Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy pár hónapos gyereken...

Egy pár hónapos gyereken látszódhat az intelligencia vagy épp annak enyhébb volta? Mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tudnátok mondani olyan eseteket, amikor már egész pici gyerekkorban láttátok a babán, hogy olyan kis butácska, vagy épp, hogy intelligens lesz felnőtt korában?
2011. jún. 19. 15:18
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

17:13


Például nem próbál annyira kommunikálni a környezetével, mint az átlagosnak ítélt szintén 1 éves kisgyerek.

Ez a bizonyos átlagos pici mindig még etetés közben is mindig keresi a szemkontaktust az anyukájával, mindig figyelmesen nézi, rámosolyog közben, míg a másik csak néz valamerre, csak gépiesen tátogatja a száját, mint egy robot. Közben semmilyen arckifejezés nem látszik rajta, olyan semmilyen.

Az átlagos baba mindig próbál magyarázni babanyelven, mutogatni a felnőtteknek, a másik meg csak áll, mint egy rakás szerencsétlenség.

Az ügyesebb baba, mindig olyan érdeklődő, míg a másik flegmatikus, olyan együgyű arcot tud vágni, meg az egész viselkedése olyan, mint akinek minden mindegy.

2011. jún. 21. 20:40
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, mire gondolsz.Tényleg van különbség, vannak kevésbé érdeklődő babák.De ez nem jelenti azt, hogy buta felnőtt lesz belőle.Persze az a szerencsésebb, ha egy baba nyitott, érdeklődő.
2011. jún. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem sem mérvadó, hiszen felnőttek között is vannak nagyon művelt, intelligens emberek introvertált személyiséggel, ahogyan műveletlen extrovertált emberek is. És valóban más a babák viselkedése is, hiszen köztük is vannak nyitottabb és zárkózottabb lelkületűek, ebből amiket leírtál, önmagában nem tudsz sem a jelenlegi sem a későbbi intelligencia hányadosára következtetni. Egyébként pontosan 1 éves kor körül alakul ki bennük, a kellő szociális érettség jeleként, hogy egyre jobban kötődnek az anyjukhoz, és idegenek között, idegen helyen tartózkodóbban vislekednek, mint egyébként. Sokan, tévesen gondolják, hogy ha mindenkivel interakcióba képes lépni a gyermekük, és akármilyen idegennel szóba áll, akkor az milyen jó, pedig annak pontosan ugyanolyan jelzőértéke van, mintha senkivel sem képes kapcsolatba lépni. Egyébként milyen kapcsolatba állsz ezekkel a gyerekekkel? Napi szinten látod őket saját környezetükben is, vagy csak pillanatnyi benyomásaid vannak róluk, hiszen ez is mérvadó! Én nem mondom, hogy nem lehet jelzőértéke annak amit leírsz, de önmagában még nem feltétlenül utalnak problémára. Ha elképzelhetőnek tartod, hogy van olyan szoros a kapcsolatotok, hogy segítségükre tudsz lenni később ha olyan gondjaik jelentkeznek esetleg és segítséget kérnek mondjuk Tőled, akkor, jó ha ilyen szemmel figyelemmel kíséred az életüket, de ha más gondolatok vezérelnek, akkor azok nem biztos hogy helytállóak.
2011. jún. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
szerintem látszódhat.az én fiam le volt maradva mozgásban,két hónapos volt,amikor neurológushoz kerültünk.már akkor mondta a doki,hogy szerinte nincs nagy baj,mert látszik,hogy milyen kis figyelmes,látszik a szemén,hogy értelmes.és igaza lett,mert mozgásban ugyan 15 hónaposan hozta be a lemaradást,de szellemileg a kortársai fölött jár. egy évesen kezdte mondani az értelmes szavakat,most már folyékonyan,ragozva tisztán beszél (22 hónapos) jó ideje.mondókákat mond,mindent megért,felfedezi az összefüggéseket.mindig csodálkoznak,hogy csak ennyi idős.sokat már jóval fiatalabb korában idősebbnek nézték a tekintete miatt,mondták,hogy milyen értelem sugárzik belőle.ezeket nem az anyai büszkeségem mondja,hanem ismeretlen,idegen,kivülálló emberek véleménye,tehát még nem is csak a családé.és persze az orvosok is mondják,akár milyen orvosnál megfordulunk.úgyhogy a kérdésedre válaszolva,igen,látszódhat.
2011. júl. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nem csak az intelligencia, hanem minden látszódik egy babán a személyiségéből.

Az enyém másfél hónapos, de teljesen örökölte az apja félénk, vagy inkább óvatos (szinte már sanda) nézését. Az apja belül is ilyen. Szóval tükrözi a szeme. Szerintem az értelem foka is látszik. Minden hangulatát meg lehet határozni. Amikor csillog az örömtől, amikor szomorú, amikor gondolkodik-filózik valamin.

Felnőttként is ugyanezeket a mimikákat képzelem neki. Szerintem nagyon kifejezőek.

2011. júl. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
47%
Mindig mondták a kislányomra, hogy "olyan okosan néz". Általában ráhagytam az emberekre, nem foglalkoztam vele. Aztán nemrég egy ismerőssel találkoztunk, akinek 2 héttel fiatalabb a kislánya. Egymás mellé tettük a babákat a szőnyegre, és megértettem, miért mondják a lányomra. A másik baba teljesen más volt. Feküdt, nézelődött, de a lányom arcán sokkal jobban látszott az érdeklődés. Tehát ő nem csak úgy nézett ki a fejéből, hanem látszott, hogy tudatosan figyel dolgokat. A másik kislány olyan volt, mint egy pici baba, az enyém meg mint egy komolyabb kisgyerek. Fura volt. Hogy később mi lesz még ebből, azt nem tudom, de pl. 5 hónaposan nézi a mesekönyvet, és érdeklődve figyeli, hogy mit olvasok. Szóval szerintem szellemi fejlődésben ő kicsit előrébb jár, de pl. mozgás fejlődésben nem egy kapkodó típus. Nem nagyon akar forogni, pedig tud. Egyedül a felülésen erőlködik, de más nem foglalkoztatja.
2011. júl. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehet különbség a babák között, de nem biztos, hogy ez a jövőre is kihat, csak mondjuk más a jellemük, mint ahogy lehet hogy valaki felnőttként tök okos, de nem olyan érdeklődő, mert passzívabb, magába fordulóbb jellem. Sőt sok zseni szerintem kimondottan nem egy nagy társasági ember. :)

A mi leányzónk 2,5 hónapos, ő pl. evés közben mindig elbambul és csak a kajálásra koncentrál, de pl. játék, peluscsere közben folyamatosan néz az okos szemével, mosolyog, "beszélget", amikor vállon van, akkor is folyamatosan figyeli a környezetét, ide-oda kapkodva a tekintetét, pedig még nem lát el túl messzire.

2011. júl. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdést tettél fel!

Az én babám ahogy elkezdett "látni" onnan a szemkontaktust tartja az emberekkel.Bárhová viszem/már 6 hónapos/Mindenki azt mondja,milyen kis értelmes,okos baba.Voltunk fejlődési neurológusnál is,és a doktornő okos,értelmes babának mondta.Van egy kislány ismerősünk aki 3 nappal később született mint a kisfiam,ő "üres"tekintetű.Ha hozzá szolnak akkor is össze vissza néz a nagy semmibe,olyan kis bamba.

Nem tudom van e összefüggés a felnőttkori teljesítményében,okosságában,intelligenciában de erre Én is kíváncsi vagyok.Még talán annyi,hogy a kislány fejlődésben nincs alulmaradva,sőt 1-2 héttel hamarabb csinálja mindent mint a kisfiam.

2011. júl. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekekkel foglalkozom és a többség életét általában 3-4 éven át van alkalmam figyelni, általában 2-3 hónapos kortól oviig vagy középsőig.

Nem lehet látni ilyenkor semmit. Hirtelen éles váltások vannak a gyerekeknél, a szülők is folyton megdöbbennek...

Hogy a szavaiddal éljek, bamba 1 évesből simán kis zseni lehet már 3-4 évesen és fordítva, korán kis zseninek látszó gyerkőcök az átlagot is alig ütik meg.

2011. júl. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Még hozzáfűzném az okos tekintetű baba témához, hogy tény, hogy az értelmi és mozgásfejlődés legtöbbször nem párhuzamosan fut, de a végeredmény ugyanaz. Hiába mondják, hogy okosabb a kortársainál, mert majd egyszer ezt be fogja fékezni, amikor éppen a mozgásfejlődés pörög.


Az egyik fiam másfél évesen folyékonyan ragozva beszélt, de sosem gondoltam, hogy ettől majd értelmesebb lesz másoknál vagy hogy egy olyan "nagy" dolog, bár rettentően örültem neki. Most 3 éves és ugyanolyan szépen beszél a szomszéd kisfiú is, aki csak szavakat mondott ekkor.


Eddig életemben egyszer láttam egészséges, de közömbös, mondjuk, hogy buta tekintetű mosolytalan gyereket. Az ő anyukája egy iszonyat buta, kifejezéstelen arcú nő volt, aki minimálisat foglalkozott a babával. A gyerek azt sem tudta szerintem mi az hogy mosoly

2011. júl. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!