Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikres anyukák! Mondjátok el...

Ikres anyukák! Mondjátok el nekem legyetek szívesek hogy mennyi, milyen pénzügyi juttatásokat kapunk két babára?

Figyelt kérdés
2009. márc. 18. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyszeri anyasági támogatás: 85.500,- Ft / gyerkőc

Családi pótlék: 13.300,- Ft/ gyerkőc


A tgyás és a gyed összege ugyanannyi mint egy gyerkőc esetében. Jelen szabályozás szerint a gyes duplán jár, és nem 3 éves korig, hanem a tanköteles kor elérésig.

2009. márc. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

+ ha BP XI. kerületi lakos vagy akkor gyermekenként 85.000 Ft. ha nem érdemes ideiglenesen "bekéretőznöd"valakihez :)

Ezt Önkormányzati támogatásnak hívják asszem, csak állandó lakcím szükséges hozzá.

2009. márc. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Sajnos nem vok pesti.Az anyasági támogatás gyerekenként 85 ezer ft?Nem ketten kapnak ennyit?
2009. márc. 18. 12:35
 4/4 anonim ***** válasza:

elvileg duplán kell kapniuk azt is, mármint az anyaságit, de én úgy emlékszem, hogy csak egyszer kaptam...de ebben nem vagyok biztos. kérdezz utána. Boldog ikerbabavárást!

És aludj jó sokat előre, mert az első 3 hónap igazán nagyon kemény lesz! :)

2009. márc. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!