Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok a babával, ha...

Mit csináltok a babával, ha folyamatosan sír és nem nyugszik meg még kézben sem? Meddig lehet hagyni sírni? Nem lesz semmi baja, ha folyamatosan üvölt?

Figyelt kérdés

Evés után, tiszta pelusban, büfizés után mosolygósan elvan egy 10 percig, aztán rákezd. Nem tudom folyamatosan felkapkodni, de azért nem hagyom magára, simizgetem, cumit kap, mellette vagyok, de semmi nem jó.

Már úgy döntöttem, hagyom hadd sírjon, mert nem lehetek mindig vele, nem akarom elkapatni. Csak vörösödik a feje és üvölt. Nem lesz köldöksérve, vagy nem fogja azt érezni, hogy "cserbenhagyták"?


2011. jan. 24. 14:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Esetleg nem a hasa fáj? Ok nélkül nem szoktak ennyire sírni.
2011. jan. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem ettem semmi olyat, ami puffaszt, vagy amit nem szabad, nem tudom. Sokat van hason, masszírozom a pociját is, mit tudok tenni, ha esetleg az a baj? És honnan tudhatom???
2011. jan. 24. 14:47
 3/13 anonim ***** válasza:
nekünk az vált be, hogy a kis takarójába jó szorosan bebugyolálom úgy, hogy a kis karjait a mellkasára teszem. próbáld ki esetleg Te is.
2011. jan. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor mindig felöltöztettem jó melegen, és kivittem babakocsiban sétálni. Akkor mindig elhallgatott és "bealudt" :) Vagy volt egy benti babakocsink, és abban rázogattam. Vagy magamra kötöttem egy kendőben, és úgy főztem, takarítottam (persze óvatosan)... stb.


Sosem hagytam sírni. Talán egyszer... de azt is megbántam, hisz neki szüksége van segítségre, egyedül nem tudja "megoldani" a baját még.

2011. jan. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Lehetseges a hasa faj, vagy vagyik vissza a pocidba ha meg picike.

Az en leanykam is ezt csinalta, es nalam ugy nyugodott meg, ha a mellkasomra fektettem. Esetleg kiprobalhatod te is. Kicsit felpockolod magad, hogy olyan 30 fokos szogben fekudj(szoval ne legy teljesen vizszintesen, mert akkor a baba feje picit lejjebb lesz).

Fekudj le kicsit vele pihenni, hatha ettol megnyugszik... Ilyenkor meg sok babusgatast igenyelnek, hisz ismeretlen nekik ez a vilag, s jo nekik, ha erzik, hogy nincsenek egyedul. Ha a mellkasodra fekteted, erezheti a szived dobogasat, es kicsit "otthon" erzi majd magat.


Ha pedig a pocija faj adj neki nyugodtan egy kis edeskomenyteat. Artani nem fog artani, ne felj, csak jot tesz neki, megindul a szele.


Remelem segitettem...

2011. jan. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Azt, hogy faj a hasa altalaban onnan tudod, hogy huzogatja fel a labat, rangatja, a terde a hasanal van... Izeg-mozog, idegesen huzza a labait, rugkapal.
2011. jan. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?

Pici csecsemőt nem lehet "elkapatni". Elkapatni fél éves kortól lehet. Addig akkor sír egy baba, ha valami baja van. Ha non stop üvölt, a hasa fájhat. (Lábát felhúzogatja, mint már írták)

Esetleg böfi?


Ha anyatejes, akkor a Te táplálékodat kéne megfigyelni. Nálunk a tej és szójamentes étkezés meghozta az eredményt, a sírást mintha elvágták volna...

2011. jan. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Lányom hasfájós, és nem azért, mert én eszek valami rosszat, hanem a gázoktól. Hiába pukizik, kakil rendesen, belül nagyon bántják őt a szelek. S képes órákat üvölteni, még akkor is ha kézben van! Sok mindent kipróbáltunk, de ha fáj neki, akkor fáj neki. Voltunk dokinál is, azt mondta egészséges, csak türelem kell és majd egyszer elmúlik.

Eddig semmi baja nem lett az üvöltéstől, remélem nem is lesz. Én nem hagynám sírni, de sajnos ringatva, becsomagolva sem szokta abbahagyni. Ha kell órákat járkálunk vele, mert nem akarjuk, hogy fájjon neki, és hidd el ettől nem lesz elkapatva.

Különben mindent ki kell próbálni!

Tornáztasd, simizd a pocakját (erősen), adj neki Infacolt vagy Espumisant vagy ha elmúlt 1 hónapos Gripe Watert, hátha beválik valamelyik (ha tényleg hasfájós), csomagold be őt.

Reméljük nem tart sokáig ez az üvöltözős állapot!

2011. jan. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ki kellene deríteni, hogy mégis mi baja van. Az én kisfiamnál is volt ilyen vigasztalhatatlan sírás pár hetes korában. Azt hittük, a hasa fáj, aztán pár nap után rájöttünk, hogy egyszerűen éhes, és addig nem alszik el, amíg nincs tele a hasa. De akkor is sírt (bár nem ennyire), amikor fáradt volt, és nyugalomra volt szüksége, hogy el tudjon aludni.
2011. jan. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szoptasd meg! Ha eszik, akkor éhes volt. Ha nem, akkor csak a közelségedre vágyik!
2011. jan. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!