Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy pár hónapos gyereken...

Egy pár hónapos gyereken látszódhat az intelligencia vagy épp annak enyhébb volta? Mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tudnátok mondani olyan eseteket, amikor már egész pici gyerekkorban láttátok a babán, hogy olyan kis butácska, vagy épp, hogy intelligens lesz felnőtt korában?
2011. jún. 19. 15:18
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

15:38-as első válaszadónak:


Azért 3.-ban ill. 5.-ben még nem olyan nagy kunszt színjelesnek lenni, majd a gimnáziumban, főleg az utolsó 1-2 évben.

Persze ettől még lehet, hogy ők akkor is kitűnők lesznek, tényleg kívánom nekik, hogy továbbra is ilyen kis értelmesek, szorgalmasak legyenek!

2011. jún. 19. 15:59
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Ismered te a mai elvárásokat? Tudod, a teljesítmény az általánosban is teljesítmény! Én tanítónő vagyok, jól tudom, hogy a mai elvárások mellett sem könnyű kitűnőnek lenni...
2011. jún. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
28%

Ugyanmár, ez a magyar tanulmányi rendszer ostobasága. A kitünőség valójában egyet jelent, teljesen átlagos képességű gyerek, aki egyformán képes teljesíteni minden tárgyból, ötösre. Ennél többet semmiképp.

A kiváló intelligenciájú, kiemelkedő képességű gyerek általában egy-egy tantárgyból teljesít jól, de ugyanakkor bukásra áll másból. Sőt a legtöbb zseni általában még az alapfokú tanulmányait sem fejezi be.

Illetve nem beszélve arról, magyar mérték a közel jeles bizonyítványt ne rontsa már le egy négyes, így sok tárgyból érdemtelenül kap 5-öst a gyerek illetve, mint jó tanulónak vannak kiváltságai.

A másik pedig, hogy a mi falusi iskolánk tele van hátrányos helyzetű gyerekekkel, akik 5-6 tárgyból buknak, és mit hallok a buszon? Vidd be egy bizonyos városi iskolába és ott 4-es tanuló lesz. Mert egyébként az a nem hivatalos kisegítő iskola és vakok közt a félszemű a király.Úgyhogy az is lehet, hogy olyan az iskola, ahol a kitünő egyenlő egy komolyabb iskolában a 2-es 3-as szinttel.


Ja és igen szerintem látszik az értelem és intelligencia egy pár hónapos gyereknél is. És ezt később semmiképp nem iskolai jegyek alapján lehet megítélni, hanem egyébként mire és milyen könnyen viszi valaki az életben. És különösen nem diploma alapján, hiszen rengeteg orvos, ügyészt, rendőrt ismerek, hogy nyeltem kettő a döbbenettől, mert olyan sötétek voltak. Viszont ismerek olyan szakmunkást végzett festőt, hogy könyörögnek neki a nagy luxusvillák tulajdonosai, hogy fesse ki a lakást, mert félelmetesen ért hozzá. És ehhez is kell intelligencia.

2011. jún. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Egy szóval se írtam, hogy zsenik.. Ne is legyenek azok! Ezt nem kívánom senkinek! Én nem nyitok vitát a dologból, csak azt próbáltam szemléltetni, hogy a kicsinek bamba gyerek is lehet okos és fordítva... Nehogy már az alapján ítéljük meg a gyerekeket, hogy kicsinek milyenek voltak!

Nem hiszek a nevelés mindenhatóságában.. De azt feltétlenül vallom, hogy a kicsik felfedezőkedvét sokszor mi, felnőttek vesszük el.. 3 éves koruk körül, a "miért?" korszakban, ha nem válaszolunk, lerázzuk őket, meg azzal, hogy "készen" akarunk minden ismeretet beléjük tömni. Pedig sokkal többet érne az, ha maguk jönnének rá dolgokra. Igen, ebben az iskolarendszer is benne van, de mi, szülők sem vagyunk kivételek.

2011. jún. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
73%
Egy babán látszódhat az értelem.Az én lányom nagyon okosan néz, ezt már a védőnő, és a gyerekorvos is kiszúrta.Nagyon figyel, minden érdekli, értelmesen néz a szemembe, és ez nekem a legfontosabb.Mozgásban nem a legügyesebb.Bár eddig mindent időben csinált, de utolsó pillanatos. 8 hónapos, és még nem ül, nem mászik.Elvittem gyógytornászhoz, aki azt mondta, hogy az értelmi fejlődés szempontjából teljesen mindegy, hogy egy baba 8, vagy 11 hónaposan mászik, ettől fejlődhet ugyanolyan szépen.És szerinte a nagyon okos babák "kompenzálásként" picit lemaradnak a mozgásban, mert az agyuk értelmileg fejlődik abban a hónapban, amikor úgy tűnik, nem csinálnak semmit.Majd bepótolják.A gyerekorvosunk szerint pedig az sem gond, ha kihagy valamit.Szóval én azzal nem értek egyet, hogy komoly elmaradást okoz szellemileg a lelassult mozgásfejlődés.Egy gyerek attól nem lesz buta, mert nem mászott.A barátnőm soha nem mászott, mégis egyetemi diplomája van, és 3 nyelven beszél.Egy mozgásban lassabb babából nem lesz egy rakás szerencsétlenség.Ami nagyon fontos, az a szülők hozzáállása.Tény, hogy a baba szeretetteljes, biztonságos légkörben fejlődik a legjobban.A szülőknek segíteni kell őt a világ megismerésében.És kimutatták, hogy már magzati korban lehet tenni a gyerek intelligenciájáért.Azok a babák, akikhez sokat beszélt, énekelt az anyjuk már a pocakban, sokkal intelligensebbek lesznek.És az értelmi képességek nagyban öröklöttek is.Ez egy összetett dolog.És ha látszólag egy baba butácskának látszik, attól még lehet belőle intelligens felnőtt.Semmi nem dől el csecsemőkorban.Sok minden történik még, folyamatosan fejlődik a gyerekek agya.
2011. jún. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim válasza:
100%
Nem kötözködésből, de egy felnőttön (ha nem tudod a végzettségét, beosztását, tehát nincsenek előítéleteid) minden esetben látszik, hogy értelmes-e vagy buta?
2011. jún. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
29%
igen, akkor is ha tudom a végzettségét.
2011. jún. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Ha létezni fog még ez az oldal 10 év múlva, meg én is, és lesz még kedvem ide írogatni, akkor majd leírom, mi lett ezekkel a babákkal. :)

Hátha még elolvassa valaki közületek.


Az viszont tényleg igaz, hogy egész gyerekkorukban fejlődik még az értelmük, a kis agyuk.

Most, hogy belegondolok, tényleg a kicsit esetlenebbnek ítélt gyerkőc szülei sem egy nagy észlények, de esküszöm ez nem befolyásolt a megítélésében, mert amúgy kedvelem azt a párt, vagyis a szülőket.

Az általam intelligensnek vélt baba szülei pedig egyértelműen normálisabbak, és talán intelligensebbek is az átlagnál, sőt végtelenül jólelkűek, ugyanakkor józanok is. Talán a környezet is meglátszik a piciken, már ilyen fiatalon is, ahonnan jönnek.

2011. jún. 19. 21:23
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
A legújabb kutatások szerint 20%-ban genetika, 80 % -ban a környezet a meghatározó. Ha lehetne egy kérdésem milyen aki 1 évesen bamba? Tényleg érdekelne miért másabb ő mint atöbbi baba?
2011. jún. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
68%

Aki genetikailag nevezzük selejt szülőtől származik, annak a neveltetése is ugyanilyen selejt. és a pici bambából (akinél a genetika meghatározó) nagy bamba lesz (valóban a 80% szülői környezetnek köszönhetően)

De nyilván minden gyerek 20% genetikával, gyakorlatilag fehér lapként jön világra és valóban a környezet számít, hogy hogyan írja tele a maradék 80%-ot. Csak sajnos az a tapasztalatom, hogy általában bamba szülő, bamba környezet= bamba felnőtt.


Nézd meg azt a hatévest, aki bemászott a farkashoz És az anyját. Ránézésre is bamba mind a kettő. és mivel 6 éves koráig nem sikerült sok mindent ráírni a lapjára, szerintem az a gyerek így is marad. Lehet legközelebb a jegesmedvével barátkozik, mint az német (egyébként felnőtt) nő.

2011. jún. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!