Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A barátaim 2 hetes babája...

A barátaim 2 hetes babája folyton sír,7 órát is 1huzamban, és nagyon gyorsan ver a kis szíve. Arra gondolnak, hogy a pocija fáj, de ennyire?

Figyelt kérdés

Már voltak gasztroenterológushoz/ laktóz érzékeny?/ és a kardiológián is mert a kicsi szíve 220at is ver, nyugalomban 160-180. Azt mondták nekik mind a 2 helyen hogy 3 hónapig nem tudnak semmit megállapítani és mondani.

Szegény barátnőm teljesen kivan semmit nem alszanak mert a baba folyton csak sír, tőlem kérne tanácsot de nem tudok semmit segíteni esetleg valakinek hasonló tapasztalat? Éjjel már nem mer leülni a babával mert azonnal elaludna és fél hogy kiejti a gyereket a karjából.


2011. jún. 6. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugalomban sokkal gyorsabb az ő szivük mint egy felnőtté.nem hasfájos a baba?miket probáltak erre neki?tápszeres,anyatejes?eszik eleget?
2011. jún. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Anyatejes, és sokat evett egyszerre az volt a baj, de aztán betartották a 3 órát és a 100ml-t és akkor is ugyan olyan rossz volt valami. Infacol Espumisan minden, az a cső végső esetben, ilyen magos vagy milyen párna...

A kardiológián azt mondták, hogy nem kellene a szívének ilyen gyorsan verni, /csecsemőkori tachikardia/

2011. jún. 6. 08:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Hú, hát jó nehéz tanácsot adni...

Jó lenne tudni, hogy mivel próbálkoztak eddig a megnyugtatásra. Puha dologba bugyolálni? Imádják a picikék. Cumi? "Puma a fán" fogás? Hasra tevés?

Lehet, hogy fázik. Nekünk már izzasztó meleg van, de nekik még nagyon nem jó a hőháztartásuk.

Eleget büfiztetik? Lehetséges, hogy sok levegőt nyel, a büfik pedig nehezen jönnek ki és beragad. Nálunk ebből szokott sírás lenni.

Rendesen van kaka?


Nagyon sajnálom őket, de még tényleg annyira kicsike a baba, hogy igazán megismerni/kiismerni sem volt idő. Próbálkozni kell folyamatosan, valami csak beválik.

2011. jún. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

140-nél többet nyugalmi állapotban nem ver a baba szíve.

Az én lányom is anyatejes volt és iszonyatosan hasfájós. Éjjel folyton sírt, ha elaludt, akkor visítva ébredt és tekergett szegény. Már nagyon oda voltam én is, állandóan a doktornénijét hívogattam.

Én ittam a tejserkentő teát, és kiderült, hogy attól fáj a pocakja a babának. Kapott édes kömény teát, de az is felfújta csak, és nem jött sem puki, sem kaki. Aztán elkezdtem én inni a köménymag teát, úgy szoptattam, úgy is ment neki át a teából, csak nem annyi, na aztán végre 4 hetesen megindult a puki, 5 hetes korától 3-4 naponta kaki.

Most, hogy szinte csak tápszeres, van kaki is, puki is rendesen és elnőtte a hasfájást is.

A dokink mondta, hogy az anyatej a legjobb táplálék a babának, az első 1 évben nem is ajánl mást, de sajnos vannak babák, akik nem bírják. Anyukának nagyon kell ilyen esetben figyelni a táplálkozására. Sajnálom a barátaidat, mi is megkínlódtuk az első 2 hónapot. Az én babámnak szívzöreje volt, mi is vittük kardiológiára.

Etetés után hosszan büfiztessék, és próbálják meg az alvó párduc pózt. Nálunk bevált, szereti a lányka most is.

2011. jún. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krisztina27 ***** válasza:
Az én babám is hasfájós most 2 hónapos, teljesen ugyan az a szitunk mint ott. Azt még nem tanácsolták, hogy tornáztassák a babát, a lábát fel kell tolni teljesen a hasáig és vissza ill babaolajjal masszírozni a pociját óra mutatóval megegyező irányban, még azt tudom tanácsolni, hogy fel kell melegíteni egy textil pelust és azt rá a pocira. Mi amikor hasfájós ezeket szoktuk bevetni, na meg használjuk az espumisant is. És az anyuka nagyon figyeljen oda a táplálkozásra is, én pl semmilyen gyümölcsöt nem eszek nyersen csak befőttet, fűszeres ételt és puffasztót ne egyen, tejterméket is csak nagyon keveset. Pl én csak 1.5dl tejet iszom meg max egy nap mert ha annál több akkor már üvölt tőle. Nagyon nagyon sok kitartás kell és nagyon sok türelem és ne legyenek idegesek mert az átragad a babára is és még jobban sírni fog. Remélem tudtam segíteni az én babámnak most két hete nem fájt a pocija most 7 hetes.
2011. jún. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A lányom 6 hónapos koráig üvöltött, sikított, sírt. Az elején napi 10-12 órákat egyhuzamban, alvás nélkül. Aztán már csak 4-5 órákat...6 hónap alatt többször is voltunk orvosoknál (nem egynél...) és semmit sem tudtak mondani!!!

Már azt hittem idegbajt kapok a tehetetlenségtől és a sok-sok sírástól! Együtt bőgtem a gyerekkel!

Aztán 6 hónapos kora után már jóval kevesebbet sírt, és mintha rendeződtek volna a dolgok. Na, de végigélni azt a 6 hónapot...hát még egyszer nem csinálnám végig.


A barátnőd babájánál viszont a nagyon gyors szívverés az igazán aggasztó! Ne hagyják annyiban, keressenek fel több orvost, ha nem kapnak választ. Mert a hasfájás, és a sírás ellen nem biztos, hogy tudtok tenni (nekünk semmiféle csepp nem jött be, sem a masszírozás, sem a tornáztatás, sem a ringatás, semmi!), de a gyors szívverés ellen kellene valamit tenni szerintem!

2011. jún. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
09:21-es "A dokink mondta, hogy az anyatej a legjobb táplálék a babának, az első 1 évben nem is ajánl mást, de sajnos vannak babák, akik nem bírják." Nallunk a csaladba pontosan ez volt a helyzet. :(( Szegeny unokahugom kislanya hetekig orditott. Az apuka munkabol hazajott, o setalt a kislannyal mert az anyuka mar nem birta, o addig hozzank jott at aludni, utanna majd az apuka... Pokol volt az egesz. Neha mi atmentunk es atvettuk a babat. Egyszeruen nem lehetett letenni. Amig valaki ra nem beszelte az unokahugomat, hogy adjon 3 napig tapszert de fejje a tejet nehogy elapadjon. Es csodak csodajara a babat le lehetett tenni, nem sirt, aludt, nyugodt baba volt. Emlekszem, hogy alltunk az agya mellett es teljesen ledobbentunk, hogy te jo eg ez a baba nem sir pedig letettuk. Szornyu volt. :( Laktoz erzekeny volt a kislany es nem tudta lebontani a laktozt az anyatejben. A doki irt fel valami cseppeket amik lebontjak a laktozt es igy az anyuka megint elkezdte szoptatni. Sajnos a cseppek nem tettek csodat es ismet orditott a kislany. Mig vegul attertek tapszerre. Nem azt mondom neked, hogy nallatok is ez a helyzet de ha laktoz erzekenyseget allapitottak meg a babanal akkor az is lehet a siras oka!! Nem irtak fel neki ilyen cseppet ami lebontja a laktozt? Mert enyhe esetekben ez is segit. Nallunk a csaladba sulyos laktoz erzekenysegrol volt szo, ezert nem segitett a csep.
2011. jún. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!