Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt félrerakott pénzetek a...

Volt félrerakott pénzetek a babára? És ha igen mennyi?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 17:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Nem volt!Sőt ha a szüleim nem segítenek nem is tudom hogy lett volna.De 2 minimálbérből nem is lehet félretenni szerintem,főleg hogy van hitel is.Nade most csak az éredekes,hogy megvan a baba,már kajára sem nagyon jut nekünk,csak a gyerekenek.Nem is lesz több babánk!!!!
2011. máj. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Nem konkrétan a babára, de volt félretett pénzünk. Szerencsére nagyon sok mindent kaptunk ismerőstől használtan, pl babakocsi, gyerekülés, kiságy. Tehát a drágább dolgokat nem kellett megvenni, de így is az "apróságokra" elment kb 70-100 e Ft.
2011. máj. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Nincs külön félretett pénzünk babára. Havonta apránként és a család segítségével gyűjtögetjük a babának kellő dolgokat. Kiságyat, légzésfigyelőt, bébiőrt, játszószőnyeget, ruhákat, etetőszéket ...stb, "örököltünk", babakocsit is kaptunk, de azt szeretnénk neki mi megvenni. Meg persze a többi apróságot is. Semmiből nem veszünk sokat, csak amennyi épp kellhet. Nem is a legdrágábbra törekszünk... Majd az élet úgyis hozza, hogy mire lesz szükség.

Jelenleg még tart nálunk a lakásfelújítás (átalakítással) így ha még az elején volt is valamennyi megtakarított pénzünk, azt a lakás már elvitte.


24 hetes kismama

2011. máj. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Volt, bár nem kifejezetten a babára, hanem arra az időre mikor, már csak a gyed jár, mert nekem nagy a különbség a gyed és a fizetés között, és a hitelt továbbra is fizetni kell.
2011. máj. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

18:34:


azaz gyakorlatilag nem volt félretett pénzed a babára, mert a 300-at el akartad költeni a lombikra, a 100-at meg az orvosra.

szerencsés véletlen és nem előrelátás, hogy nem kellett a lombik, így az arra félretett pénzed megmaradt.

2011. máj. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Mindig van félretett pénzünk, de nem kifejezetten a babára, hanem, ha valami váratlan történne. A fiúnknak akkor vettük meg a dolgokat, amikor épp volt rá időnk, nem tudnám számszerűsíteni, hogy mennyit költöttünk rá, de nem is az a lényeg.
2011. máj. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Éreztem, hogy valaki valamiért úgyis belém fog kötni...


Rosszul fogalmaztam, az utolsó hónapokban a lombikra kellett a megtakarítást félrerakni.

Csak kiegészítésképpen:

3 évig gyűjtöttem, 2006 szeptemberében kezdtem el, akkor mentem új munkahelyre, minden hónapban félreraktam 10.000 forintot megtakarítási számlára.

2008-ban kezdtek kivizsgálni. A 3 év alatt 4 vetélésem volt, amiről papírom is van. Ezen kívül volt még 3 olyan hónap, amikor pozi lett a tesztem, de még csak irtó pici petezsák volt (1,8 mm-től 2,4 mm-ig), ezekről nincs zárójelentésem, spontán vetélés volt.


2009 szeptemberében mondta a doki, hogy januárban indul a lombik, addig pihi. 2009 novemberében fogant meg a lányom.

A babára gyűjtöttem, hogy azt a pénzt lombikra kellett volna költeni? Megfogalmazás kérdése.

További megtakarítást félreraktam egészségpénztári számlára, abból volt pénzem uh-ra, gyógyszerekre, terhesgondozásra.

A 100.000 ft miért sok? Nekem egy terhesgondozás volt 7000 ft, plusz a genetika uh (fizetős volt), 4D, stb .

A doktornő ismerős, akartam adni, de nem fogadta el, pedig sürgősségi császár lett a vége. A szülésznő dettó.


Ne haragudjatok lányok, de egy olyan kérdésnél, ahol anyagiakról van szó, miért mindig abba kell belekötni, aki nem él rosszul, sőt, ne'adj isten még félrerakni is tudott?!


Na, ezért nem válaszol olyan anyagi helyzetben lévő, mint én. Ezentúl én se fogok.

Sziasztok!

2011. máj. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 300.000 volt a babára, anyáéktól még kaptunk 100.000-et, azt a terhesgondozásra és szülésre költjük. Ezen kívül még van spórolt pénzünk, de ez külön csak a babára lett félretéve. N/23.
2011. máj. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Igen volt szerencsére.

Kb. 500000ft ebbôl már alig van 10hós a baba.

pedig vettünk hasznát és nem márkás dolgokat is.

2011. jún. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Mi úgy terveztük, hogy 2010 június-júliusában felújítjuk a lakást, majd 2011-ben jöhet a baba. A lakásra sem volt túl sok pénzünk, ráadásul még a kisfiunk is közbe szólt:) 2009 decemberében kiderült, hogy végre terhes vagyok. Lakásfelújítás 2010 márciusától májusáig, kisfiunk 2010 június végén érkezett. Gyakorlatilag teljesen lenullázódtunk a lakás miatt, így szinte mindenből használtat vettünk neki az elején, de így is benne volt 150.000,- Forintba. Sajnos senkitől nem örököltünk semmit. De így is sikerült a legjobbat kihozni a dologból. Megtakarításunk azóta sincs, hónapról-hónapra élünk. De boldogok vagyunk, lassan 1 éves a kisfiunk:)
2011. jún. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!