Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírni hagyni, vagy nem?

Sírni hagyni, vagy nem?

Figyelt kérdés

Ti hogy voltatok ezzel? Mert én nem nagyon bírtam megállni, hogy ne vegyem fel, ha sírt...

Légyszi, írjátok meg a tapasztalataitokat, NEM az érdekel, hogy a szakértők mit ajánlanak! Köszi előre is.


2011. máj. 24. 11:52
1 2
 1/16 *Calli* ***** válasza:
63%

Attól függ miért sír és mikor sír mert nem mindegy...

Mi is mindig felvettük, kivéve éjszaka amikor tudtuk, hogy nem éhes, nem fáj semmije, tiszta a pelus, mert akkor csak bementünk hozzá megsimiztük dúdoltunk neki, de nem vettük ki, hogy megszokja éjjel alvás van...

2011. máj. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
nagyon fontos hogy írd meg mennyi idős a babád.Mert bizony az sem mindegy.De amig picik a sírni hagyást semmiképp nem javaslom,sőt én nem is tudom megtenni.viszont az is tény,hogy nem ugrottam minden nyekkenésére,ha egy picit kieresztette a hangját azért még befejeztem amit épp csináltam,de azért vagyunk a szülei hogy gondoskodjunk az igényeiről,egy pici babának meg igényei vannak,nem is kevés.A folyamatos kézben szoktatást nem javaslom,én ahhoz szoktattam,hogy el legyen azért egyedül is.
2011. máj. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
Én sem hagytam soha sírni. Illetve egy esetre emlékszem, de akkor már napok óta nem aludtam (nagyon hasfájós volt) akkor egyszer kitoltam az erkélyre, és lefeküdtem aludni. Nagyon hamar csend lett, és aludtunk mindketten. De ha akkor nem távolítom el a közelemből biztos megrázom, szóval ez inkább az ő érdeke volt. Más hasonlóra nem emlékszem. Inkább járkáltam vele éjjel 3-kor is.
2011. máj. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Általában én is felveszem , ha nagyon sír , de ha csak nyafog , nyűglődik , akkor nem. Persze volt már hogy hagyni kellett , ha sírt , mert én éppen olyat csináltam , amit nem tudtam letenni , de az nem volt hosszú idő.

Mennyi idős a babád?

2011. máj. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok

Igaz amit írnak, hogy nem mindegy mekkora gyerek, és amit én írtam, az pici babára vonatkozik!!! Csecsemőre.

A nagyobb ha szándékosan hisztériázik az nem hat meg.

2011. máj. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Először is definiálja nekem valaki, hogy pontosan mi is az a sírni hagyás.

Az én babám nem "sírós". Ha sír, akkor azt konkrét okkal teszi, főleg a kaja után kiabál. Tegnap kapott oltást, jól meg is ijedt, sokat sírt, alig győztük ölelgetni, szeretgetni apával. Ma szinte zokog, ha a pelenkázóra teszem és kicsomagolom, ugyanis tegnap ott gyötörték szegénykémet, él benne a rossz emlék. :(((

Amint tehetem, felveszem, és igyekszem megoldani a problémáját. De mivel nem tudok teleportálni, néha kénytelen sírni, mire elkészül a kaja, vagy kezet mosok, felérek az emeletre...

Olyat, hogy tudom, mi a baja és benn hagyom a kiságyában üvölteni órákig, na azt nem. Bár, ismétlem, nekem kis mintababám van.

2011. máj. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem hagytam sírni egy percig sem. Mindegy mennyi idős volt. És nekem maximálisan bejött minden szempontból, ma sem csinálnám másképp.
2011. máj. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
4 gyerekem van,nem hagytam őket sírni.Se éjjel,se nappal,ha csak annyira vágytak,h felvegyem őket,akkor felvettem őket.A nagy már lassan 9 éves, a kicsik is elmúltak 5 évesek,és semmiféle hátrányát nem látom a dolognak,sőt.Nem lettek elkényeztetett,rajtam lógó anyámasszony katonái.Nem lettek hisztis akarnokok.Kedves,jól nevelt,szófogadó,hihetetlenül érdeklődő,okos gyerekek.:)
2011. máj. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A legkisebbik 10 és fél hónapos. Ő már a harmadik, és én nem tudtam megállni, hogy ne vegyem fel, ha sírnak - mármint most úgy kb 1 év alatti babára gondolok. De a mai napig nem tudom, hogy jól tettem-e:-))), hogy később mennyire lesz ettől "anyámasszony katonája" v egyáltalán múlik-e ezen vmi. Nyilván az enyéim is sírtak, főleg ha éppen dolgom volt és nem tudtam felvenni...
2011. máj. 24. 12:06
 10/16 anonim ***** válasza:
45%
Én néha hagyom sírni. Na nem órákon keresztül, meg nem is akkor, ha baja van. De előfordul, hogy túlpörgeti magát, és annyira fáradt, hogy nem alszik el. Ilyenkor beteszem az ágyba, és hagyom kicsit sírni. Eddig a max. 20 perc volt. De előtte már mindent megpróbáltunk, ringattuk, sétáltunk vele, simiztük, stb. stb. Szóval tényleg mindent. És egyre idegesebb lett. Szóval ilyen esetben tudom, hogy le kell tenni, és békén kell hagyni. Mostanában már max. 2-3 percig sír, és megnyugtatja magát. De ez egyre ritkább, már tudja, hogy ha fáradt, és leteszem, akkor alvás van.
2011. máj. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!