Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én fújom fel vagy mást...

Csak én fújom fel vagy mást is zavarna anyósom viselkedése? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy már nagyon zavar az a tény, hogy anyósom mindig olyankor telefonál a férjemnek, amikor ő épphogy hazaér a munkából és levisszük a kislányunkat sétálni. Az egészben engem az zavar, hogy pont a séta alkalmával tudunk a férjemmel hosszabban beszélgetni, megbeszélni kivel mi történt aznap. Kb. 15 perceket beszélnek minden nap telefonon, ne értsetek félre, nekem nem azzal van a bajom, hogy beszélnek, hanem jó volna, ha ezt napközben tennék meg, nem amikor mi családi életet élnénk. Most ráadásul anyós nem is dolgozik, így kb. 12 órától szabad, bármikor felhívhatná a férjemet napközben, a férjem ha épp ráér ki tudna menni mondjuk egy cigi közben telefonálni. Anyós is tudja, hogy éppen sétálunk, szerintem gondolhatna arra, hogy ne akkor trécseljenek, mert a fél sétálás alatt én csak vonulok csendben, a férjem meg addig hallgatja az anyja sirámait. Valószínűleg nem szólunk neki emiatt, mert abból sértődés lenne, a férjemnek viszont mondtam, hogy ha ő a soros a telefonálásban, akkor próbálja meg napközben elintézni, ne amikor mi szeretnénk Vele együtt lenni. Egyet is értett, Ő már napközben hívja a kedves mamát. De az anyós miért nem kapcsol, hogy esetleg zavar? Én alapból illedelmes vagyok, ha valakinek telefonálok azonnal megkérdezem, hogy zavarok-e, de ő sosem. Illetve alapból kapcsolhatna, hogy no jó, sétálnak, együtt vannak, beszélgetnek, inkább hívom napközben a gyerekemet. Én valószínűleg gondolnék erre. Az is sokszor előfordul, hogy akkor telefonál éppen, amikor a férjem (szintén épphogy berogyott az ajtón) elkezd vacsorázni. Egyik kezében a kanál, másikban a telefon. És akkor is mondja a férjem, hogy vacsorázom, de nem kapcsol, csak jó étvágyat kíván.... Szerintem önzőség és pofátlanság.... Illetve sokszor volt olyan is, hogy épphogy betoppant a férjem, anyós már hívta és nekem rosszul esik ilyenkor, hogy az anyja előbb értesül arról, milyen volt a férjem napja, mint én, mert velem még két szót nem tudott váltani.... Szóval ezt azért írtam le, hogy a véleményeteket várnám (persze kultúrált formában, nem kioktatva), hogy igazam van-e vagy felfújom a dolgot. Köszönöm.
2009. júl. 31. 11:35
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is! Ez egy jó ötlet, szerintem kipróbáljuk.
2009. júl. 31. 12:37
 12/23 anonim ***** válasza:
93%
En szerintem emiatt nem az anyosodra kene haragudnod,hanem a ferjedre. Neki kene mondani,h `Anyuka, visszahivlak egy fel ora mulva, puszi`.Ez egyaltalan nem banto, az en parom is ezt csinalja ha igy alakul. A parod egyertelmuen az anyukajat helyezi eloterbe, csak azert mondja,h azert nem csinalja ezt,mert nbem akarja bantani, h szimpatiat valtson ki beloled (ami sikerul is), kozben meg inkabb teged bant vele. Elgondolkodtato...
2009. júl. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
A problémádat megértem, de egy valamit nem: hogy várhatod el az anyóstól, hogy tudja, hogy ti épp akkor sétáltok vagy vacsoráztok, és téged ez zavar? Honnan tudja, ha nem mondod? Néma gyereknek, anyja sem érti a szavát. Mondd meg neki, hogy mi van. Ezen senkinek sem kell megsértődni (neked sem!). Lehet, hogy az anyósod már megszokta, hogy a fiát munka után hívja, mert munka közben nem akarja zavarni vagy akármi más okból. Szóval megszokta. Szóljatok neki. Nem kell őt egyből ilyen rossz színben beállítani, valószínűleg fogalma sincs arról, hogy téged ez zavar. Belegondoltam a helyébe...lehet, hogy nem tudnám, ha valaki nem mondja, mert logikus, hogy akkor hívnám a fiam, ha már hazaért. Ja, meg arról sem tehet, hogy akkor hív, mikor vacsoráztok, hacsaknem minden nap teljesen ugyanabban az időpontban esztek. Egy picit túlzol...ha mesélnék neked az életemről, látnád, hogy milyen kis dolgokon őrlöd magadat idegesítvén, míg más észre sem veszi ezt a problémát. Tessék szólni, ha valami zavar, nem pedig a másikat a háta mögött szidni.
2009. júl. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a kérdezőnek nem feltétlen azzal van a baja,hogy állandóan telefonálgat a mama,bár szerintem nem feltétlen szükséges,hogy egy felnőtt,családos férfi napi szinten beszámoljon az édesanyjának arról,ami vele történt.Tudjátok,sajnos létezik jó anyós,meg rossz anyós!!A jó anyóssá,és persze tisztelet a kivételnek,általában a lányos anyukák válnak,mert nekik az a fontos,hogy a férfi,akit a lányuk választott,szeresse a csemetéjüket,és mindent megadjon nekik,és nem az,hogy a házasság után is azt várja,hogy a gyerekük számára,amíg ők élnek,ők legyenek az elsők,a párjuk hátrányára!Az én anyósom pont ilyen,nem írok példákat az életemből,mert most nem rólam van szó,de kb.erről van szó!!Én sem akarom,hogy a párom ne szeresse az anyját,vagy ne beszéljen vele,sokszor még én mondom neki,hogy hívja már fel,meg beszéljen vele,de igenis adott szituációkban én(illetve a kérdező férjének a kérdező) legyen a legfontosabb!!És ehhez az kell,hogy a férj az igen mellett nemet is tudjon mondani az anyjának!!Fel kell fognia az anyának,hogy azért,mert a fiának lett egy új családja,még nem szerei kevésbé a régit,illetve azért,mert van anyja,aki megszülte őt,nem kell kevésbé tisztelnie azt a nőt,aki a férfi gyerekét szülte meg!!Hosszan lehetne még erről,mert az "Anyósok" örökös vita tárgyát képezik,de én is azt gondolom,a férjnek kell rendeznie ezt a dolgot az édesanyjával,úgy,hogy ebben senki ne sérüljön meg.
2009. júl. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Valószínűleg hibát követek el, amikor arra gondolok, hogy én mit csinálnék a helyében, hogy én gondolnék arra, esetleg épp most beszélik meg séta közben a napi dolgokat. Merthogy máskor a gyerek mellett nem tudják. Szóval én biztosan gondolnék ilyenre, ha tudom milyen az, amikor pici az ember gyereke. Úgy nem lehet beszélgetni, hogy futok a gyerek után és hol az előszobában vagyok, hol a fürdőszobába loholok utána. Miután a férjem hazaért, kb. minden programot ugyanabban az időben csinálunk. Tehát vacsora, séta, utána fürdetés stb. Tehát tudja, mikor mi van. De nem gondol rá. Tudom, azzal is hibát követek el, hogy nem szólok, de mint írtam, nem akarok vitát és veszekedést és haragot, sajnos éltem én már tőle sokkal rosszabb anyós mellett 10 évig. Csak a véleményeket kértem az adott szituról, hogy jogos-e az, hogy engem ez bánt. Kedves utolsó előtti, nekem sem ez a legfőbb gondom, ezt elhiheted, van más is. Örülnék is, ha csak ez lenne.... :) De ez már nem tartozik ide. Köszönöm a válaszokat, még várnék azért, hátha látok új véleményt is.
2009. júl. 31. 14:09
 16/23 anonim ***** válasza:
80%

Ez nagyon zavaró lehet. De egyszerű a megoldás.


A párodnak kell határozottnak lenni, megmondani, hogy most nem jó, este visszahívja. Csak a párod tudja rendbehozni ezt a helyzetet. Csak legyél vele türelmes, nem lesz könnyű neki, de pár alkalom aztán majd leszokik róla anyósod. Ha máshogy nem megy, akkor amikor hallod, hogy csörög a telefon, bízd rá párodra esetleg a picit, amíg elugrassz valahova, stb. hogy legyen oka letenni a telefont. Párszor így kell beszélgetniük, lehet hogy nem fogja anyós sem élvezni, hogy két szót nem tud váltani akkor éppen.

2009. aug. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

A mobiltelefont nem kell elektromos póráznak tekinteni és tényleg ki lehet kapcsolni, sőt akár otthon hagyni.

A hívó fél nem látja, hogy te épp mit csinálsz, neked kell arra gondolnod, hogy adott időpontban nem akarsz majd hívást fogadni.


Ismered a moziban felháborodottan a telefonjába suttogót, aki kvázi leteremti a másikat?

: "Moziban vagyok, majd visszahívlak"

Mókás nem? Hisz a hívó nem tudhatja, hogy zavar.

Nézd innen.

2009. aug. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat Nektek is!
2009. aug. 2. 21:40
 19/23 anonim ***** válasza:
53%

Szegény! átérzem a problémádat. Sőt ahogy olvasom felmegy bennem a pumpa! Nekem még rosszabb, mint neked, mert a párom jelenleg az anyjával él és én is a legtöbb időmet ott töltöm velük együtt.

Egyszerűen kibírhatatlan!!!!

Azt ajánlom, beszéld meg a férjeddel, és kérd meg , hogyha ebben az időben telefonál az anyja, akkor mondja neki azt, hogy majd visszahívja.

ááááááááá szegénykém!

2009. aug. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Így van, nagyon jól leírták előttem. Nem kell felvenni a telefont. Később ha rákérdez, akkor lehet neki mondani, hogy töltőn volt, le volt némítva, nem hallotta, hogy csörög, stb. Remélhetőleg ebből észreveszi magát.
2009. aug. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!