Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Gyesen vagyok és ma...

SOS! Gyesen vagyok és ma kiderült hogy nincs TB ellátásom! De hogy lehet ez? Többi lent, ,

Figyelt kérdés

ma voltam fogászaton és ott monda a dokinő hogy

nincs jogviszonyom

de hát gyesem vagyok a TB ellátásomnak kellene lennie hiszen vonják a gyesből.

akkor hogy hogy nincs?

sajna csak kedden tudok menni intézkedni pünkösd miatt

de nagyon félek .

remélem vmi félreértés mert ha nem még a végén rám küldik az apeh-ot.


veletek előfordult már ilyesmi

most mit csináljak?

ugye ez vmi félreértés????

14 hós baba ijedt anyukája


2011. jún. 10. 19:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Vicces, nálunk is ugyanez történt, ugyanúgy a fogorvosnál. Párom van gyesen a kisfiunkkal, és nem látták el a fogászaton, mert a gép azt dobta ki, hogy nem biztosított, holott akkorra már 4 hónapja kapta a gyest. Felhívtuk másnap a MÁK központi számát, ahol mondta az ügyintéző, hogy pedig látja őt a rendszerben, hogy gyesen van, és a gyes alatt is biztosítottnak számít. Erről küld egy igazolást írásban a címünkre, amit (és itt kellett felszednem az állam) NEKÜNK kell az OEP-nek bemutatni. Elképedtem, hogy egy állami szerv nem jelenti le automatikusan azt, hogy valaki valamilyen jogcímen biztosítottnak számít egy másik állami szervnek... :S Az igazolás nem rég érkezett meg, még nem intéztük tovább a dolgot, de bennem felvetődött az a kérdés, hogy ha be is adjuk az igazolást az OEP-nek, gondolom ők még majd hivatalból ellenőrzik is ezt, magyarán felveszik a kapcsolatot a MÁK-kal, azok újra megküldik, ... stb. Aztán gondolom ez nem két nap lesz, tehát fogorvos csak húzódik, pedig hát okkal lett felkeresve... :S
2011. jún. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos hallottam már ilyet! Egyik (állami) kéz nem tudja, mit csinál a másik... Szééép!!! Ezt nekik hivatalból kellene elvileg megküldeni...
2011. jún. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM SZÉPEN MEGNYUGODTAM :)

INTÉZKEDNI FOGOK

neked is köszi kedves első :)

2011. jún. 10. 20:57
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy tudtam ,hogy attól hogy gyesen van valaki még nem lesz biztosított. A gyesből pedig nem vonnak tb járulékot csak 10% nyugdíjjárulékot.

Tehát: én úgy gondolom ,hogy simán előfordulhat hogy nincs biztosítotti jogviszonyod. Gyes előtt dolgoztál? Mert ha 14 hónapos babával gyesen vagy és nem gyeden, akkor szerintem nem volt munkaviszonyod szülés előtt.

2011. jún. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2011. jún. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

teljesen tájékozatlan vagy utolső előtti.

A gyes-ből nem vonnak TB-t, ezért nem jogosult pénzbeli támogatásra (táppénz stb) viszont az állam fizeti helyett azt a havi 4-5 ezer forintot, ami jogosítja egészségügyi ellátás igénybevételére. Szintúgy gyerekeknek, tanulóknak, rászorulóknak, THGY, GYED, GYES-en lévőknak.

2011. jún. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

jaj most megint belezavarodtam,.

akkor most van ellátásom vagy nincs?


kedden utánajárok....

2011. jún. 11. 08:24
 8/14 A kérdező kommentje:

jah és nem volt munkaviszonyom szülés előtt viszont volt ellátásom munkaügyi központon keresztül

kaptam járadékot ugyanis mielőtt terhes lettem dolgoztam természetesen

csak amikor a munkáltatómmal közöltem hogy babát várok

felmondott..és mentem "segélyre"

2011. jún. 11. 08:26
 9/14 anonim ***** válasza:
Épp ezért írtuk, hogy megnyugodj. IGEN! BIZTOSÍTOTT VAGY.
2011. jún. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

oké oké oké :)

de azért feltétlen bemegyek az TBhez tisztázni ezt.


köszi szépen!

2011. jún. 11. 08:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!