Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy pár hónapos gyereken...

Egy pár hónapos gyereken látszódhat az intelligencia vagy épp annak enyhébb volta? Mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tudnátok mondani olyan eseteket, amikor már egész pici gyerekkorban láttátok a babán, hogy olyan kis butácska, vagy épp, hogy intelligens lesz felnőtt korában?
2011. jún. 19. 15:18
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

De ha kicsit is igazatok lenne, akkor egy idő után, egyformák lennének az emberek, hiszen mindegy honnan indul, hogyan halad, ugyanoda jut. Ez kicsit sincs így.

És biztos vagyok benne,hogy egy két éves okos gyerek nem lesz 6 évesen hülye gyerek, illetve aki 2 évesen hiányos intelligenciájú, az úgy is marad. Mert ha egy két éves le van maradva kortársaitól, hat évesen mitől hozná be? Lehet persze, hogy megtanulja a betűket, de addigra a többiek már olvasnak. Hiszen a ti logikátok mentén nem lennének analfabéták illetve funkcionális analfabéták- döbbenet a Kincstárnál, legalább 3 ember volt júliusban, mert nem tudott értelmezni egy márciusban kiküldött levelet, nyilatkozzon dolgozik e. A döbbenettől nem tudtam szólni sem, hihetetlen. És nézd meg hány kérdés volt itt is.


Persze az vitathatatlan, hogy egyformán intelligens gyerekek nem egyformán fejlődnek- ez is logikus, hiszen mindenki az élet más területén bizonyul jobbnak a másiknál. Mert az a gyereke, aki nem beszélt másfél évesen, biztos, hogy valami másban jobb volt a te fiadnál. És akkor is, most is egyformán intelligensek.

Például az én fiamnak 15 hónaposan volt pár száz szavas szókincse, felírtam, megszámoltam, mert akkor ment a Győzike show és ott hallottam Győzikének 300 szavas szókincse van. Tehát Győzike 40 éves korára nem érte még el a 15 hónaposom szintjét. Sem szókincsében, sem intelligenciában.

2011. júl. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
:))) Én továbbra is azon az állásponton vagyok, hogy semmi nem dől el csecsemőkorban!Rengeteget fejlődik a gyerekek agya, és nem mindegy a környezet sem, ahol felnőnek.Ha anyu és apu sötétek, mint a téli éjszaka, a gyerek se lesz agysebész.Nagyon sok minden múlik a neveltetésen,az ingergazdag környezeten, és a szülők hozzáállásán.Egy kisbaba agya "üres lap" amikor megszületik.A szülőn sok minden múlik, hogy mit tanít meg neki.És az egyik gyerek mozgásban ügyesebb, és nagyon aktív, később sem lesz az az iskolapadban nyugodtan ülő típus, később is sok mozgás igény lesz.A másik gyerek meg inkább értelmileg tűnik ki,és ezzel nincs is semmi baj.A barátnőm elhozta a lányommal egyidős lányát.A kislányt nem tudta lerakni, gurult, négykézlábazott, akárhová tette máshol volt.Most már áll.Az enyém meg halálos nyugalommal feküdt, és lapozgatta a mesekönyvét, és remekül elvolt anélkül, hogy a szoba másik végében keressem.Most sem a mozgásban jeleskedik.Védőnőnk szerint ő inkább az a nyugodt, szemlélődő típus, aki majd egyszer beindul, és 2 hét alatt megcsinál mindent.Addig remekül elvan a dolgok tanulmányozásával, új felismerhető "szavak" mondogatásával.Magához képest ügyeskedik ő is a mozgásban, de a másik kislányhoz képest totál le van maradva. Ő nem az az izgága típus.
2011. júl. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Szia! Most bukkantam ra a kerdesedre. Igy 5 ev elteltevel kivancsi vagyok, milyenek a gyerekek. :)
2017. jan. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Ha még valaki olvassa a kérdést... :)

Én vagyok a kérdező, csak már nem tudok belépni a régi adataimmal, elfelejtődött.


Az általam átlagosnak ítélt kisbaba gyönyörűen fejlődött, szépen, választékosan beszélt már 3-4 évesen, egy átlagos, aranyos kislány.

A butácskábbnak tűnő babával és anyukájával már nem tartjuk a kapcsolatot. De ez a baba, bár akkor nem írtam meg, de mozgásfejlődésben is le volt maradva, azóta már tudom. Biztos jól vannak, láttam róluk azóta közösségi oldalon fotókat, nem tűnik a képekről bambának a gyerek, nyilván ő is normális, ügyes, talán okos is, miért ne lenne az végülis?


Nos, a harmadik, akiről azt írtam, hogy milyen értelmesnek, okosnak látszik pár hónaposan. Ma már tudom, hogy egy pár hónapos gyerek esetében bizony nem lehet azt eldönteni, hogy hová fejlődik.

Értelmi képességei normálisak, ámde mozgás-, és beszédfejlődésben lemaradt ez a kisgyerek.

Amúgy nem láttam ezeket a kisgyerekeket napi szinten, de még csak heti szinten sem.

1 évesen már állni tudott, de inkább csak kapaszkodva, de biztonságosan, stabilan járni csak 16 hónaposan. 2,5 éves korában alig tudott pár szót kimondani, és azokat se helyesen, alig lehetett őket felismerni. A nagymamája a gyereknek meg is említette, hogy meg kéne nézetni a gyereket szakemberrel, mert nem normális, hogy így tud még csak beszélni. De valamiért a szülők nem foglalkoztak vele, nyilván azt gondolták, hogy majd beindul a beszéde, csak késik egy kicsit.

Még egy évvel később 3,5 évesen is egy tragédia volt, ahogy mondta ki a szavakat, bár valamennyivel már több szót ismert.

Aztán, ahogy elkezdte az óvodát, elkezdett javulni a beszéde, de 1 évvel ezelőtt, mikor utoljára láttam, még mindig nem beszélt tisztán, habár szerintem már korának megfelelő volt a szókincse.

Azért a tekintete továbbra sem buta, átlagos, aranyos, akár értelmesnek is mondhatom továbbra is.

És akkor mondták nekem a szülei, hogy 1 év múlva még nem fogja elkezdeni az iskolát. Most már 6 éves, de még óvodás persze, ahogyan ezt előre látni lehetett.

És sajnos a mozgásfejlődés tekintetében is voltak gondok, mint írtam, nem minden feladatot tudott teljesíteni, és fel is írtak neki egy tornát, amit otthon kell végeznie. Most nem tudom, hogy végzik-e még ezt a fejlesztő tornát, hogy szükség van-e még rá, két éve még nem csinálták, habár nyilván akkor is kellett volna már, de talán akkor még nem vitték orvoshoz a gyereket, nem tudom, de 1 éve igen, akkor minden nap gyakorlatoztak. És sajnos elég ügyetlen volt.

Remélem azóta már sokat fejlődött.

2017. okt. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Amúgy a szülei sajnos rontottak a helyzeten több mindennel is. Ugye, először is azzal, hogy nem hittek a nagyinak, hogy el kéne vinni szakemberhez. De ha ezt nem is mondta volna a nagyi, akkor is felismerhették volna, hogy eléggé alulteljesít a gyerek. Szóval sokkal korábban kellet volna lépniük véleményem szerint.

Még 3,5 évesen is a cumi szinte egész nap a szájában lógott!! Katasztrófa!

Írtam a szülőkről, hogy értelmes, intelligens pár. Háát... azóta már nem vagyok ennyire meggyőződve erről.

Biztos vagyok benne, hogy ez is hátráltatta a beszédfejlődését, mikor náluk jártam, akkor is a gyerek próbált beszélni a cumi mögül, de érthető módon ez nem igazán sikerült neki. Kiköpni nem köpte ki, a szülők meg nem vették el tőle.

2017. okt. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!