Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom, hogy hiper...

Honnan tudom, hogy hiper aktív a gyerekem?

Figyelt kérdés
Kislányom 10 és fél hónapos, de szinte egész nap mozog, megy, csicsereg, szerintem az átlaghoz képest sokkal aktívabb. A játékok is csak egy dbig kötik le, aztán már menne is tovább. Szüleim szerint mi sokkal nyugodtabbak voltunk, tovább eljátszottunk egy dologgal, arról nem is beszélve, hogy állandóan mozog (sztem egy két hét és el is indul).
2011. jún. 18. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
2011. jún. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok:) Szerintem ne aggódj, nekem 11 hónapos a kislányom, és hasonló a viselkedése. Nem hiperaktív, nyugi! Anyukám óvónő, és azt mondta, ők az oviban már 80 százalékban meg tudják mondani egy gyerekről, hogy az-e, csak a szülők azt nem szeretik hallani, ha igen...

Semmi baj, ne aggódj!:)

2011. jún. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A hiperaktív gyermek tünetei korosztályonként

A hiperaktív csecsemő


A hiperaktív csecsemő Sokat sír, többnyire rettentő hangerővel és csillapíthatatlanul. Ha fölveszik, nem nyugszik meg. Nehezen alakul ki a napi ritmusa. Sokan közülük nem a megszokott módon (mászás, fölállás, járás, futás) fejlődnek: kihagyják a mászás és a járás szakaszt. Kilenc hónaposan fölállnak és szinte ettől a pillanattól kezdve rohannak. Ezek a gyerekek általában jó mozgásúak, de amennyiben az agyuk esetleg másképp is sérült, egyensúlyzavarban is szenvedhetnek, ami tovább nehezíti az örökös mozgás igényének való megfelelést. Mivel a mozgásigényük ugyanúgy fennáll, de ehhez koordinációs zavar társul, az emiatt keletkező még nagyobb belső feszültségüket másképp fejezik ki: magatartásuk agresszívabbá válik a sorozatos kudarcélmény hatására.

2011. jún. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ezeknek a tüneteknek a nagyrésze ráillett a fiamra is ennyi idősen. És ő sem hiparaktív. Csak hipermotil (túlmozgásos).
2011. jún. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Megnyugtattatok! Nem sírós, meg nagyon jó baba, csak tényleg sokat mozog, meg sokat beszél. Ma meg volt 7 önálló lépésünk!:)
2011. jún. 18. 13:01
 6/6 anonim ***** válasza:
a hiperaktivitás nem azt jelenti, hogy aktívabb a társainál. az egy betegség, nagyon sok negatív tünettel amik leginkább nem a mozgásra irányulnak.
2011. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!