Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem gondolnak szinte...

Miért nem gondolnak szinte sehol azokra a szülőkre, akiknek kisbabájuk van?

Figyelt kérdés

Most, hogy 9 hete anya lettem, találtam szembe magam azzal a problémával, hogy nincsen a mosdókban pelenkázó-lap vagy asztal, esetleg külön helyiség erre a célra. Az meg már csak álom, hogy a szoptatáshoz illetve etetéshez legyen kialakítva valami kis kuckó.

Persze pl. babaáruházakban ezek megtalálhatóak, de nem csak ott fordul meg az ember. A babakocsival való közlekedést már nem is említem, az megér egy külön fejezetet...

hk


2009. febr. 2. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Tejesen igazad van.

Erre csak azt tudom mondani, ez magyarország... (direkt kisbetűvel...)

Multkor mi is utaztunk, és direkt olyan benzínkútnál álltnunk meg, ahol mutatta a kis ikon, hogy van pelenkázó. Térültem, fordultam, de akárhogy pörögtem, nem találtam a pelenkázót...maradt a kocsi motorháztetője. No problem, kényelmes volt...

És én is most érzem át a mozgáskorlátozottak problémáját a babakocsival...

Mondjuk én bárhol megszoptatom , tisztába teszem vagy megetetem ha kell, nem fog a gyerekem rovására menni az ország szegénysége. Akinek ne tetszik, nem néz oda..!:-)

2009. febr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon is igazad van. Nálunk az ÖNKORMÁNYZAT olyan borzalmas (pedig megyeszékhelyen lakom), hogy babakocsival még bemenni se tudok, ha nem segít valaki, mert olyan régi épület, vastag nehéz ajtóval, előtte két lépcsőfokkal, hogy ha be akarok jutni, két kézzel kéne tartanom az ajtót, és harmadik és negyedik kezemmel kéne emelnem és betolnom a babakocsit. Jó vicc. Utána jön még 8 lépcsőfok, rámpa semmi. Ja, és már sokszor volt olyan, hogy az emeleten volt dolgom. Lift nincs. Megkértem a biztonsági őrt, hogy segítsen, az meg úgy nézett rám, mint egy ufóra, hogy hát neki nem ez a dolga. De komolyan, hát ez az akadálymentesítés??? Ráadásul én még csak megoldom valahogy, de aki mozgássérült, az hogy megy fel oda, hogy intézi el a hivatali ügyeit? És ezt nem lehet a gazdasági válságra meg a kormányra fogni, ez a hozzáállás hibája, hogy egyszerűen lesz*rnak mindent.
2009. febr. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én totál ki vagyok akadva a győri kórházra, hasonló okokból. A gyermek ambulancián nincs egy hely ahol lehetne szoptatni. A folyosó tömve, órákat kell várni és uram bocsáss, de a 4 hónapos kislányom megéhezett a várakozás alatt. Mi az hogy egy gyermekambulancián nincs szoptatós helyiség? Habár mit vár az ember, ha a szülészeten meg nincs szék (esetleg karosszék) ahol lehet szoptatni. Itt jön a válasz: szoptasson fekve!! 4 órával császár után megnézném ki fordul oldalra szoptatni meg hogyan?!?!

Nah most jól kimérgelődtem magam!!!

Amúgy én falun lakom, de itt sem lehet bejutni sehová (takarék, önkormányzat, bolt, gyógyszertár).

2009. febr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

tudom nem nyugtat meg, de nem gondolnak a terhesekre se (pl olyan hely, ahol le lehet ulni par percre, ha az ember ugy erzi mindjart leszakad a hasa), es ugyanugy nem gondolnak a mozgasserultekre se

sőt,tovabbmegyek, a meddő nőkkel sem törődnek, egyik legkiakasztóbb elmenyem az volt, hogy a kórház (bababarat) szuleszeti osztalyan csucsulok, varom a dokim, fel le maszkalnak a kismamak babákkal, mellettem egy no szinten var. beszelgetni kezdek vele, kerdem o terhes? mondja, nem, o meddő, csak itt vizsgaljak ki.

hat mit ne mondjak, egyuttereztem vele! nem lehet gyereke, es a szuleszeti osztalyon vart vagy fel orat, es nezte a kisbabakat meg a kismamakat :S

2009. febr. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Képzeld számomra azt volt a legfelháborítóbb, amikor a babaexpón a WC-n kellett volna megszoptatnom a babámat, mert a WC-be tettek be egy pelenkázólapot, és egy széket annak, aki szoptatni akar! A babaexpón! Kimentem a szervezőkhöz, és megkérdezetm, hogy ők ügyes-bajos, kisebb nagyobb dolgaikat evés közben végzik? Mert akkor nem kell ezt egy pici manótól sem elvárni! Nagyon fel voltam háborodva, főleg, hogy a hirdetésen szerepelt, hogy szoptatás megoldható! Örültem, hogy végre egy program, ahova nyugisan mehetünk, és nem kell a kocsiban cicizni! De csak az lett a vége! Teljesen igazad van, nem gondolnak a kisgyerekesekre! És ez nagyon elkeserítő! Nekünk van egy kis üzletünk, benne egy kis szopánk, ha valaki babakocsival jön, segítünk neki beljebb jönni, és ha szoptatni szeretne azt is megengednénk. Nekem ez a természetes, sajna másnak nem!!!!

Boldog babázást!

2009. febr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!