Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek igaza van? Tényleg...

Szerintetek igaza van? Tényleg nem a babán kéne spórolnunk?

Figyelt kérdés

Júliusban születik meg az első közös babánk a párommal,de én már szinte mindent megvettem.Ma itt volt a nővérem és kérdezte,hogy babaruhákat mikor veszek,én pedig mondtam,hogy a nagy részük már megvan,csak a bodykat kell még megvennem.Kérdezte,hogy hol veszem,én pedig mondtam,hogy van egy turkáló,ahol nagyon jó minőségűek,alig használtak vannak.Erre meg elkezdte,hogy ha babánk lesz,akkor nem éppen rajta kellene spórolni,meg ki tudja,hogy az a babaruha,ami hozzáér a pici bőréhez milyen helyeken volt már...Nem a babán spórolunk,mindent újonnan,bababoltból vettünk szinte(kivéve a kiságyat,mert azt a legjobb barátnőmék adták).De én is vettem pár új bodyt.

De nem is akarom sokáig a turkálóban megvenni a ruháit,csak az első pár hónapban,mert azt hallottam,hogy olyankor gyorsan nőnek a babák.

Szerintetek igaza van?

Mert megtudnánk magunknak engedni,hogy újonnan vegyük a bodykat is,csak gondoltam,hogy azt a pénzt másra is tudnánk költeni.


2011. jún. 20. 21:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van. Az én nagyobbik fiam 2 éves, a kicsi 4 hónapos. Szinte minden ruhát túrtam, vagy teszveszen/vaterán vettem, az új ruhákat is a Tescoban vettem még a nagynak, azokat örökölte a kicsi.

Az első hónapokban gyorsan nőnek, és később is felesleges ezrekért ruhát venni. És én erről nem azt gondolom, hogy babán spórolunk, csak nem szórjuk a pénzt jobbra-balra.

2011. jún. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vegyél használtat! Kimosod, kivasalod és kész. Értelmesebb dolgokra is el lehet költeni a pénzt.

Sőt, a kiszakadt térdű nadrágokat meg lehet foltozni, a rövideket megtoldani, óvodába, játszótérre így is tökéletesek. Mi is vehetnénk újakat, de sváb lelkem tiltakozik az "amúgy jó" darabok kidobása ellen. Így egyet szétvágok és hármat felújítok belőle.

2011. jún. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én is járok turiba, de vannak dolgok, amiket NEM veszek turiban, csak újonnan, ezek: body, zokni, harisnya, sapka, cipő.

A fene tudja miért, lehet hogy csak az én hülyeségem, de valahogy úgy vagyok, hogy ezek teljesen érintkeznek a testével, vagy intim részekkel, és ezeket mindig újonnan veszem. Meg a body számtalanszor lesz pisis, kakás, én nem szívesen adnám ezért rá másét, persze tudom ki lehet mosni + vasalni, de akkor is.

Magamnak is vásárolok turiba, de bugyit, zoknit, stb magamnak sem vennék :)

2011. jún. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Mielőtt terhes lettem volna több 10.e-t költöttem el a Tescoban babaholmikra:). A bodykat nagyobbrészt most is onnan veszem. Ami megteetszett megvettem amerre jártam: CundA, HM, Skálametro, más bababoltok. Fél éves koráig semmit sem kellett vennem. Azóta sokat vásároltam én is turiból, mert ami igazán tetszik a Kenguru boltban, Brendonban az olyan drága, hogy szerintem bűn, annyi pézt kidobni. Meg aztán én minimálbérre voltam bejelentve(hiába kerestem néha közel fél milliót!)...szóval nem engedhetjük meg magunknak. De mindenből a legjobb minőségüt veszem, akkor is ha turis. Unokatesóktól, barátoktól is kaptunk használt cuccokat. Ami tetszik, azt szívesen ráadom, ami nem azt külön tettem. Amit újan kaptunk abból is van olyan amit sose adtam rá, mert vagy nem tünt praktikusnak, vagy amikorra évszaknak megfelelő lett volna, már kinőtte.

Kiságyat, matracot, babakocsit, lábzsákot, ágyneműt, stb. újan vettem. Nálunk a férjem az aki óckodik a használt holmitól, de amikor látja mennyire szépek ruhákat hozok, milyen áron, akkor azért ő is örül.

2011. jún. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A nővéred jó nagy marhaságot mondott! Én is bababörzén veszem a ruhákat, turiból is. Amit kaptunk a sógornőméktől azt az ő 3 gyereke és a családban még legalább 2 gyerkőc hordta. Ami nagyon elnyűtt volt az nem használtuk, de a többit persze! Majd ti tudjátok, min akartok spórolni, nekem pl. elég szar volt, hogy nem tudtam szoptatni csak 4 hós koráig, na akkor a tápszer bizony megérintette a pénztárcámat. Utálom az ilyen beszólásokat, mert a lényege az, hogy te nem teszel meg mindent a gyerekedért nem adod neki a legjobbat.

Mindegy milyen ruhában van az a gyerek, a lényeg az hogyan neveled, milyen érzéseket adsz át neki. Jó babavárást.

2011. jún. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én is turiban veszem a gyerekeimre.

Meg se mondanád,olyan szépek.

Aztán feltöltöhetem a netre s mág akkor is elviszik.Igaz mi nagyon megkíméljük őket.Vannak olyanok,akik időközönként rám is csörögnek,hogy mit nöttünk ki.

Ebbe nincs semmi kivetnivaló.

2011. jún. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

nem olvastam a válaszokat, biztosan sokat igazat adnak neked.

Én magamnak sosem vettem turkálóból ruhát, valahogy idegenkedem tőle. És amúgy ha már annyira akarnék spórolni, jól megnézve az árakat egy kínaiban is lehet kapni újat szinte annyiért mint a turiban.

Szóval nekem furán jön ki, ha egy Anyuka nem a turkálóból öltözik, a gyerekét viszont onnan öltözteti.

Most emiatt lehet kapok lepontozást, de én így voltam vele.

2011. jún. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Régen én is idegenkedtem a turkálótól. Nem tudtam elképzelni, hogy használt ruhát adjak a babámra! Aztán egyszer bementünk egy minőségi turkálóba és alig bírtam leállni! Kevés pénzből tényleg nagyon sok mindent lehet vásárolni. Nem koszosak a ruhák, de ugye otthon is kimosod őket és senki az ég világon meg nem mondaná, hogy nem boltban vetted. És ami még nagy előnye, hogy biztos, hogy nem fogom meglátni egy másik babán ugyanazt a ruhát! A bodyról meg annyit, hogy azokat is onnan vettem, hiszen pelust is adok rá, nem érintkezik az intim testrészeivel, semmi bajuk nincsen. Viszont bugyit, zoknit már tényleg nem vennék ott!
2011. jún. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

ma 07:45

Nem pontozlak le, mert alapban egyetértek veled.

Viszont gyakorlatilag a tapasztalatom:

Néha járok turkálóba, de magamnak még soha nem találtam semmit, mert amennyibe kerülnek, annyiért tényleg veszek kínaiba, nekem jobban is tetszenek.

De a gyerekekre olyan cuccokat ki lehet fogni, amit máshol lehet, hogy nem. Mesefigurás cuccok, márkás ruhák, amik tényleg jó állapotúak, és megéri megvenni. Szóval nálam ez nem direktbe megy (és szerintem másnál sem).

Egyébként meg legtöbbször vatera, teszvesz, magamnak is, meg a gyereknek is. (Ja, és a kínais gyerek ruhák általában nagyon sz@r anyagúak, volt egy kis ruha, ami tetszett, meg akartam venni a lányomnak, de megfogtam, és ahogy megéreztem, inkább visszaraktam...)

2011. jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad, nem a nővérednek! Én is sokat járok turiba. Itt mellettünk van egy minőségi turi, szuper ruhák vannak, igaz nem annyira olcsó mint a bálás turik, de a legtöbb kisruhában még a címke is benne van! És olyan márkák, amiket itthon nem is lehet kapni, gyönyörű ruhákat vettem már így. A kínaiban kapható ruhák minősége sehol nincs ezekhez.
2011. jún. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!