Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírni hagyni, vagy nem?

Sírni hagyni, vagy nem?

Figyelt kérdés

Ti hogy voltatok ezzel? Mert én nem nagyon bírtam megállni, hogy ne vegyem fel, ha sírt...

Légyszi, írjátok meg a tapasztalataitokat, NEM az érdekel, hogy a szakértők mit ajánlanak! Köszi előre is.


2011. máj. 24. 11:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nekem mindegy volt, hogy mennyi idős, én sosem hagytam sírni.Én úgy éreztem, hogy egy pici gyereknek, aki nem tudja még igazán kifejezni magát, nem tudhatjuk igazából miért is sír, milyen rossz lehet, és elkeseredett, ha látja, nem foglalkozok vele. Olyan volt, hogy vártam, mi lesz, de akkor meg ő jött oda és karolt át a nyakam. A valódi hisztis korszakát azt hiszem, lányom még érte el, de ha hisztis jellegű sírása van, akkor is odajön, átkarolja a nyakam, és fél perc múlva semmi baja nincs. (lehet, hogy nem csinálom jól, de nálunk ez van...)
2011. máj. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

En nem tudtam sirni hagyni sosem a kisfiamt es nem erzem ugy, hogy emiatt "anyamasszony katonaja" lett. :) Megtanult magatol elaludni, este 8-kor becsukom a szobaja ajtajat es tudja, hogy aludni kell, eljatszik egyedul is a szobaba amig en fozok, bolcsibe is jar, szereti a gyerek tarsasagot, sosem sirt amikor otthagytam. Reggel integet, elkoszon es mehetek is utamra. Ha kiviszem jatszoterre akkor siman elrohangal, homokozik, dombot maszik... csak akkor kellek neki amikor csuzdazni akar vagy hintazni, maskent ram sem bagozik. A kertben is tudok tenni venni, lazulni, mert eljatszik egyedul vagy rohangalnak a baratnom kislanyaval fel ala. Egyaltalan nem ragaszkodik nagyon hozzam. Mar etetni sem tudom amiota bolcsis mert egyedul eszik kis asztalnal. Pedig sosem hagytam sirni sem ejjel, sem este, sem nappal. Ugy gondoltam, hogy ha sir akkor valami baja van, megha nekem nem is egyertelmu vagy csak szuksege van ram. Persze en sem a hisztis sirasrol beszelek mert azt mar felismerem. :) Ebbol nekunk sosem lett gondunk es nem lett felkapatva es nagyon onallo, elvan nelkulem is es barkivel.

15 honapos

2011. máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

5 hós ikreimmel szinte mindig egyedül vagyok, lehetetlen mindig felvennem őket. Ha tehetem, persze felveszem a sírót, megszüntetem a baj forrását. Ha egyikük pl. eszik, vagy pelenkázom, s a másik sírni kezd, akkor nem tudok mit csinálni, csak a hangommal tudom nyugtatgatni.

Ahogy kezdek egyre rutinosabb lenni, már van úgy is, hogy nem ugrok rögtön a sírásra (kivételt képeznek persze a sürgős esetek, bukás, vagy ha egyik fejbekólintya a másikat, mert egymáshoz értek kúszásgyakorlat közben), hanem gyorsan befejezem, amit épp csinálok. Ha nem így csinálom, akkor előbb-utóbb azt veszem észre, hogy este 8 van, a férjem mindjárt hazaér, a lakás úszik, én magam aznap még nem ettem, cumisüvegek hegyekben, kakiszag nincs kiszellőztetve, gyerekruha nincs kiteregetve, stb. Szóval bizonyos esetekben meg kell keményíteni magamat, mert nincs más választásom.

Istennek hála, amúgy sem szoktak sokat sírni, mert igyekszem nagyon szervezetten élni és sokat foglalkozni velük, amennyit csak lehet, hasfájósak pedig sosem voltak, és éjjel is jól alszanak.

2011. máj. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
fejbekólintja... bocsi a hibákért :)
2011. máj. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 krisztivan ***** válasza:
Kisfiam nagyon nem szeret aludni.Sose szeretett.Minden hónapban máshogy tudtam alvásra bírni.(kézben,babakocsiban,fenekét paskolva) Kb.4 hós volt amikor annyira fáradt voltam már hogy mondtam neki,hogy addig sírsz amíg el nem alszol.Hát kb.5 percig sírt és elaludt.Ekkor jöttem rá hogy addig konkrétan miattam nem tudott elaludni.Ez a sirdogálás még most is megvan,de most változott a dolog most ott kell legyek az alvásnál mert túl pörgeti magát.Ha innen nézzük akkor hagytam sírni mert neki is ez volt a jobb.
2011. máj. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam sírni hagyni. Nálunk egyszerűbb, ha megvigasztalom úgy hamarabb béke van, így ez jobb mindenkinek. Most 1,5 éves. A hiszti más. Mondjuk akkor figyelemelterelést próbálok, ami mostanában kezd befuccsolni, mert nem mindig érdekli.
2011. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!