Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én fújom fel vagy mást...

Csak én fújom fel vagy mást is zavarna anyósom viselkedése? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy már nagyon zavar az a tény, hogy anyósom mindig olyankor telefonál a férjemnek, amikor ő épphogy hazaér a munkából és levisszük a kislányunkat sétálni. Az egészben engem az zavar, hogy pont a séta alkalmával tudunk a férjemmel hosszabban beszélgetni, megbeszélni kivel mi történt aznap. Kb. 15 perceket beszélnek minden nap telefonon, ne értsetek félre, nekem nem azzal van a bajom, hogy beszélnek, hanem jó volna, ha ezt napközben tennék meg, nem amikor mi családi életet élnénk. Most ráadásul anyós nem is dolgozik, így kb. 12 órától szabad, bármikor felhívhatná a férjemet napközben, a férjem ha épp ráér ki tudna menni mondjuk egy cigi közben telefonálni. Anyós is tudja, hogy éppen sétálunk, szerintem gondolhatna arra, hogy ne akkor trécseljenek, mert a fél sétálás alatt én csak vonulok csendben, a férjem meg addig hallgatja az anyja sirámait. Valószínűleg nem szólunk neki emiatt, mert abból sértődés lenne, a férjemnek viszont mondtam, hogy ha ő a soros a telefonálásban, akkor próbálja meg napközben elintézni, ne amikor mi szeretnénk Vele együtt lenni. Egyet is értett, Ő már napközben hívja a kedves mamát. De az anyós miért nem kapcsol, hogy esetleg zavar? Én alapból illedelmes vagyok, ha valakinek telefonálok azonnal megkérdezem, hogy zavarok-e, de ő sosem. Illetve alapból kapcsolhatna, hogy no jó, sétálnak, együtt vannak, beszélgetnek, inkább hívom napközben a gyerekemet. Én valószínűleg gondolnék erre. Az is sokszor előfordul, hogy akkor telefonál éppen, amikor a férjem (szintén épphogy berogyott az ajtón) elkezd vacsorázni. Egyik kezében a kanál, másikban a telefon. És akkor is mondja a férjem, hogy vacsorázom, de nem kapcsol, csak jó étvágyat kíván.... Szerintem önzőség és pofátlanság.... Illetve sokszor volt olyan is, hogy épphogy betoppant a férjem, anyós már hívta és nekem rosszul esik ilyenkor, hogy az anyja előbb értesül arról, milyen volt a férjem napja, mint én, mert velem még két szót nem tudott váltani.... Szóval ezt azért írtam le, hogy a véleményeteket várnám (persze kultúrált formában, nem kioktatva), hogy igazam van-e vagy felfújom a dolgot. Köszönöm.
2009. júl. 31. 11:35
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Remélem itt páran lesztek fius anyák és majd kiváncsi leszek a reakcióra, ha a fiatok kinyomja a telefont. Én imádtam anyósomat és mindent megbeszéltem Vele, azt is, ami esetleg nem tetszik. Sajnos már nem él és a telefonjai is hiányoznak. Nem mellébeszélni kell, otthon hagyni a telefont, meg egyéb praktikákat, beszélni kell, mert szóból él az ember. Mindazt amit itt vadidegen emberekkel megosztottál, nyugodtan megoszthatnád a párod édesanyjával is.
2009. aug. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 3. 11:27
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Két gyerekes, egyedülálló fiús anyuka vagyok, de eszem ágában sincs napi szinten, ugyanabban az órában zaklatni a párkapcsolatban élő fiamat. Meg kell tanulni elfoglalni magunkat, új élményeket, barátokat szerezni, amikor kirepülnek a gyerekeink és nem a gyerekeken csüngve, az "ő életüket élve" élni. Még nincsenek unokáim, de remélem, ha lesznek, akkor sem arról fog szólni az életem, hogy minden levegővételnél ők jutnak majd az eszembe. Épp most értem haza egy 8 napos kenutúráról, ahová egy 30 fős társasággal mentem, a fiaimmal pedig akkor beszéltem, amikor sikerült elérnünk egymást. Szerintem minden szülőnek (no meg gyereknek is) meg kell tanulni teljes életet élni, leszakadni egymásról.
2009. aug. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!