Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmesélnétek milyen volt...

Elmesélnétek milyen volt mikor elindult a babátok?

Figyelt kérdés

Érdekelne, h későn vagy hamar, tudott-e már akkor kapaszkodás nélkül állni és guggolni vagy sem, hogy spontán történt-e vagy rásegítettetek.

Köszönöm!


A mi kisfiunk 14,5hósan indult el. Elképesztő élmény volt, mert spontán történt az egész. Már régóta vártuk, tudtuk, h képes lenne rá, csak egyszerűen nem akarta.

A konyhában voltunk, ahonnan én kijöttem, de a drágám nem jött utánam egyből. A férjem az étkezőasztal túlsó sarkánál állt, ahonnan jól látta a konyhaajtót. Én odamentem hozzá, és ahogy megálltam egy akkorát visított (a férjem), mintha a férfiasságát tépnék. Az ütő is megállt bennem, h mi lehet a gyerekkel. Megfordulok, hát kitárt karral totyogott az ajtófélfától a hozzá legközelebbi székig! Sose felejtem el! :)

Előtte még elengedni se tudtuk a kezét, mert egyből eldőlt/letérdelt. Sose láttam, h megállt volna egyedül. Felállni még most is csak kapaszkodva hajlandó. Guggolni még segítséggel se akar, folyton leteszi a térdét.


2011. máj. 19. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:

én babám 7 hónaposn felállt, 8 hónaposan bútorok mellett oldalazott. 10 hónaposan mindent maga előtt tolt, bútorok mellett sem oldalt totyogott már hanem előre :) mászott hozzám megfogta a kezem és húzott, hogy kísérjem. bár nem igazán kísérgettem, inkább hagytam toljon maga előtt mindent.

pont az első szülinapján felállt, és kitárt karokkal járkált a lakásban fel-alá :) persze sokat esett de mindig felállt és folytatta.

felállni a szoba közepén rá 2 hétre sikerült, guggolni meg jóval az elindulás előtt de azt nem tudom már pontosan mennyivel :(

2011. máj. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én elhagytam:)

4,5hónaposan felállt, 6hónaposan kapaszkodva járkált, 8hónaposan mászott csak.

2héttel a szülinapja előtt kimentünk a kertbe. Nagyon tűzött még a nap, ezért elkezdtem befelé terelni, de ő locsizni akart, és nem vettem észre, hogy nem fogja a kezem, hanem sarkon fordult és ment a locsiért.

Annyira megdöbbentem, hogy elindult egyedül.

Olyan édes volt, azóta le se lehet kötni.

2011. máj. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Friss az élmény, 2 hete jár a fiam.

Betöltött 16 hónaposan indult el, egész pontosan úgy, hogy a nagynéném mondta neki: gyere ide! És odament...

Azóta a nap kb. 80% százalékában jár (szalad), a maradékban mászik. 9 hónaposan felállt, szóval sokáig tartott míg összeszedte a bátorságát.

2011. máj. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

4,5 hónaposan felállt?

nem kötekedés félre ne értsétek...

csak olyan furi....

2011. máj. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy nem a kérdésre válaszolok. Nagyon ügyes babád lehet ha 4,5 hósan felállt :) Én meg milyen nagyon büszke vagyok mert 7 hósan felállt lányom. :))

Kedves Kérdező! Nagyon aranyos a sztorid :) Jót nevettem ahogy elképzeltem a férjed! Már én is nagyon várom ogy totyogjon a drágám. Biztos hatalmas érzés lesz az is, mint minden más ami a babákkal kapcsolatos.

Szép estét!

2011. máj. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajna igen, onnantól az istenek se marad meg se háton se hason... Ölemben fogtam, megkapaszkodott, felállt és lenyúlta a szemüvegem, örült magának)

Mire rájött hogy lehet kúszni is, és úgy talál magának sétautat:(

6hónaposan fix, hogy magától ült, minap képeket nézegettem, asszem van egy 5hónapos kiságyrácsba kapaszkodós álló valahol. Mozgásban nagyon sokáig verte a kortársait a fiam.

A lányom csak kúszik 4hónaposan:S Felmondok. Már nem figyelem, hogy ki és hol tart. Ha szóba kerül, hogy még ezt azt nem csinál a babája, hát, néha nagyon tudnék örülni neki, ha az enyém nem csinálná.

Nem vicces pl amikor a 2évesed lelöki a 4évest a csúszdán, mert a nagy fél, ő meg buzdít. És nem hiszik el néha, hogy csak 2éves lesz jöv hónapban, olyanokat megcsinál, amit a nagyok nem, éveket öregszem mellette.

Aki kéri viheti egy hétre, máris nem olyan jó "szuperbabásnak" lenni.

A kicsi se pite, ha ő belejön, tuti az idegosztályon kötök ki.

2011. máj. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

***** 8hónapos joghurt evés lóhalálban.

*****

szökés a pelenkázótól 5hónaposan



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. máj. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát látod ez nekem is felejthetetlen élmény! :)) Épp az ágyon játszottunk, én csikiztem, ő meg kacagva menekült, és ahogy lemászott az ágyról, egyszer csak "átszaladt" a 3 méterre lévő szekrényhez! :O :O :O Én pont fejjel lefelé láttam az egészet, mert a hátamon feküdtem az ágyon és úgy néztem utána, azt hittem rosszul látok! :)))) Odarohantam hozzá, szét puszilgattam, annyira büszke voltam rá! :)) Utána egész nap gyakorolta, meg tudtam volna zabálni. :)) Akkor volt 13 hónapos. :) Most 16 hónapos és már szalad. :))
2011. máj. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Háát, Lanfear! Nem unatkozol, az biztos! :-P
2011. máj. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Megnéztem a babanaplómban, mert már olyan régnek tűnik!


8 hónaposan térdelt fel először, 9 hónaposan kúszott, 10 hónaposan kezdett el mászni, rá 1 hétre felült egyedül, két hét múlva pedig felállt bútorokba vagy a kezünkbe kapaszkodva. Innentől mindent tologatott maga előtt, amit csak elbírt. 1 évesen álldogállt egyedül néhány percig, 13,5 hónapos volt, amikor a "gyere ide anyához, apához, mamához stb" biztatásra néhány lépést megtett egyedül. Ezt nagyon bírtuk, mert ment 4-5 lépést, majd vetődött a maradék távon. 14 hónapos volt, amikor a lakásban már csak felállva közlekedett. Bő 1 hónap múlva vettük meg az első kinti cipőt, ami nagyon bejött neki, onnantól már megy minden, mint a karikacsapás!

Sokáig nem állt fel egyedül, csak kapaszkodva, pontosan 15 hónapos volt, mikor először felállt egyedül. Guggolni olyan 1 hónapja guggol, előtte inkább lehajolt. (Én is utálok guggolni, valamit tőlem is örökölni kellett!)

Mi nem "jártattuk", a mamáknak engedtük, de mi nem erőltettük.

A férjem és én a gyereknevelésben is azt az elvet követjük, mint a munkánkban(pedagógusok vagyunk), semmit nem erőltetünk, mindennek megvan a maga ideje:nem oldjuk meg a feladatokat a gyerek helyett, de megteszünk mindent, hogy segítsük őt abban, hogy a képességei szerinti legtöbbet kihozhassa magából.

2011. máj. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!