Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok a babával, ha...

Mit csináltok a babával, ha folyamatosan sír és nem nyugszik meg még kézben sem? Meddig lehet hagyni sírni? Nem lesz semmi baja, ha folyamatosan üvölt?

Figyelt kérdés

Evés után, tiszta pelusban, büfizés után mosolygósan elvan egy 10 percig, aztán rákezd. Nem tudom folyamatosan felkapkodni, de azért nem hagyom magára, simizgetem, cumit kap, mellette vagyok, de semmi nem jó.

Már úgy döntöttem, hagyom hadd sírjon, mert nem lehetek mindig vele, nem akarom elkapatni. Csak vörösödik a feje és üvölt. Nem lesz köldöksérve, vagy nem fogja azt érezni, hogy "cserbenhagyták"?


2011. jan. 24. 14:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

HA hasfájós, akkor nem jó ha folyton eteted, sőt! A fiam 4 hónapig sírt éjjel-nappal. Infacol, Espumisan, Édeskömény tea, Gripe Water - talán beválik valamelyik. Ha hasra teszed, emelgeti a popóját, rúgdos?

2011. jan. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

8 hetes és sokat pukizik. Pisil, kakil rendesen és szépen eszik. Ő löki el a cicit, mikor befejezte és jóízűen mosolyog. Ha hasra teszem, akkor a fejét emelgeti és rúgdos, nem emeli a popsiját. Amikor emeli, akkor ki is jön egy kis puki. Az egyik hozzászóló írta, hogy pukizik rendesen a babája, mégis bántják a szelek. Szerintem ez lehet nálunk is, mert ha cicire teszem utána, akkor nem eszik, tehát nem éhes. Nem szoptatom túl gyakran sem, mert 3-4 óra eltelik, mire újra eszik, éjjel 7 órát alszik egyben, de néha akkor is emeli a popsit és nyöszörög, aztán kijön a puki és alszik tovább. Főztem édeskömény teát, azt megpróbálom, ha ma is ez lesz.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. jan. 25. 06:48
 13/13 anonim válasza:

A levegőben lévő apró por okozza ezt a fajta sírást.

A besütő napsugárban lehet valójában látni azt a finom pormennyiséget ami a lakás levegőjében folyamatosan kering.


Ezt egyszerű szellőztetéssel nem lehet eltávolítani, az ablaknyitás nem elég mert ilyenkor valójában csak nagyon kis mennyiségű levegő cserélődik ki.

A lakások levegőjének kiszáradása, porosodása általános probléma, főleg télen és ez irritálja a csecsemők tüdejét és torkát. Amikor sírni és hadonászni kezdenek, ezzel csak még jobban felverik a port maguk körül és mikor az anyuka is ide oda rakosgatja, ringatja a babát, egyre nagyobb por keletkezik, ezért erősödik a sírás is.

Ha kiviszik a szabadba, a gyerek megnyugszik és elalszik. De nem a hideg miatt, hanem a jó levegő miatt.


Fontos tehát hogy lakásunk levegőjén javítsunk, a szálló port lecsökkentsük, de pont a porszívózás az ami a port felveri. A vastag port kiszűri, a vékony port pedig visszaáramoltatja a szoba levegőjébe.

Porszívózni tehát kereszthuzatban kell. Ehhez meg kell várni a szeles napokat! Az kell hogy a szél átfújjon a lakáson! Ilyenkor az egész lakás levegőjét le tudjuk cserélni.

Továbbá meg kell találni a porforrásokat, szőnyegeket, lakástextileket, búrotokat és ezeket portalanítani kell. Nagyon fontos hogy ne porszívózzuk a szőnyegeket bent a lakásban, inkább vigyük ki a szabadba és ott poroljuk, porszívózzuk ki. A lakásban a porszívó a szőnyeg legártalmasabb apró porát megszűrve szétáramoltatja a bútorokra, ágyakra, falakra, onnan aztán folyamatosan keringeni kezd a levegőben és nagyon nehéz megszabadulni tőle.

A felnőttek is érzik, ha poros, száraz a levegő, de ők már megszokták, egy kisbabának viszont sokkal erősebben irritálja a légutait. A reggeli besütő napfényben lehet észrevenni hogy mennyi por kering a légtérben.

2014. febr. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!