Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt félrerakott pénzetek a...

Volt félrerakott pénzetek a babára? És ha igen mennyi?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 17:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
nem volt. sőt! mivel fel kellett újítanunk a lakást, adósságok halmozása közben vártuk Őt.
2011. máj. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%
Nincs.Két minimálbér,törlesztőrészlet,rezsi van..Lassan egy éve próbálkozunk a babával.Én úgy vettem észre a környezetemben,hogy valahogy mindig megoldották valahogy,amikor jött a baba.Volt egy kolléganőm,aki amikor kiderült hogy terhes,onnantól több milliót elköltöttek a gyerekre,ment a nagy rongyrázás.
2011. máj. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 bocifigura válasza:
100%
Kevés félrerakott pénzünk van. Én jelenleg munkanélkülin vagyok, a férjem dolgozik. Nem keres szerencsére rosszul, de közben lakástörlesztünk is. Nade Babuci most jön, úgyhogy megoldjuk. Nem lesz százezres babakocsija, meg egyebe, de úgy gondolom semmiben nem szenved majd hiányt. Na és már most imádjuk, úgyhogy szerető otthonban fog felcseperedni és azt hiszem ez a lényeg :)
2011. máj. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!


Semmilyen félre rakott pénzünk nem volt a babára.

Pont akkor épült fel a házunk, mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, így teljesen le voltunk nullázva anyagilag (szerencsére hitelünk nincs). Szóval, minden hónapban vettünk neki valamit, (kaptunk is néhány babás cuccot) illetve a házat is be kellett rendezni.. Nem volt könnyű, de megoldottuk. :)

24 éves anyuka

2011. máj. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

Hát nem tudom, meg merjem-e írni, eddig mindig lepontoztak, ha őszinte voltam...

Mindegy.

Igen, volt. 300.000 ft volt a babára, és még külön 100.000 a szülésre (nőgyógyász, szülésznő) Ez teljes egészében az én pénzem volt. Apa a későbbiekre tartalékolt, ő fizeti a lakás és kocsihitelt és a csekkeket. Amit kapok, az marad nálam.

Miből?

3 év alatt spóroltam össze. Úgy volt, hogy lombikra kell mennünk, ezért gyűjtögettem. Spontán összjött a lombik előtt 2 hónappal, így a pénz megmaradt :)

A 39-ik hétig dolgoztam (iroda, rugalmas munkaidő), így a babkelengyét is én fizettem.

A fenti összeget az itthonmaradásra tartogattam, már el is ment. 10 hónapos a lányom.

Jelenleg még van kb. 50.000 ft-om euróban, ennyi.

2011. máj. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Volt félretett pénzünk, de nem konkrétan a babára, hanem mindenre, ami kellhet. Pontos összeget már nem tudok.

Mi is minden hónapban vettünk valamit neki, a félretett pénz a szoba felújítására, bútorokra is ment (addig raktárszoba volt). Jól jött akkor is, amikor már nem volt táppénz, de még nem érkezett a tgyás. Sok olyan dolog kellett, amit előre nem vettünk meg, pl. cumisüveg készlet, mert tápszeres lett a baba.

2011. máj. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az őszinteségért pontoztak le,hanem a 100 ezer forintért,amit írtál.
2011. máj. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
70%

Én is 300000ft-ot gyűjtöttem össze. 19 éves korom óta vágyom egy babára, és 3 év alatt tettem el ennyit a fizetésemből, havonta 5, volt amikor 15000Ft-ot, a párom is rakott bele néha a kis "kutyás" perselybe (ő fizeti a rezsit, saját lakásunk van, törlesztőnk nincs).

Úgy érzem, nagyon jól tettem, így a babának mindenből újat tudok venni, és megengedhettünk magunknak kicsit márkásabb dolgokat is (például Peg Pérego babakocsi). Most tartunk 250000Ft-nál, és többé kevésbé kész vagyunk is. Édesanyáméktól kaptam 50000Ft-ot, szintén babaholmira. Ez majd az orvosnak megy.

38 hetes kismami

2011. máj. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%
100.000huf annyira extrém a terhesgondozásra és szülésre együtt? Nem hinném. És szerintem így értette. És miért kellene ezért lepontozni?! Hogy majd ha Te kérdezel, és fontos Neked a válasz, akkor majd ne legyen kedve írni az embernek?! Bocs az OFF-ért.
2011. máj. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Igen olt félretett pénzünk nem csak a babára hanem úgy általában!Mindent megvettünk a babának mire érkezett de semmiből nem újjat és nem drágát!De hát kell is sokminden:légzésfigyelő,bébiőr,babakocsi,terhesség allatti vizsgálatokra,szülésre,csináltattunk 4D-s ultrahangot stb.

Jó is volt,hogy volt félretett pénzünk mert 2 hónapos volt a babánk mikor Apa munkanélküli lett,de úgy sem kellett szűkölködnünk,éheznünk és ugyanazt az életszínvonalat tudtuk biztosítani a babánknak amit mindíg is elképzeltünk!

2011. máj. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!