Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart a szeparációs...

Anniebianca kérdése:

Meddig tart a szeparációs szorongása?

Figyelt kérdés
) hónapos lesz a kisfiam, 7 hónapos koráig önálló kis csirkefogó volt, nyugodtan magára hagyhattam néhány percig a szobában,max a rendetlenkedése miatt nem tettem.De 7 h korától ha kilépek a látószögéből azonnal sír,éjjel ha felsír csak úgy nyugszik meg ha kiveszem és ringatom. Közben persze bekavar a mozgásfejlődése és a fogzás is, de nem tudom a szeparációs szorongásával és ezzel a rettentően anyás mivoltával mit csináljak? Illetve inkább úgy kérdezem,mikor teszek jót?Ha hagyom picit sírni ilyenkor vagy tényleg felveszem és babusgatom?
2011. jún. 21. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi még nem tartunk ennél a résznél a babámmal,de pszichológiai tanulmányaimból biztosan tudom hogy akkor teszel jót ha ilyenkor felveszed és megnyugtatod. Ez nem elkényeztetés, vagy hasonló. Legyél még egy kicsit türelemmel, és ő megtanulja hogy mindig ott vagy neki, számíthatsz rá. Törést jelentene neki ha ilyenkor hagynád sírni.
2011. jún. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja! És kb 10 hónapos korig tart. Aztán 1,5 évesen újra visszatér egy kicsit.
2011. jún. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk fél éves korban kezdődött,de nagyon durván.Még az apjával sem maradt meg.8-9 hónapos kora körül egy kicsit jobb lett,elvan apával,és az anyukámmal,de mással még nem.Nemsokára 10 hónapos lesz,és úgy látom napról-napra javul a helyzet.Próbálom is "tréningezni" nagyszülőknél,mert bevallom becsülettel nagyon hiányzik a heti fél szabadnap:)
2011. jún. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk 5 hónaposan kezdődött és azt mondja a védőnőm,hogy 3 hónapig még tuti számíthatok rá.Én nem hagyom sírni,cipelem egész nap és szeretgetem.

Kitartás!

2011. jún. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lányom 14 hónapos. Gyönyörűen eljátszik egyedül, de csak abban a helyiségben, ahol én vagyok. Ha kimegyek pl a fürdőbe egy mosást berakni, már dob is el mindent és jön utánam. Ez van. De ha a tetejébe még fáradt is egyenesen a lábfejemre ül és hozzám bújik és várja, hogy menjünk aludni. Tündéri. Én sosem hagytam magára, volt hely a konyhában is szivacson (amíg nem tudott mászni), ahol játszhatott.


Szóval lehet, hogy sokáig fog ez az időszak tartani. Nekem annyival könnyebb már, hogy kislányom jön szépen önállóan utánam. De mondjuk főzni azért nem egyszerű így. De nem is lehetetlen!!!!

2011. jún. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tapasztalatokat, akkor azt hiszem jót teszek, mert én is cipelem mindenhová magammal.:) Nem is lenne szívem sírni hagyni, örülök,hogy nem ezt írtátok! :D
2011. jún. 22. 05:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!