Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem gondolnak az anyukák...

Miért nem gondolnak az anyukák a gyermek felnött korára is?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy mindenki csak a jelent vagy a közeljvöt nézi.

Pl etetik a 8 hónapos gyereket töltöttkáposztával, majd sok-sok anyuka beír, hogy az övékének sem lett baja, nem hányta ki. na de mi van a 40 éves ember gyomorbajával? arra nem gondolnak az anyukák, hogy az éppen kialakulni kézsülö gyomornyálkahártyát tönkreteszik és 40 évesen egy tejszines sütitöl rosszul lesz a kedves csemetéjük?

VAGY

volt egy kérdés, hogy a terhesen beadatott influenza elleni oltás okozott-e valahol bajt? teljesen leponzotak mikor írtam, hogy az már tény, hogy magzati korra nincs hatással, de lehet hogy csak éppen kicsit vissza maradottabb lesz a gyerek, vagy 30 évesen veserákja lesz...

Ès még ezer ilyen kérdés, ahol az anyukák a pillanatnyi helyzetet nézik, hogy most nem lett baja, de bele sem gondolnak, hogy 10-20-50 év múlva mi lesz.

Az már nem számít? Akkor már nem az ö gyerekük? vagy lehet addigra már ök anyukák nem élnek és kakilnak rá mi lesz a 60 éves gyermekükkel?

Persze mindentöl nem lehet megóvni öket, de vannak olyan dolgok amivel csak pár hónapot kell várni vagy kicsit ovatosabbnak kell lenni, és a gyermek egész életét befolyásolhatjuk vele, nem csak éppen a pillanattól kell védeni hanem az egész életére legyen kihatással.


2011. szept. 30. 13:57
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki addig gondolkozik, ameddig tud vagy akar. Ez ilyen egyszerű szerintem...


Én magamat "gondolkodónak" tartom, és egyet értek Veled, de jobban belegondolva simán lehet, hogy magam is "elszúrok" egy csomó dolgot, mert biztos vannak olyan dolgok, amikre én sem gondolok, vagy amiket már-már túlagyalok... :o)

2011. szept. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
45%
Miért foglalkoznak emberek mindig a más dolgával?
2011. szept. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
53%

bizonyította ezt valaha valaki, hogy ha egy gyerek idejekorán töltöttkáposztát kap, akkor majd 40 év múlva pont attól lesz baja?

vagy azt, hogy az influenza elleni oltástól 30 év múlva veserákja lesz?

ha igen, linkelj kérlek!

mert szerintem nem

tehát ezért

én nem adtam ugyan a 8 hónaposnak káposztát, igyekeztem betartani nagyjából a kiskönyvet (bár vannak benne nagyon nagy túlzások szerintem) de van aki máshogy látja

és régen nem vették ezt ennyire szigorúan, és nem lehet azt mondani hogy generációk szenvednek gyomorbajtól mert korán kapta ezt azt

2011. szept. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

hogy miért?

mert mikor ilyen kérdésekre válaszolok, akkor sorba lepontoznak, ha azt írom, hogy gondoljon a gyermek felnött korára is...

2011. szept. 30. 14:05
 5/30 anonim ***** válasza:
44%

14:02.es!


Mert ráérnek és nincs más dolguk :)

2011. szept. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy minden egészségügyi problémát kora gyermek ill. csecsemőkorra kellene visszavezetni.

Nekem mondjuk így 30 évesen eszembe nem jutna odaállni anyám elé, hogy anyu, tönkretetted a nyálkahártyámat, ezt sosem fogom neked megbocsájtani...

Gondolod, hogy a mai 30-40 évesek, amint öntudatukra ébredtek, kizárólag biodolgokat ettek, nem ittak, nem cigiztek, sokat sportoltak stb, és ezáltal ténylegesen minden panaszuk a gyerekkorukra, a szülői nemtörődömségre vezethető vissza?

Agyrém...persze, egyrészt ne tartsd búra alatt a gyereket, másrészt ha egy évesen már a családi ebédből eszik a gyerek, szar anya vagy...na persze.

2011. szept. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Én igyekszem megtalálni az arany középutat, de hidd el, nem egyszerű. Sem túlfélteni nem akarom, sem felelőtlenül dönteni vele kapcsolatosan bármiben is. Sokat tipródom a fontosabb kérdéseken, igyekszem utánaolvasni, informálódni amennyit csak lehet, és bizony sokszor azt tapasztalom, hogy bizonytalanság van: rossz- meg kisebbik rossz, mert nem lehet tudni, hogy pl az általad említett oltás valóban okoz-e ilyen problémát később.

Rizikó mindig van... és bizony utólag is könnyű belemagyarázni ezt-azt, ha már kész a baj. PL engem is etettek mindenfélével elég korán ,de soha életemben nem volt gondom a gyomrommal, emésztésemmel, nincs allergiám stb. De ha lenne, akkor sem biztos, hogy attól lenne, hogy 4 hetesen már répalével itattak, 8 hósan csirkecsontot rágtam, 1 évesen meg a pörkölt volt a kedvenc kajám. Mondjuk ha tényleg bajom lenne, akkor sem jutna eszembe az anyámat hibáztatni.


Nyilván nem arról beszélek,amikor egy anya hanyagságból, nemtörődömségből vagy önnön kényelme miatt cselekszik nyilvánvalóan a gyerek kárára. De van úgy, hogy az anyuka igenis jót akar és lehetőségeihez képest igyekszik is ezt elérni. Aztán mégis rosszul sül el a dolog. Nem tudhatjuk biztosan, hogy mit hoz a jövő.

Szerintem a legtöbb amit tehetünk, hogy igyekszünk okosan dönteni.

2011. szept. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Szeirntem meg egyszerüen az anyukákat addig érdekli a gyermekük élete amíg ök viselik gondjukat, és következményekre nem gondolnak.


valószínü bizonyított, és megnézed igen is generáviók rosszúl tápláltak nézd meg anyáink és akár a mi generációnk mennyit szenved gyomor panasztól. ha az ismeröseidet végig nézed 30 kor körül, olyanakoat akikkel elég jóban vagy hogy ilyenröl beszélj akkor tudod hogy 10 emberböl elgalább 5-nek gyomor gondjai vannak és 1-nek már volt mütétje is.


De más ezer ilyen dolog van.


persze az elsönek igaza van, nem tudjuk mindentöl megmenteni, de sokszor elég egy épp ész, hoyg bele gondoljunk nem tezsünk jót pár dologgal.

2011. szept. 30. 14:11
 9/30 anonim ***** válasza:
29%
Egyetertek veled, kerdezo. A hozzataplalastol kezdve az influenza elleni oltassal bezarolag! Bar kulon komoly tema mindegyik. Nem vagyok sem "osanya", sem hasonlo, de igenis fontos utanaolvasni, utanajarni ezeknek a dolgoknak a baba erdekeben, ugyanis nem mindig van igaza a gyerekorvosnak, vedonorol nem is beszelek.
2011. szept. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
40%

egyébként én is sok hasonló dolgon meglepődök. kedvencem a kompos anyukák: "nekem se lett semmi bajom, neki miért lenne?" hangosan nevetek már :D

vagy a tej, én is azt kaptam már 6 hetesen ezért enyémnek is azt adom 2 hónapos kora óta...


engem nem izgat ki hogy csinálja, de azért sajnálom azokat a kisbabákat akiken kísérletezik a felelőtlen anya aki felülbírálja az összes orvost mert ő annyira okos. ha meg kiderül, hogy az orvosoknak volt igaza? hát szarni rá majd csinálunk másik gyereket, vagy mi?


na mindegy, tényleg jobb is nem foglalkozni másokkal :)

2011. szept. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!