Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem gondolnak az anyukák...

Miért nem gondolnak az anyukák a gyermek felnött korára is?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy mindenki csak a jelent vagy a közeljvöt nézi.

Pl etetik a 8 hónapos gyereket töltöttkáposztával, majd sok-sok anyuka beír, hogy az övékének sem lett baja, nem hányta ki. na de mi van a 40 éves ember gyomorbajával? arra nem gondolnak az anyukák, hogy az éppen kialakulni kézsülö gyomornyálkahártyát tönkreteszik és 40 évesen egy tejszines sütitöl rosszul lesz a kedves csemetéjük?

VAGY

volt egy kérdés, hogy a terhesen beadatott influenza elleni oltás okozott-e valahol bajt? teljesen leponzotak mikor írtam, hogy az már tény, hogy magzati korra nincs hatással, de lehet hogy csak éppen kicsit vissza maradottabb lesz a gyerek, vagy 30 évesen veserákja lesz...

Ès még ezer ilyen kérdés, ahol az anyukák a pillanatnyi helyzetet nézik, hogy most nem lett baja, de bele sem gondolnak, hogy 10-20-50 év múlva mi lesz.

Az már nem számít? Akkor már nem az ö gyerekük? vagy lehet addigra már ök anyukák nem élnek és kakilnak rá mi lesz a 60 éves gyermekükkel?

Persze mindentöl nem lehet megóvni öket, de vannak olyan dolgok amivel csak pár hónapot kell várni vagy kicsit ovatosabbnak kell lenni, és a gyermek egész életét befolyásolhatjuk vele, nem csak éppen a pillanattól kell védeni hanem az egész életére legyen kihatással.


2011. szept. 30. 13:57
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

ja még egy dolog.

férjemnek 27 évesen leoperálták az elsö rosszindulatu börrákját. remélhetöleg több nem lesz.


ez biztosan a gyermekkorban nem krémezéstöl van, habár ezért nem lehet az anyját hibáztatni, mert akkor még ilyen óvás nem volt, de ezek viszont már bizonyítottak.

2011. szept. 30. 14:14
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
A korai hozzataplalast, cukrot, tehentejet, alkoholt (sor a tejtermelesre...) mar meg sem emlitem...
2011. szept. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
49%
Kicsit túlliheged a témát.
2011. szept. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Igen ettöl én is fára mászok, hogy "az enyémnek sem lett baja a tiednek sem lesz..."

ugye itt föleg a bölcsö halálnál szokták írni. az enyém sem fullatt meg a tied sem fog....

2011. szept. 30. 14:16
 15/30 anonim ***** válasza:
45%
Miert lihegne tul, en nem ugy erzem. Sajnos, sokan vagy nem latnak tovabb az orruknal, vagy strucc politikat folytatnak.
2011. szept. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Azért butaság ez részben, mert nem mindenki eteti naponta töltött káposztával a gyereket. Szalonnát sem ad neki gondolom minden nap! Ahogy kólát sem!

De kérdeznék valamit! Ti nem adtok a gyereknek párizsit, virslit, üdítőt ugye? Csak őszintén! Mert az semmivel sem jobb,mint a töltött káposzta.

Szóval a párod sem attól lett bőrrákos, mert egyszer-kétszer nem kente be az anyja.

Tehát nyugodtan belefér szerintem néha a töltött káposzta a gyereknek.

2011. szept. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor szoktam ezt érezni, mikor szülik a 3. 4. 5. gyereket sorra, és nem gondolnak arra, hogy nem biztos, hogy 5-25 év múlva is mellettük lesz a férjük, párjuk, vagy egészségesek lesznek... A gyerekek, ahogy nőnek, egyre "többe kerülnek"... és mi ,ahogy öregszünk, nyilván egyre kevesebből kényszerülünk majd megélni.


A töltött káposztával és egyébbel nincs bajom, én is kaptam 6 hónapos koromban, és semmi bajom sincs, 35 éves vagyok :)

2011. szept. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok

hát ez a "valószínü bizonyított" ez édes kevés

ez arra jó, hogy elterjedjen a köztudatban hogy pl az influenza oltás mennyire veszélyes, és szépen életre kelnek az összeesküvés-elméletek, melyek terjednek mint a vírus pont ezért, mert akiknek fogalmuk sincs pontosan ezekről a dolgokról, terjesztik a rémhírt mint pl veserák

na meg arra hogy 2 táborra szedje az anyukákat, van aki elhiszi a rémhírt, van aki nem

és nem gondolom hogy egy anyának csak addig fontos a gyermeke egészsége amíg ő neveli

2011. szept. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
79%

Az embrionális korban elszenvedett defektus vagy károsodás miatt kialakulhat rák, ezt EMBRIONÁLIS TUMOROKNAK hívják és a gyerekek 6-10éves korukig veszélyeztetettek ilyen típusú rákokra.


Ne írj olyat, hogy 30 év, mert itt bebizonyosodik, hogy fogalmad sincs a biológiáról.

2011. szept. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
81%

Akkor belemehetnénk abba, hogy felelőtlen gyilkos, aki:

-bagózik és gyereket szül,

-valaha is ivott,

-aki nagyvárosban él a légszenyezettség miatt,

-aki stresszes, mert a gyereke is az lesz,

-aki kövér, mert cukorbeteg lesz a gyereke, ha mégsem, akkor egy tehén anyától fogja venni a példát és ő is tehén lesz,

-akinek nincs egy-két diplomája, mert a családi halmozódás azt mutatja, hogy ilyen családokban a gyermekeknek sincs döntő többségben.



és sorolhatnám


a fent felsoroltak egyike sem gondol a gyereke jövőjére


lehetünk "zöldek", de akkor te, mutass példát az embereknek, ne csak fennhangon írogass.

Szelektív gyűjtsd a szemetet, mutass tökéletes példát a gyerekednek, mindenkinek.

Gondolom a gyerekedet nem eteti más töltött káposztával, na ez a lényeg, ezzel foglalkozz.

2011. szept. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!