Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem gondolnak az anyukák...

Miért nem gondolnak az anyukák a gyermek felnött korára is?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy mindenki csak a jelent vagy a közeljvöt nézi.

Pl etetik a 8 hónapos gyereket töltöttkáposztával, majd sok-sok anyuka beír, hogy az övékének sem lett baja, nem hányta ki. na de mi van a 40 éves ember gyomorbajával? arra nem gondolnak az anyukák, hogy az éppen kialakulni kézsülö gyomornyálkahártyát tönkreteszik és 40 évesen egy tejszines sütitöl rosszul lesz a kedves csemetéjük?

VAGY

volt egy kérdés, hogy a terhesen beadatott influenza elleni oltás okozott-e valahol bajt? teljesen leponzotak mikor írtam, hogy az már tény, hogy magzati korra nincs hatással, de lehet hogy csak éppen kicsit vissza maradottabb lesz a gyerek, vagy 30 évesen veserákja lesz...

Ès még ezer ilyen kérdés, ahol az anyukák a pillanatnyi helyzetet nézik, hogy most nem lett baja, de bele sem gondolnak, hogy 10-20-50 év múlva mi lesz.

Az már nem számít? Akkor már nem az ö gyerekük? vagy lehet addigra már ök anyukák nem élnek és kakilnak rá mi lesz a 60 éves gyermekükkel?

Persze mindentöl nem lehet megóvni öket, de vannak olyan dolgok amivel csak pár hónapot kell várni vagy kicsit ovatosabbnak kell lenni, és a gyermek egész életét befolyásolhatjuk vele, nem csak éppen a pillanattól kell védeni hanem az egész életére legyen kihatással.


2011. szept. 30. 13:57
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem meg miért ne lehetne adni különböző ízeket, ételeket a babáknak? Lényeg, hogy mindent mértékkel! MIndent ízleljen meg, szeresse meg, hogy később se legyen gond vele majd a bölcsiben, oviban.

11hónapos ikreim tápszert kapnak, főzeléket, gyümölcsöt. És az én felnőtt kajámból is kapnak MINDIG egy picit! Káposzta, brassói, sült krumpli.

Uzsira milli termékek, habvarázs és hasonló.


AKINEK A GÉNJEIBEN BENNE VAN, HOGY BETEGESEBB HAJLAMÚ, AZ AKKOR IS BETEGES LESZ, HA AZ ANYUKA EGÉSZ GYEREKKORBAN CSAK ÉS KIZÁRÓLAG A BABA KORÁNAK VALÓ ÉTELLEL, ITALLAL ETETTE, ITATTA!

AKI NEM BETEGES HAJLAMÚ, BÁRMIT CSINÁL, ESZIK, ISZIK, BÁRMIKOR, NEM LESZ BETEG!

2011. szept. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

"Persze mindentöl nem lehet megóvni öket"

A kérdésedben el is rejtetted a választ.

2011. szept. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
47%

Én csak annyit tudok, hogy 4 nagyszülőmból 2 rákban halt meg. Anyu áprilisban halt meg szintén ebben a betegségben és édesapám szintén rákbeteg, valószínű, hogy nem él tovább, mint 2 év.

Ők a "felestejes" és a megrágott párizsi szájba adós, a rántott leveses korosztály. 56-58 évesek. A barátaim többségének a családjában is rengeteg ilyen megbetegedés van, ez valószínű most "ért be", ilyen idős korra lett fullon a szervezet a rengeteg fehér liszttel, zsíros étellel, tésztával, tejecskével és igen, a káros szenvedélyek, cigi, alkohol, stb. is megtették a hatásukat. Nem tartom burokban a gyerekemet, de ha már csecsemő korában tennék a kialakuló immunrendszerre, a belső védekezésre (ld. belső nyálkahártya egészsége) akkor úgy érezném, hogy nem tettem jól a feladatomat.


Teljesen egyetértek a kérdezővel.

2011. szept. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Idézem az utolsó válaszadót:

"Ők a "felestejes" és a megrágott párizsi szájba adós, a rántott leveses korosztály. 56-58 évesek. A barátaim többségének a családjában is rengeteg ilyen megbetegedés van, ez valószínű most "ért be", ilyen idős korra lett fullon a szervezet a rengeteg fehér liszttel, zsíros étellel, tésztával, tejecskével és igen, a káros szenvedélyek, cigi, alkohol, stb. is megtették a hatásukat."


Na, ez menjen már a fejetekbe,"én előre gondolkodom"-anyukák, hogy a mai 30-40-50 évesek rákjai és egészségügyi problémái úgymond egy élet munkája, nem korlátozódik arra a másfél évre, amíg a baba külön vagy nem külön koszton van.


És szerintem is meredek állítás, hogy a mondjuk havi egyszeri töltött káposzta 30 év múlva gyomorrákot okoz.


Nekem egyébként apukám gyomra rossz, vagyis nem bírja a csípőset, valószínű azért, mert kora felnőttkorában, 20 és 30 éves kora között tonnaszám ette a csípőspaprikát, babgulyást, meg a hasonló dolgokat. És nem az anyját okolja, hanem saját magát...

2011. szept. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor kedves kérdező, kérlek fejtsd ki, te hogyan táplálod gyermekedet, had tanuljunk belőle, a jövőre is gondolva!

Honnan tudod azt, hogy a férjed bőrelváltozása mitől lett? Csak mert az orvosok is csak tippelnek rá.....

2011. szept. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Azt bizonyítsd be nekem hogy egy felnőtt embernek attól lett gyomorfekélye vagy hasonló betegsége, hogy 20-30évvel ezelőtt megevett pár kanál töltött káposztát és nem attól hogy fiatal korában (vagy talán később is) tömte magát az egészségtelen dolgokkal. Például: kávé, cigi, kóla és még sorolhatnám. A töltöttkáposztától még senki nem kapott gyomorbajokat.

Gondolom az anyukák akik olyan ételeket adnak a babának ami szerinted árt, olyan mennyiséget tömnének a gyerekbe ami később ilyen problémákat okozna.

Részben egyetértek veled, de jó pár olyan dolgot írsz ami miatt felnőtt korában nem lesz baja az embernek.

2011. szept. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
84%

Az influenzas kerdesnel azert lettel lepontozva, mert abszolut nem valaszoltal ra, csak irogattad a magad gondolatait.

Ami nem baj, csak kb pont annyira ertelmetlen off-olas, mint amit most en irok neked. De en tisztaban vagyok vele, hogy nem a konkret kerdesedre valaszolok jelenleg es le leszek emiatt pontozva, de vallalom, nem sertodok meg ezen es nem fogok sirni emiatt meg jovohet csutortokon is.


Bocsi.


Mellesleg ha idegesitenek az emberek, akkor ne nezd oket, ne nezd, hogy ok miket csinalnak, mert ezzel semmin nem valtoztatsz, csak hamarabb fogsz rancosodni, azt meg nem szeretnem.


Tovabbi szep estet!

2011. szept. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

valóban nagyon sok a rákbeteg manapság, de én egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a zsíros ételtől, fehér liszttől, tejtől, stb van (ezzel nem azt mondom hogy ezek egészségesek)

az én nagymamám 1909-ben született, 94 évesen halt meg végelgyengülésben, életében egyszer volt kórházban epekővel műtötték, megélt 2 világháborút, meg mindent ami azzal járt, a szegénységet, a nélkülözést, stb volt idő, amikor örültek ha zsírjuk meg fehér lisztjük volt, ja és egész életében bagózott, nagyrészt füstszűrő nélkülit :) na a lényeg, hogy ő aztán nem biokaján nőtt fel, és a környezetemben sok nagyon szép kort megélt öreget ismertem

Szóval szerintem inkább ez a rengeteg mesterséges kaja, élelmiszer-adalék, E szám, ami szinte MINDEN kajában benne van, a környezet káros hatása, hogy még a dezodorunkban is alumínium van, a hajfestékünk tele van méreggel, és még sorolhatnám a végtelenségig, szóval szerintem inkább ezekkel van a probléma :(

2011. szept. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

A dédnagymamám egész életében a földeken dolgozott jó levegőn, cigit mégcsak nem is látott, és közelebb a 100-hoz tüdőrákban halt meg.

Szakadjunk már le arról, hogy 68 évesen azért halunk meg, mert 8 hónaposan nemcsak anyatejet kapunk!

(ne felejts lepontozni!!!!, mert eddig mindenki le lett, aki az ellenkezőjét írta, amit hallani szerettél volna)

2011. okt. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
67%

"hogy az már tény, hogy magzati korra nincs hatással, de lehet hogy csak éppen kicsit vissza maradottabb lesz a gyerek, vagy 30 évesen veserákja lesz... "

Kedves kerdezo. Es azt honnan tudod, hogy nem eppen ettol az oltastol lesz kulonosen inteligens, es vedett bizonyos fajta akos megbetegedessel szemben? Megsugom, mind a kettore PONT ugyanannyi bizonyitek van.

2011. okt. 8. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!