Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gonosz vagyok? Bánt az anyósom...

Gonosz vagyok? Bánt az anyósom viselkedése.

Figyelt kérdés

A párom anyjával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

Mikor terhes voltam a picivel és még nem tudtuk, hogy fiú lesz vagy lány az anyós folyton azt mondogatta, hogy ha fiú lesz nem fogja szeretni, meg csak akkor kap tőle ajándékot ha lány lesz.

Van neki még 1 unokája az lány és mondogatta, hogy neki mindig a nagy lány marad a kedvence, meg reméli nem lesz csúnya baba.

állandóan ilyeneket mondott.

Soha nem simogatta meg a pocakomat.

Most hogy megszületett a kisfiam (2 hónapos) nem szívesen engedem, hogy megfogja sőt inkább elaltatom csak hogy ne tudjon hozzá beszélni.

Lehet, hogy gonosz vagyok, de egyszerűen nem tudom elviselni ha hozzá nyúl, amiért ilyeneket mondott még terhes voltam.

Változtassak rajta? de hogy?

A picur sem nagyon kedveli, végül is alig ismeri mert nem sokat engedem vele lenni (pedig együtt lakunk)

Csak akkor fogja meg ha ott van a fia is.

Próbáljam elfelejteni?

Most is a másik unokájának telefont vett húsvétra, a picinek meg még semmit, lehet, hogy nem is fog.Akkor viszont tényleg nem engedem a babához.

Mit tegyek?


2009. márc. 18. 14:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
ne foglalkozz vele. ha haverkodni akar a gyerekkel, mond meg neki, volt rá 11 hónapja. akkor tanult volna meg viselkedni. az én anyósom sem kutya, de ha ilyeneket mondott volna, a lábát be nem tenné ide, az biztos...
2009. márc. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát igen az lenne a megoldás, de nézem a páromat is. Ő sosem hallotta mikor ilyeneket mondott és nem tudja elképzelni, hogy ilyen az anyja.
2009. márc. 18. 14:27
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én először is nem hagytam volna szó nélkül, ha ilyen otromba dolgokat mondogat nekem. Most már az elmúlt, de az ilyeneket nehezen felejti el az ember. Fura, hogy együtt laktok, mégis alig van kapcsolata a picivel. Szerintem meg fog változni a véleménye, és szeretni fogja. Nálunk is volt már példa hasonlóra. Az ajándék egyelőre csak a felnőtteknek tűnik fel, ha nincs, a picinek nem fog, persze jobb lenne, ha megkérdezné, hogy mit szeretnétek, miben tud segíteni. Én nem tudnék anyósommal egy fedél alatt lakni, mert sokszor olyan beszólásai vannak, amiket nem hagyok szó nélkül. Tudom,hogy a jelenlegi anyagi helyzetben, világban nem egyszerű különköltözni, de sajnos így, ha együtt éltek, muszáj alkalmazkodni. De én nem hagynám magam, és minden piszkálódásra visszaszólnék, ha máshogy nem is, de viccesen, ironikusan, ahogy éppen találna a beszólás.
2009. márc. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

már nem szólogat be sőt akarná nagyon szeretni a picit de nehezemre esik odaadni neki.

Amúgy meg ő költözött hozzánk egyedül nem tudná fenntartani magát nyugdíjas. na de nem az a lényeg az hogy felejtsem e vagy ne?ti mit tennétek?

2009. márc. 18. 14:36
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

1. vagyok. a párod szemét csak szép lassan fogod tudni felnyitni, ez sajnos náluk vmi betegség...

az én párom már rájött, h milyen az anyja. azóta úgy hívja, h a bolond mama. :)

de azt azért apa is észreveszi, h nem nagyon kötődik a picihez nem? mert akkor végülis elmondhatod neki innen kiindulva a dolgot, h ez téged nagyon bánt, még ha a múltat nem is hánytorgatod.

és szerintem is szólj vissza neki.

megértem, h szarul esik, h nem akar ajándokot venni neki. én teljesen kiakadnék ezen, mert ez mutatja, h mennyire nem szereti...

és mondjuk így 1 fedél alatt élni, azért nem lehet vmi felüdülés.

2009. márc. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy most szeretné szeretgetni csak én nem hagyom.

ajándékot venne, csak nem olyan értékben és ez kivételezés.

nem vagyok nagy igényű csak az én gyerekem is ugyan olyan unoka nem? én örülök egy badynak is csak ez nem tetszik.

a párom szerintem észre vette már, mert ha nem vagyok ott gyorsan odaadja a gyereket az anyjának

2009. márc. 18. 14:46
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

szia

szívessen mondanám azt hogy felejtsd el amiket mondott,de úgy sem fogod tudni.Ez a tüske már megmarad,tapasztalatból tudom.Mi is együtt laktunk anyósommal egy jó ideig,és egyszer lekur...zott.Mondanom sem kell hogy ettől nem lett a kedvencem.Ez volt kb 3 éve.Szóval már elfelejthettem volna de még mindíg bánt.Pedig azóta sokat változott anyós,de ez van. Sajnos amíg veletek lakik nem is tudod átteni magad rajta.Viszont keményen lépj fel,és közöld vele hogy egy begyöpösödött marha.Nem fogja szeretni csak azért mert fiú? Akkor csoda hogy a fiát szereti.Tényleg a fiát szereti?!

2009. márc. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejteni úgysem fogod, de szemet húnyhatsz (ha akarsz) felette. Sok anyósnak van hasonló beszólása, nekem is volt benne részem. Nyugodtan add neki oda a kicsit, arról, hogy te sérelmezel valamit, ő nem tehet. Lehet, hogy meg fogja szeretni a nagyanyját, amikor egyre nagyobb és nagyobb lesz, és ettől a lehetőségtől nem foszthatod meg a gyereket. Hiszen az az asszonyság nem egy gyilkos vagy ilyesmi, csak a modora irtó gáz. Ráadásul, ha többet van a picivel, jobban fogja érezni, hogy bizony ő is ugyanolyan unoka mint a többi, ezért jobban fog késztetést érezni arra, hogy ajándékot vegyen. Szerintem próbáld ki.
2009. márc. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Furcsa, hoyg téged bánt hogy sosem simogatta meg a pocakodat....Én el tudnám törni a kezét annak, aki bepróbálkozik. Egyszerűen irritál.
2009. márc. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az Én anyósom mikor összekerültem a férjemmel nem beszélt velünk.A férjem elvált már és azt mondták neki fogadja vissza a volt feleségét,aki azért hagyta el mert talált mást.Az nem jött neki össze ezért akarták hogy akkor fogadja vissza a férjem.Persze neki nem kellett akkor már ezért az anyja azt mondta neki innentől kezdve nincs fia.Aztán eltelt 3 év és megszületett a kislányunk.Akkor üzent hogy szeretné megnézni.Mondtam volt ami volt félreteszem,jöjjön nézze meg.Azóta volt párszor aztán egy hónapja elkezdte a férjemnek mondogatni hoogy emelje meg a volt feleségének a gyerektartást mert szegénynek milyen nehéz stb.A férjem beolvasott neki azóta nem jött.Hozzáteszem hogy a férjem első házasságából született kislányát imádom,Ő is szeret és imádja a kishugát akihez viszoont nem engedi az anyja.A volt feleség ugy él mint egy hercegnő,fodrász,kozmetika,szolárium,műköröm,de a férjemen akar élősködni mert Ő külföldön dolgozik és elég jól keres.Szóval próbáld meg félretenni a sérelmeidet és lehet hogy teljesen megváltozik az anyósod,de ha mégsem akkor ráérsz utána "eltiltani" a babától.
2009. márc. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!