Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek igaza van? Tényleg...

Szerintetek igaza van? Tényleg nem a babán kéne spórolnunk?

Figyelt kérdés

Júliusban születik meg az első közös babánk a párommal,de én már szinte mindent megvettem.Ma itt volt a nővérem és kérdezte,hogy babaruhákat mikor veszek,én pedig mondtam,hogy a nagy részük már megvan,csak a bodykat kell még megvennem.Kérdezte,hogy hol veszem,én pedig mondtam,hogy van egy turkáló,ahol nagyon jó minőségűek,alig használtak vannak.Erre meg elkezdte,hogy ha babánk lesz,akkor nem éppen rajta kellene spórolni,meg ki tudja,hogy az a babaruha,ami hozzáér a pici bőréhez milyen helyeken volt már...Nem a babán spórolunk,mindent újonnan,bababoltból vettünk szinte(kivéve a kiságyat,mert azt a legjobb barátnőmék adták).De én is vettem pár új bodyt.

De nem is akarom sokáig a turkálóban megvenni a ruháit,csak az első pár hónapban,mert azt hallottam,hogy olyankor gyorsan nőnek a babák.

Szerintetek igaza van?

Mert megtudnánk magunknak engedni,hogy újonnan vegyük a bodykat is,csak gondoltam,hogy azt a pénzt másra is tudnánk költeni.


2011. jún. 20. 21:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan igazad van! Én is vettem használt rucikat is és újjakat is vegyesen.Az ég világon semmi baja nem lesz tőle a picinek,arról nem is beszélve,hogy nőnek mint a gomba!Igazából egy baba el sem tud hordani egy rucit hiszen hamar kinövi.Teljesen újszerűek a használt holmik is!

Tapasztalatból mondom!Egy 18 hós.kisfiú anyukája:)

2011. jún. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

én a ruhákat vaterán veszem, negyed annyira jön ki mint turiban :D kimosom, kivasalom... :)

ez nem rajta spórolás hanem nem szórod a pénzt. miért vennél egy kis nadrágot 8-10.000.-ért mikor egy teljes méret ruhatárat kapsz ennyiért?


mondjuk én pont a bodyt mindig ujjat veszek, az azért csak alsónemű, kakis lesz, pisis lesz, ilyenekből nem adok használtat a babámra

2011. jún. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi is kaptunk is, vettünk is babaturiból babaholmikat, kifogástalan állapotban voltak mind. Hisz egyik másik ruha alig van 1-2 alkalommal, néha egyszer sem a babákon, mi bajuk lenne? Mi is rengeteg ruhát kaptunk a babalátogatások alkalmával, és jó pár darab egyszer sem volt a kisfiamon, le is fogom adni azokat turiban, a kapott pénzen pedig kisfiam fog új-használt ruhákat kapni. Ezt a fajta gondolkodásmódot én nem a "gyereken való spórolásnak" hívnám, hanem a pénz ésszerű beosztásának. Lehet nővéred már régen járt ilyen turiban, és akkor rossz véleménye alakult ki róla, vidd magaddal, és mutasd meg neki, hogy lehet jót, szépet is venni ilyen babaturikban.
2011. jún. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

"De nem is akarom sokáig a turkálóban megvenni a ruháit,csak az első pár hónapban,mert azt hallottam,hogy olyankor gyorsan nőnek a babák. "

Aláírom, mert így van:-)

Nekünk sok kisbaba született a családban (unokatestvérek, nagybácsik, nagynéniknél, stb), így egy csomó örökölt ruhánk volt, ami mivel nagyon picik, tényleg alig használtak, és ezeket vissza is adtuk.

De vettünk is. Viszont nem azért mondom, de az Auchan-ben is 300-400 Ft-ért vannak bodyk, meg Tesco-ban is elég sűrűn vannak ilyen leárazások, szerintem érdemesebb itt megvenni, jó minőségűek, nekünk majdnem mindenünk onnan van (volt, hogy 300-ért vettem napozót, meg 600-ért rugit.)

2011. jún. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 10 hónapos,és összesen 2 darab új ruhája volt.Egy amiben hazahoztuk,és a keresztelőruhája.Félre ne értsen senki,a gyermekem a mindenem,de feleslegesnek tartom neki új ruhákat venni(pedig szerencsére megtehetném),mikor zsákszámra kapjuk a használt babaruhát.Tényleg rettenetesen gyorsan nőnek,van olyan,amit egyszer sem tudtam ráadni,már kicsi volt.

Én is úgy gondolom,hogy azt a pénzt,amit feleslegesen dobnánk ki az ablakon,inkább félretesszük neki.

2011. jún. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Csak annyi az elképzelésedhez, mert első gyerek. ...nem akarom sokáig turiban venni, mert gyorsan nő. ....

Utána meg gyorsan koszol. Most 3 és 5 évesek a gyerekeim és néha mint a kisdisznók, pedig csak szerelni mennek le apukával vagy a homokozóban nedvesebb a homok, de van, hogy simán csak cseresznyéznek. és ezekre pont alkalmasak a turis ruhák. én volt bevallom, nem is mostam, hanem kidobtam egy az egyben. mert olcsóbb egy "új", mint mosni-vasalni.


Plusz mellé pár új, ha elmegyünk valahova.

2011. jún. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy spórolsz a babán! Akkor spórolnál szegénykén, ha pl. nem vennéd meg azt a gyógyszert, amire szüksége lenne. (De ne legyen rá szüksége). Nálunk most jön a kishugi, a nagyszülők nagy elánnal vették a rózsaszín rucikat a nővérkének, pedig mondtuk, hogy köszönjük a kedvességüket, de lehet nem tudja őket kihasználni. És valóban: volt olyan kisszoknya ami kb. 2X volt rajta, aztán nem volt szezonja, köv. nyárra meg kicsi lett. Most itt a nagyszerű kínálat a pici babának :)
2011. jún. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ha nagyon akarnám,én is vehetnék új cuccokat,de olyan pénzpocséklásnak tartom.A kisbabáknak azért meg gyorsan kinövik,a nagyoknak meg azért mert oviban,játszótéren kiszakítják,összekoszolják,annyira h ki sem lehet mosni.2 gyerekem van,5 éves és 3 hós.Mikor a kicsinek mentem a bababoltba szétnézni,5-600 ft-ért láttam együttest.Irreálisan sok,tök felesleges.Bizományiban a 2 gyereknek 3800 ft-ért nagy szatyornyi SZÉP ruhát vettem!!!Azért mert használt nem kell a foltosat,szakadtat megvenni,vannak újszerűek,kifogástalanok.Újakat ritkán veszek,a nagy lányomnak nyári ruhákat ha nem drága,a kicsinek meg csak bodyt,mert az nekem olyan mint a bugyi,abból nem veszek használtat,cipőből sem,inkább mezitláb meg bugyi nélkül:D.
2011. jún. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.5-6000-ért.
2011. jún. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
:) nekem nem volt ki segitsen ilyenben, tobb ezer kilometerre a nagyszulok, baratok. mindent ujonan kellett es kell megvennunk. hat volt olyan ruha amit ra sem tudtam adni. ha megegyszer kezdhetnem en is vennek par ujat, ami tetszik, a tobbi meg hasznalt lenne!!
2011. jún. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!