Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én fújom fel vagy mást...

Csak én fújom fel vagy mást is zavarna anyósom viselkedése? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy már nagyon zavar az a tény, hogy anyósom mindig olyankor telefonál a férjemnek, amikor ő épphogy hazaér a munkából és levisszük a kislányunkat sétálni. Az egészben engem az zavar, hogy pont a séta alkalmával tudunk a férjemmel hosszabban beszélgetni, megbeszélni kivel mi történt aznap. Kb. 15 perceket beszélnek minden nap telefonon, ne értsetek félre, nekem nem azzal van a bajom, hogy beszélnek, hanem jó volna, ha ezt napközben tennék meg, nem amikor mi családi életet élnénk. Most ráadásul anyós nem is dolgozik, így kb. 12 órától szabad, bármikor felhívhatná a férjemet napközben, a férjem ha épp ráér ki tudna menni mondjuk egy cigi közben telefonálni. Anyós is tudja, hogy éppen sétálunk, szerintem gondolhatna arra, hogy ne akkor trécseljenek, mert a fél sétálás alatt én csak vonulok csendben, a férjem meg addig hallgatja az anyja sirámait. Valószínűleg nem szólunk neki emiatt, mert abból sértődés lenne, a férjemnek viszont mondtam, hogy ha ő a soros a telefonálásban, akkor próbálja meg napközben elintézni, ne amikor mi szeretnénk Vele együtt lenni. Egyet is értett, Ő már napközben hívja a kedves mamát. De az anyós miért nem kapcsol, hogy esetleg zavar? Én alapból illedelmes vagyok, ha valakinek telefonálok azonnal megkérdezem, hogy zavarok-e, de ő sosem. Illetve alapból kapcsolhatna, hogy no jó, sétálnak, együtt vannak, beszélgetnek, inkább hívom napközben a gyerekemet. Én valószínűleg gondolnék erre. Az is sokszor előfordul, hogy akkor telefonál éppen, amikor a férjem (szintén épphogy berogyott az ajtón) elkezd vacsorázni. Egyik kezében a kanál, másikban a telefon. És akkor is mondja a férjem, hogy vacsorázom, de nem kapcsol, csak jó étvágyat kíván.... Szerintem önzőség és pofátlanság.... Illetve sokszor volt olyan is, hogy épphogy betoppant a férjem, anyós már hívta és nekem rosszul esik ilyenkor, hogy az anyja előbb értesül arról, milyen volt a férjem napja, mint én, mert velem még két szót nem tudott váltani.... Szóval ezt azért írtam le, hogy a véleményeteket várnám (persze kultúrált formában, nem kioktatva), hogy igazam van-e vagy felfújom a dolgot. Köszönöm.
2009. júl. 31. 11:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom kinek van igaza.Pl minden nap kb 4 kor érek haza.A nagymamám akit nagyon szeretek mindig 4 óra 5 perckor hív, pont mikor berogyok az ajtón , vagy nekiállok enni.Néha pont akkor zavar ez de ha rossz paszban vagyok mondom neki visszahívlak 1 óra múlva, ha minden ok velem akkor rögtön beszélünk.Biztos ő is szereti az anyját de azért mondhatná bocsika most értem haza. Ha jó fej az anyja megérti és nem sértődik meg. 2-3szor kellene csak ezt mondani a férjednek, vagy őszintén mondja meg az anyjának hogy ne most keress hanem ha pihentem egy kicsit.Lehet hogy az anyós nem is gondol ilyenre.( Ha a jó fajtából származik) De lehet hogy direkt van.Szerinted direkt csinálja? Jó a kapcsolatod vele?
2009. júl. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%

Szia,

szerintem igazad van valamilyen szinten. Nekem sem esne jól, ha a mama ilyenkor hívogatna állandóan. De szerintem ha nem egy házisárkány a mama, akkor miért ne lehetne vele normálisan megbeszélni mint nő a nővel, hogy mikor telefonáljon inkább? De ha a fiától hallaná, akkor lehet hogy jobban venné ki magát a dolog: Figyelj csak anya, ne este hívjál már fel légyszi, mert akkor a családommal akarok lenni, és tudod, hogy mennyit szoktunk beszélgetni. Hívjál napközben, akkor a tiéd vagyok. (valahogy így)

Az én leendő anyósommal mindent meg lehet beszélni, ezért vagyok optimista.

Ha van benne annyi kultúra, hogy jó étvágyat kíván a fiának, akkor szerintem venné a lapot. Nem kell félni tőle!

Lehet, hogy nem szándékosan bunkó! Ha neked nem mondaná valaki, hogy pl az elmosogatott poharat a bal fiókba kell tenni nem a jobba, akkor te nem tudnád magadtól! Ugye?


Üdv: Mimi 25L

2009. júl. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
Nem fújod fel!! Tényleg láthatóan zavarja a családi életeteket, ezért indokolt a fölháborodás. Amúgy is minek is naponta beszélni?! A férjednek kellene ezt rendezni: "Anyuka, visszahívlak holnap délelőtt, most szeretnék kicsit a családommal lenni, jó" Hát, persze, hogy jó :)amúgy meg azt ne várd. hogy ő veszi észre magát, mert az a szülő, aki tulajdonának tekinti a magzatkáját még mindig, azt hiszi hogy ez a határtalan majomszeretet kölcsönös. Nálunk is anyósomék mindent elvárnának és elfogadnak a fiuktól, de ő szerencsére kordában tartja a dolgokat több-kevesebb sikerrel.
2009. júl. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%

Nalunk is van ilyen, hogy rosszkor hivja telefonon a paromat anyos. Ilyenkor soha nem veszi fel a telefont, hanem 1 ora mulva vissza hivja a parom.

Igy mindenkinek jo! Probaljatok ki :))

32/N

2009. júl. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
44%
Mindent meg lehet beszélni, persze kulturált formában, nem kioktatva, ahogy itt is kéred tőlünk idegenektől... Te viszont nem éppen kulturáltan ecseled a történetet. Hogyis van ez? Ahol szoros a kötelék gyerek és szülő között, ott ez megmarad akkor is ha külön életet élnek a gyerekek. Majd megtudod, ha felnőnek a gyerekeid. Én is napi szinten beszélek a fiaimmal (most lehet fujjogni, hogy na tessék egy fius mama), vagy ők hívnak engem, vagy én őket. Ha rossz időpontban telefonálok, akkor egyszerűen annyit mond a gyerekem, hogy majd visszahívlak. Amikor alkalmas, akkor beszélünk, de ez fordítva is igaz, én sem vagyok mindig telefonképes. Ne legyél féltékeny anyósodra, elvégre neki köszönheted a férjedet. Nincs semmi szándékosság ebben, de szerintem ez csak Téged zavar, a párodat nem igazán. Ha nagyon a bögyödben van, akkor beszélj vele, néma gyereknek híg a leve.
2009. júl. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Az már lemaradt, hogy nincs igazán jó kapcsolatom vele, vagyis jónak indult, aztán volt egy konfliktusunk (amikor nála laktunk, kerek perec kijelentette, hogy anyukám ne jöjjön minden nap unokázni, ezzel azt akarta mondani, hogy én egyedül legyek a gyerekkel, mert bántotta, hogy anyuval ketten vagyunk a gyerekkel napközben. Az alapgondolattal nem lett volna baj, de ahogy előadta, no én akkor nagyon megharagudtam rá. Az anyám nem elsősorban azért jött, mert segíteni akart volna nekem a gyereknevelésben, hanem azért, hogy az unokájával legyen. Nyugdíjas, megteheti, miért baj ez?). No szóval ezután nekünk már nem volt baráti a kapcsolatunk. Jelenleg az van, hogy szemtől szemben, szia-szia, puszi-puszi, de mindketten tartózkodóak vagyunk a másikkal szemben és ez soha nem fog elmúlni. Ismerem az anyósomat, tudom, hogy sértődékeny, ezért szinte biztos, hogy félreértené és megsértődne. Tudom, hogy azt hinné, el akarom a fiát tiltani tőle, és azt akarom, hogy ne is beszéljenek, pedig erről szó sincs. Csak szeretném, hogy az a kevés idő, amit a családjával tölthet, azt tényleg velünk töltse. A másik fiáéknál minden héten csütörtökön van anyukának telefonálás, más napokon nincs. Én elképzelhetőnek tartom, hogy a sógornőmet is zavarta ez és ezért lett így meghatározva. Én nem akarok ennyire szigorú lenni, biztosan rossz neki egyedül, csak engem ez a figyelmetlenség is bánt.
2009. júl. 31. 12:06
 7/23 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! De a párom is zavarja, csak nem akarja az anyjának mondani, mert sajnálja, hogy egyedül van, egész nap nincs kihez szólnia és szereti természetesen. De valamit félreértettél! Mint írtam, nem azzal van a bajom, hogy minden nap beszélnek, hanem azzal, hogy a mi meghitt beszélgetéseinket (mert máskor nemigen tudunk beszélgetni elmélyülten) zavarja meg azzal, hogy telefonál. Amikor leteszik én már azt sem tudom, éppen milyen témában voltunk benne a férjemmel! Ez engem igenis zavar.
2009. júl. 31. 12:10
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
Mivel nem lát el hozzátok, nem tudhatja, hogy napi szinten ugyanabban a percben van meghitt beszélgetésetek. De mint írtam, látogasd meg, és kérd meg arra, hogy ezt az időszakot hagyja meg nektek és más időpontban beszéljen a fiával. Biztos meg fogja érteni, én is megértenem ha ilyen kérés érkezne, ilyesmin még megsértődni sem szabad egy anyósnak sem.
2009. júl. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Igen, nem minden ember gondolkodik úgy mint én. Mint írtam én általában nagyon figyelek az ilyenekre és ha én sokszor hívnék valakit akkor, amikor a családjával van éppen (mert egy 3 tagú család séta közben bizony családi életet él), biztosan kapcsolnék és máskorra időzíteném, pl. napközbenre. Odamenni nem fogok, mint ezt is írtam, hogy tudom, nem lesz megoldása, mivel ebből nem akarok sértődést. Elfogadom, hogy ilyenkor hívja és nyelek. Férjem pedig hívja majd napközben. Talán anyós is kapcsol, vajon a fia miért is hívja őt napközben...
2009. júl. 31. 12:25
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg a párod, hogy amikor sétálni mentek, hagyja otthon a telefonját. vagy némítsa le/kapcsolja ki. Ennyi. Ebből az anyós is érteni fogja, hogy most NEM alkalmas a hívás.

18L

2009. júl. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!