csípőnek nem tesz jót,ha idő előtt bele van ültetve,de azt nem tudom miért.A lábujjhegyezve járást is ehhez kötik,hogy nem jól rögzül a mozgás.

Ezek szerintem csak akkor lennének igazak,ha fél napokat benne lenne az ülni még nem tudó,nyeklő-nyakló baba,de gondolom senki nem így csinálja.A mozgásfejlődést is csak így tudná hátráltatni,de az a napi 2x-3x 15 perc nem hinném,hogy bármi miatt is ártalmas lenne.

Ahogy mondtam mindkét fiam használta,gyönyörű szép mozgásfejlődése volt mindkettőnek,minden mozgásfajtát elsajátítottak.

Üdv

2011. jún. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Hú!!Számítottam rá, hogy ellentétes válaszok jönnek, na de ennyire..A kislányom ezt 8 hónaposan kapta, előtte megtanult forogni, kúszni, és félig mászni.Ő nem az a gyerek, aki 8 hónaposan jár, hiszen még csak nem is ül, és nem állt fel ( amit nem bánok).Szóval nem maradt ki nála semmilyen mozgás, és nem is fog, ahogy elnézem a próbálkozásait a mászással.Ha belegondolok, a bébikompos babák is megtanultak járni, szaladni..egy kicsit el van ez túlozva, annyira ártalmas nem lehet.Marad az arany középút: naponta 2-szer, pár perc maximum.Nem hinném, hogy ettől bármi hátránya lehetne.Köszi a válaszokat!
2011. jún. 30. 14:45
 19/32 anonim ***** válasza:
52%

11:53-as! Igen, a tologatás is veszélyes! És amint látod, oda is írtam: "de csak felügyelettel, mert ez is lehet balesetveszélyes, ha nagyon beindul!!!" .

De a tologatással nem lesz a gyereknek mindenféle ortopédiai problémája és nem lesznek később gondjai a tanulással...

De igazad van, balesetveszélyes, ezt se csinálja. Még mindig marad a tálcán a játékok nézegetése.

(Mi is kaptunk ajándékba, de nem ültettem bele a lányomat, hanem a tálcán nézegette a játékokat, beleültette a maciját és "megetette" és jókat játszott vele, anélkül, hogy beleültettem volna.)

2011. júl. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
52%

Ja, és Kérdező!

Azt írod, hogy a lányod még nem ül (ha jól értelmezem). Ez jelenti azt, hogy idő előtt teszed bele. Így még jobban árthat. Csak és kizárólag ülni tudó babát szabad beletenni!

(De ahogy látom, Téged nem lehet meggyőzni semmivel, úgyhogy mindegy...)

2011. júl. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!