Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy pár hónapos gyereken...

Egy pár hónapos gyereken látszódhat az intelligencia vagy épp annak enyhébb volta? Mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tudnátok mondani olyan eseteket, amikor már egész pici gyerekkorban láttátok a babán, hogy olyan kis butácska, vagy épp, hogy intelligens lesz felnőtt korában?
2011. jún. 19. 15:18
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Természetesen nem a retardált gyerekekre gondolok itt, hanem akik normálisak, csak épp okosak lettek később vagy butácskák. Látszódott-e már pici korban rajtuk?
2011. jún. 19. 15:22
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

nincsen pár hónapos butácska baba.

ha le van maradva, valószínűleg gond volt a szülésnél vagy terhességnél, sérült az agya

2011. jún. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem látszik! Egy édes, kisbabából is lehet butácska, a kevésbé "jó" kinézetűből is lehet okos... Az intelligencia nem tükröződik az egyén külsején :). Ja! A kicsik iszonyúan gyorsan tanulnak. Szinte szivacsként szívják magukba az ismereteket. Ha ezt a tudásszomjat kielégítik, támogatják, akkor nagy valószínűséggel később is kíváncsi, kutatószellemű egyén lesz belőle. De ha már kicsinek letörik a tudásszomjat, kiölik a kíváncsiságot, sajnos a tudásvágy is csökken.
2011. jún. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
62%

Én értem mit akar a kérdező... Szerintem igenis látszódhat már akár pár hetesen is az "értelem" egy baba szemében. Találkoztam már olyan babával akinek a szemében "semmi értelem" nem volt, és olyannal is, aki pedig már olyan "felnőttesen" nézett rám, hogy szinte megszégyelltem magam.


Természetesen az én kislányom az utóbbi kategóriába tartozik:) (na jó, ez csak vicc volt, nem kell lepontozni:)

2011. jún. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
valamilyen szinten egyetértek az előzővel. én is láttam már üres tekintetű 3 hónapos babát, és olyat is aki nagyon értelmesen és figyelmesen nézett.
2011. jún. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Tekintetből sok minden látszik.

Igen is van értelmesen néző pár hónapos baba, és teljesen üres tekintetű baba.

2011. jún. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, hogy látszódhat az értelem! Csak arra lennék kíváncsi, hogy másnak mi erről a véleménye.


Van most 3 kisbaba is a környezetemben, és az egyik olyan kis butának tűnik 1 éves elmúlt, de mindig is olyan kis bamba volt. Az egész viselkedése nem tükröz túl magas intelligenciát.

A másik átlagosnak tűnik, a harmadik még csak pár hónapos, de olyan kis értelmes, az egész arckifejezése ezt tükrözi már most.

Kíváncsi leszek, 8-10-15 év múlva, milyenek lesznek, beigazolódik-e a sejtésem.


Most tudom, biztosan kiakadnak páran, és lehet lehülyéznek majd, nem zavar, én sem vagyok egy kiemelkedő intelligenciájú ember, csak egy átlag, de most nem rólam van szó. :)

2011. jún. 19. 15:34
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Na, hogy ellenpéldát írjak: egyik rokonom gyerekei kis bambák voltak kicsinek. Mind mozgásfejlődésben, mind pedig értelmileg sokkal lassabban fejlődtek, mint a többi általam ismert... Igazi kis bambák voltak. Aztán elkezdték az óvodát, majd az iskolát... Az egyik már 5. osztályos, eddig szín kitűnő... A másik m,ég csak 3.-os, de eddig ő is. Mindkettő borzalmasan okos, érdeklődő, minden érdekli őket.
2011. jún. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
15,32 vagyok, egyet értek veled, én is kíváncsi vagyok, hogy milyenek lesznek felnőttnek (vagy nagyobb gyereknek) azok a babák/kisgyerekek, akik most nem olyan "okos" tekintetűek.
2011. jún. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

azt tanultam, hogy a mozgás (pl. a mászás kihagyása, mozgásfejlődésbeni lemaradás komoly problémákat eredményeznek, bizonyos mozgásformákkal beindítjuk az agyat) és helyes nevelés, irányítás lesz a mérvadó.



az, hogy "bamba" az egy éves míg a 3 hónaposod "okosan néz" nem sokat jelent mert lehet a "bamba" kisgyerek 10 éven addig ül az asztal fölött míg meg nem tanulja a dolgokat és szabadidejében sok könyvet fog olvasni, míg az okosan néző pár hónapos utál majd tanulni, a szüleit nem fogják érdekelni így nem is hatnak rá és már el is kanászodott. szóval ez még semmit nem jelent. de hinni persze lehet ;)

2011. jún. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!