Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nincs pénzetek mit adtok a...

Ha nincs pénzetek mit adtok a gyereknek enni?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm,most panaszkodott,hogy nem tudja mivel megetetni a babáját,mert nincsen pénzük.10 hós a kicsi tápszert,anyatejet már nem kap,szinte "mindent" eszik,annyira sajnálom őket,de sajnos minket sem vet fel a pénz,igy sokat nem tudok segiteni azon a párezer forinton kivül.Tippeket kérnék,mi az ami olcsó,tápláló egy ekkora babának.
2009. dec. 11. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Menj be az önkormányzat családsegítő szolgálatához!Ez minden önkormányzatnál van!Mond el a problémát, és ők fognak segíteni élelmiszer csomaggal, vagy némi pénzbeni segítséggel!Sajna ennél többet nem tehetsz!Max minden nap mikor megfőzöl otthon viszel egy ételesben a babának!Nem kell az egész családnak elég ha a babát támogatod!
2009. dec. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kukoricakása vízben kifőzve, esetleg kicsi cukorral, vagy gyümölccsel, de anélkül is nagyon szeretik. (Reszelt alma, vagy banán az, ami leginkább illik hozzá).Tápláló, amolyan "reggeli" étel, vagy "köztes". Sparban fél kilós kiszerelés 82 Ft. Én a most két éves lányomnak 4 evőkanalat rakok egy adaghoz, gondolom egy akkorkának 2-3 is elég lehet. Így sokáig kitart egy csomag. (mondjuk én naponta 1x adok neki, de talán kettő is beleférhet a babának.)

Mostanában sütőtök és cékla kapható jó áron, mindkettőt lehet krumplival kombinálni.

2009. dec. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát nem könnyű. Szegény gyerek, ennyi idősen még kéne neki tápszert ennie, vannak olcsóbb fajták is.

Olcsó kaják:

- darakása (ha vesz egy zacsi búzadarát az elég sokáig elég, eheti simán, én néha egy pici fahéjat is teszek bele, hogy másabb íze legyen)

- teavaj (kenyeret apróbb darabokra szaggatja, kicsit ken rá belőle, ez neki elég sokáig kitart)

- kefir (ha eszik már tejtermékeket akkor kenyeret szaggathat bele, laktatóbb)

- főzhet ki tojás nélküli tésztát (egy zacsi sokáig elég egy ekkora babánál) ezt lehet variálni (tesz rá egy-két kanál túrót, pici natúr joghurtot, aztán másnap megcsinálhatja paradicsomos alappal (kicsi husi bele, bazsalikom, só, tetejére reszelt sajt)

- lehet venni például babamüzlit (én bioboltban szoktam venni Holle márkát, igaz 1.300,-Ft körül van, de sokáig elég), ezt egyik nap összekeveri reszelt almával, másik nap banánnal, vagy joghurtba bele, sokkal laktatóbb

- vesz mirelit spenótot (ha csak a gyereknek csinál belőle mindig egy keveset az is kitart egy darabig - tehet bele neki már zsemlét is, én egy kanál túrót is szoktam tenni bele úgy is nagyon finom, csináltam már úgy, hogy banánt tettem bele, hogy édesebb legyen, aztán kicsit vár és főtt tojássárgáját is tehet be).

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha még eszembe jut valami írok.

2009. dec. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a körte pl. nem drága, a krumpli se főleg ha azt nézem mennyit bír megenni belőle egy ilyen kicsi. Szerintem neki egy főzeléket megcsinálni igazán nem kerül sokba és eheti 3 napig is. Nem baj ha nem eszik minden nap mást.
2009. dec. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hát tudod,inkább én nem eszek ha kell hetekig,de a gyerekem mindig kapna,ha mást nem krumplifőzeléket,vagy vajas kenyeret.De neki kell bemenni a tanácshoz támogatásért,vagy kérjen segítséget a védőnőtől,ő tudja kihez,hová kell fordulni.Nekem is volt egy ilyen ismerősöm.folyamatosan sírt az anyuka,hogy mennyire nincs pénz enni.én meg segítettem bevásároltam,kenyeret,vajat,gyümölcsöt,szalámit stb.Aztán kiderült,hogy mindkét szülő dohányzik.Na,nekem se kellett több.legközelebb mondtam is neki,hogy ahol cigire telik,ott nekem ne sírjanak,hogy enni nem.most nem azt mondom,hogy ilyen a te ismerősöd is,csak azt,hogy nagyon sok esetben bizony tudnának mit tenni a szülők,de könnyebb másoktól segítséget kérni.ne neked legyen lelkiismeretfurdalásosod.ennél többet nem tehetsz,minthogy felhívod az illetékesek figyelmét.
2009. dec. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,most találtam itthon tápszeresreceptet,milupa optima 2,szerintetek az jó neki?Kiváltanám,az én kicsim 14 hós és elfekvőbe volt ez a recept,mert ő tejérzékeny.Igazatok van,viszek a picinek minden nap ebédet,legalább akkor fog enni rendesen.
2009. dec. 11. 12:52
 7/8 anonim ***** válasza:
8 hónapos kortól már "3"-ast szoktak enni, de ha nincs más biztosan örülni fognak. Csak a baba pocija bírja, reméljük nem fog fájni tőle (sokaktól hallani, hogy valamelyik tápszer nem válik be a babánál).
2009. dec. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a 2-es tápszerekre nincs támogatás hiába van recept.
2009. dec. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!