Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik szoptattak azoknak mi...

Akik szoptattak azoknak mi volt kisbabájuk első betegsége és hanyadik hónapban?

Figyelt kérdés
Akik minimum 6 hónapig szoptattak azoknál érdekelne... Tényleg jó védettséget ad az anyetej???
2010. júl. 30. 15:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Kizárólagosan szoptattam 4 hónapos koráig, utána hozzátáplálással, de 10 hós koráig szopott.

Első betegsége nátha volt, 6 hónaposan. Eddig szerencsére csak náthás volt, ezen kívül még 3-szor. Lázas eddig 2-szer volt, utóbbi a 15 hós oltás miatt.

Most 16 hónapos.

2010. júl. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nálunk 18 hónaposan volt először hányás hasmenés!Megkapta a 18 hónapos kötelező oltását, nagyon feldagadt a lába, 2 napig kórházban voltunk, és ott összeszedte a hányásos mizériát is, mivel az egész gyerekosztály ilyen fertőző gyerekekkel volt tele!Még én is elkaptam!!

2 évig cicizett a kislányom.

2010. júl. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
49%

Mese habbal. Az én lányom összeszedett egy hörghurutot 5 hetesen, amikor csípőszűrés beutalóért mentünk a dokihoz. Felhívtam a védőnőt, hogy mit csináljak vele. Nagyon szürcsög a gyerek. Áh, semmit, majd elmúlik magától, anyatejes baba. Csak az orrát szívjam. Aha, persze. 2 nap múlva az ügyeleten kötöttünk ki az intenzív osztályon légzésfigyelőn, annyira le volt neki rakódva a váladék, hogy majdnem megfulladt. Azóta én azonnal viszem dokihoz.

A második gyerekem allergiás kiütéssel került kórházba 10 naposan. Szerencsére az nem volt komoly, csak nagyon durván nézett ki. Valószínűleg a mosóport nem szerette a bőre. Mindkét gyerekemet szoptattam.

Szóval nekem mind a kettő elég parásan kezdődött.

2010. júl. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Kizárólag anyatejes volt.2 hónaposan megfázott.

Nagy hülyeség az amikor azt állitják hogy az anyatejes babák nem betegesek mert az anyatej véd.

Isemerek olyan tápszeres babát aki kizárólag azt kapta és kb 8 hónapos korában fázott meg egy picit.

Szóval ez is genetika, és hajlam kérdése.

2010. júl. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
hát ez nem túl biztató, köszike a válaszokat, de még várom a többit is. Kislányom ma 8 hónapos, rettegek a betegségektől. Én egy hónapja hagytam abba a szoptatást, hát kíváncsi leszek, hogy mi lesz.
2010. júl. 30. 15:31
 6/18 anonim ***** válasza:
kizárólag anyatejes volt,4 hónaposan megfázott.
2010. júl. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szia! 8 honapos koraig szopott. Elso betegsege 5 es fel hosan megfazott, aztan az orvosi rendeloben osszeszedte a 3 napos lazt! Aztan nem volt beteg a kovetkezo telig, amikor szinte havonta volt piros a torka. Mondjuk o borzaszto rossz evo volt mindig is, gyumolcsoket foleg nem eszi sajnos...ami erdekes, hogy tolem sose kapja el a betegsegeket, lehet azert, mert a szoptatas alatt megszokta a bacijaimat, vagy azert is mert allandoan en vagyok vele.
2010. júl. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

5,5 hónaposn és 10 hónaposan egy kis nátha

A máodikat a fiam hozta haza a suliból, az első tengerparti nyaraláskor volt, fogalamam sincs mitől.

Láza nem volt, csak hőemelkedés.


Fiam 21 hónapig szopott, ő 9 hónaposan- akkor éppen nyirkos ősz volt- kapott egy kis náthát.

2010. júl. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
8 hós a fiam, még anyatejes és most, hogy jött a foga, sajnos megfázott kissé
2010. júl. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is csak tejcsisek vagyunk és eddig semmi baja nem volt. 5 és fél hónapos. Ja, el volt záródva a könnycsatornája, de az nincs ezzel összefüggésben, úgyhogy vagy nagyon strapabíró baba vagy tényleg jó a tej :-)

2010. júl. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!