Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babádat ráhagynád a...

Nittababy kérdése:

3 hónapos babádat ráhagynád a nagyszülökre 3 napig ugy hogy ők mennek oda hozzátok aludni? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
kicsit ideges vagyok ez miatt de nagyon szeretik és foglalkoznak vele és könyörögnek hogy hadjam rájuk nyaralni mennénk és így jobban ki tudnánk kapcsolodni!!
2011. jún. 2. 10:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

nem értem miért ilyen mindenki. ha megbízható, felelősségteljes, normális nagyszülőkről van szó, miért ne? én simán rájuk hagytam anno is, elvégre néhány gyereket ők is felneveltek. midnent úgy csináltak ahogy kértem. mégis vajon mi történne? szerintem mindennél jobban odfigyelnének. igazi megváltás volt, mikor kicsit ki tudtunk kapcsolódni. az a gyerek nem cukorból van. amúgyis tápszeres volt.

maximum beteg lesz, de annál többet, hoyg orvoshoz viszem én sem tudok tenni.

nem is értem ezt a hozáállást. azokra az emberekre, akik minket és a testvéreinket is felneveltek úgy tekintünk, mint gyerekgyilkosokra. elismerem, van olyan nagyszülő, akinek nem adnám oda, de sztem azért van sok, akire rá lehet hagyni. énszerintem nem egészséges így hozzánőni a babához. már 8 és 5 évesek a gyerekeim, most várom a harmadikat, mindkettőt így neveltem és jó gyerekek lettek.

2011. jún. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó, hogy az ember haljon meg,ha gyereke van, pusztán 3 után még kibírnám,hogy megyek nyaralni, ill. vinném magammal!

Ha nem vinném, én nem élvezném. Nekem rossz lenne egy 3 hónapost otthon hagyni, ha jól el van a nagyival, ha nem!

2011. jún. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
A miénk 4 hónapos! Előfordult már, hogy a nagyszülők vigyáztak rá pár órára. Megbízhatóak, de mégsem voltam nyugodt. Mi is készülünk 25-én lagziba, illetve csak készültünk, mert tegnap el kellett mennem nőgyógyászhoz. Egy kicsit elhúzódott, de már csörögtek is, hogy siessek haza mert a gyerek úgy sír, hogy képtelenek megvigasztalni. Ezt a fajta sírását eddig még nem is ismertem, szabályszerűen visított szegény. Én azt hittem fáj valamije, de kiderült, hogy szimplán anya hiánya van. Mire hazaértem a gyerek vörös volt és nagyon kimerült a sok sírástól. Így biztosan nem vállalom be még csak a lagzit sem, nemhogy egy nyaralást. :( Szerintem ezt gondold még át.
2011. jún. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Egy ilyen pici babának nagyon nagy szüksége van az anyukájára, így kérdésedre válaszolva én nem hagynám nagyszülőkre. Max. három órára, de nem három napra!


Tényleg ki tudnál kapcsolódni a gyermeked nélkül 3 napig? Ha erre igen a válaszod, és megbízol a nagyszülőkben, akkor menj, jó nyaralást! :)

Én képtelen lennék erre.

2011. jún. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal én sem hagynám itt,nem azért mert nem bízok bennük,hanem nem tudnék felhőtlenül kikapcsolódni!De ez a te döntésed,ha úgy érzed ez neked nem lenne gond,akkor menj és érezd jól magad:)!


Üdv:2 kisfiú és egy 16 hetes kislány anyukája

2011. jún. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Bogyo110 ***** válasza:

Az én babócám 4 hónapos és már aludt a nagyszülöknél egy egy hétvégét .Igen szüksége van az anyukájárai is de meg kell hogy szokja máshol is .nem hinném hogy kárt tennének benne valószinüleg a párod is és te is felnőtél valahogy !

Ez az én személyes véleményem !Amugy már egyszer volt egy ijesmi kérdés és akkor nagyonsokan támogatták a dolgot na ez most nem az a tábor!Amugy is szerintem te döntesz !

2011. jún. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
nekem nem a nagyszülőkkel lenne a gond, elhiszem, hogy maximálisan jól ellátják, vigyáznak rá, stb, hanem én azt olvastam, hogy 2 éves korig 1 éjszakánál többet ne legyünk távol a gyerektől
2011. jún. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Egy 3 hónapos babát még nem lenne szívem 3 napra otthon hagyni. Nagyon hiányozna!!! Szerintem neked is!

Vagy vigyétek magatokkal, vagy várj még a nyaralással pár hónapot!

2011. jún. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Megbízható nagyszülei vannak 6 hetes fiamnak,úgyhogy simán. Már most is egy fél napot anyukámmal lesz amíg vizsgázom.Egyszerűen muszáj nem lehet mindig velem.Fejek neki tejet és kész.Szoktak rá vigyázni 1-2 órát mert intézem a dolgokat,boltba rohangálok stb.Semmi baja nem lesz,mindenki imádja,ő is jól el van.Bármennyi idősen rájuk bíznám 2-3 napra,sőt ha nagyobb lesz majd többre is ha kell,ok hiányozna de hát nem vihetem mindig magammal,és igazat megvallva a szülőnek is kell egy kis kikapcsolódás,ettől nem érzem magam rossz anyának.
2011. jún. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Kövezzetek meg, de én rájuk hagynám. Mondj el mindent, mi hol van, mit hogy csináljanak, és nem lesz gond. Mondd meg, hogy minden nap hívjanak X alkalommal, így nyugodt leszel, tedd ki a hűtőre vagy valahova a fontosabb tel.számokat. Ha valami gáz van, akkor is rögtön hívjanak, még ha apróság is (biztos, mai biztos). És ha megbízol bennük, tudod, hogy rögtön értesítenek ha van valami (nem valószínű, hogy bármi gond merül fel), akkor nyugodtan rájuk hagyhatod. 3 nap nem olyan sok idő. :)


(Vagy megpróbálhatjátok először csak egy napra, aztán kettőre, végül három napra.)

2011. jún. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!