Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen kenőcsöt írt fel a...

Milyen kenőcsöt írt fel a gyerekorvosotok letapadt fütyire?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 21 hónapos mostanában aktuális az orvosos fütyifelhúzás ,de már nem félek mert 1 hete feljött szépen a bőr ! Ha nálatok is ez a kérdés akkor azt tudom javasolni ,hogy minden pelenkázásnál kamillás vízzel töröld át a fütyijét ! Nem hittem benne 1 hét alatt szépen feljött a bőr ! Fürdésnél pedig próbáld felhúzni de csak ,lassan fokozatosan !
2011. máj. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kamillás áttörlés? Ez jól hangzik! Ki is fogjuk próbálni!

Köszi a tippet!! :))

2011. máj. 28. 20:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen ,picit felhúzod a bőrt és a tetejére úgy ,hogy bele is menjen ! Tényleg nem hittem benne ,de ez a kamillázás és a fokozatos felhúzás segített ! A lényeg ,hogy sosem szárazon csináld !!!
2011. máj. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi az OFF-ért, de ez engem is érdekelne.

Azt szeretném kérdezni, hogy hányszor mosod át kamillával, és milyen töményre csinálod? Csak mert az én fiam 20 hónapos és nappal nincs pelusa, így nem tudnám neki peluscserénél csinálni...

2011. máj. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, 3 fiú anyukája vagyok. A legnagyobbik 12 éves. Neki anno hagytam, hogy az egyik gyerekorvos felrántsa, simán ment is minden, utána kamillás borogatás, stb, ahogy az előttem szólók ajánlották. De el kell mondjam, hogy utána ugyanúgy visszatapadt, ellenére annak, hogy minden utasítást betartottam!!! Az óvoda-iskolaorvos sebészetre akart minket minden éven küldeni, de találtam egy szuper gyerekorvost, aki a következőt mondta: a legtöbb újszülöttre jellemző, hogy le van tapadva kisebb v nagyobb mértékben, ez nem igazi szűkület csak sejtes letapadás. Ahogy nő a gyerek, magától leválik, általában PUBERTÁSKOR!!!! végére... A smegma (fehér túrós váladék a fityma alatt, nem genny) ebben SEGÍT!!! Ha legalább annyira hátra lehet húzni, hogy a húgycső környékét meg lehet fürdéskor mosni, és nincs panasz, akkor nem kell és nem is szabad beleavatkozni ebbe a folyamatba. Hülyeség elvárni egy 2 évestől, hogy hátra lehessen teljesen húzni, mert mindenféle tanulmányok bebizonyították, hogy 16-17 éves korra kell megoldódnia csak! Ha hátrarántják v sebészileg beavatkoznak, akkor gyulladás lép fel és annak a vége tényleges szűkület lesz.

Persze más a helyzet, ha visszatérő húgyúti problémák vannak, mert akkor a smegmában lehet h vmi baktérium tenyészik... De ha nincs gond, alapban nem kell bántani.

A másik kettőnek már nem is hagytam. A középső fiamnak is kb 2 éves koráig nem lehetett hátrahúzni csak egy nagyon kicsit, és tiszta fehér volt alatta. Egyre nőtt a fehér folt, végül eltűnt és azóta gyönyörűen hátra lehet húzni. Remélem a kicsivel sem lesz gond:-)))

Érdemes utánanézni, hogy más nemzeteknél mi a szokás és milyen arányban fordul elő letapadás különböző életkorokban, anno ezt megtettem én is, amikor utoljára beutalót írt az iskolaorvos a sebészetre...

2011. máj. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!