Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15.5 hós és még nem jár!? Van...

15.5 hós és még nem jár!? Van még későn elindult baba, vagy csak ez enyém ilyen mászógép?

Figyelt kérdés

10 hós kora óta lépeget félkézzel támaszkodva a bútorok mellett, de legszívesebben négykézláb kotor... mindig, mindenhol :S két hét alatt szétnyúz minden cipőt, mert a nagytesó miatt muszáj játszótérre menni.

Minden mozgása időben megvolt, erős, izmos, nagyon aktív baba. Mindenhová felmászik, pl tegnap a tesónak a fellépőjét az előszobából elhurcolta a fürdőbe, ráállt, arról felmászott a kád peremére, onnan meg be a mosdókagylóba! Az ebédlőasztalra is állandóan felmászik mert eltologálja úgy a székeket, hogy erról fel tudjon menni rá.

A beszédfejlődése van előtérben egy ideje, lehet, hogy emiatt nem indult még el?


A doki elhajtott, szerinte 18 hós koráig ne foglalkozzak ezzel, gyógytornászhoz úgyis hónapokkal későbbre kapnék időpontot. A védőnő szerint is ráér még másfél éves koráig. De engem zavar, hogy szinte lesajnálnak minket amiért még nem jár.... más baba is van aki későn indult meg??????


2011. máj. 23. 21:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Vannak olyan babák, akik nagyobb biztonságban érzik magukat, ha másznak. Ha erős, rendesen eszik, mozog és fel is tud mászni dolgokon, akkor nem lehet gond. Én a babakocsiból nem voltam hajlandó kimászni 3 éves koromig :)
2011. máj. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

ne izgulj

ha nincs szervi oka akkor nincs baj

és lehet h tényleg a beszéd miatt késik

másra meg ne figyelj

lehet h az ö csemetéje jár de a tied meg lassan beszél már !!


lehet h még nem érzi biztonságban magát két lábon és azért nem jár

de amit írtad lépeget már, akkor nincs messze a járás sem :-)

2011. máj. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 kisnita ***** válasza:

Az én fiam is így volt. Ő 7 hónaposan indult el, de nem nagyon kapaszkodott, felállt, elengedte a szekrény, lépett volna és elesett, majdnem kiverte a szemét az asztalban! Gondolhatod, hogy a szívbaj jött ránk!! No onnantól kezdve csak úgy járt ha valamit tudott fogni, ha "elfogyott" a szekrény vagy elengedtem a kezét akkor vissza le mászásba és mikor kiért a konyhába ott megint felállt és az asztalban kapaszkodott meg a székeket tologatta és úgy járt. 15 hónaposan tette meg az első önálló, kapaszkodás nélküli lépéseit. Már azt hittük sosem fog egyedül járni.

A végén már mindegy volt mit fog, kispárnát vagy plüsst adtam a kezébe és azzal ment, az volt neki a biztonság ha fogott valamit. Kapott kis motort, azt is tolta maga előtt.

Szerintem is várj még az orvossal! Ösztönözd, csalogasd. Mi cumival csalogattuk, azt szerette a legjobban :)

2011. máj. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Minél tovább mászik, annál jobb az agya fejlődésének. Ne izgulj, nem lesz semmi baj. Nem marad így. :)


Az én fiam 10 hósan állt fel, most 14 hós, és még csak bútorok mentén lépeget. Tényleg ráér másfél éves koráig.

2011. máj. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kispárnát vagy plüsst... De cuki!!! Volt minek felfogni az esést. Jaj, de jó kedvem lett ettől!!! :D
2011. máj. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A kispárnás sztori, nekem is nagyon tetszett!!!:))

Egyem is meg!:)

2011. máj. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az én fiam május 9-én volt 15 hónapos és szintén nem megy még egyedül...

A lakást körbe járja a fal mentén, körbe lépked minden bútort. Ki-be mászik a kagylós homokozóból, le-fel mászik a néhány fokos lépcsőn, ha olyan terepen van a szék, azt tolja maga előtt. De egyedül nem.

Habár most egyre bátrabb már, pár napja azt vettem észre rajta, hogy szívesen elengedi a kapaszkodóját, és hosszú másodpercekre megáll egy helyben (és megtapsolja magát:))). Elkezdtük azt játszani, hogy megkapaszkodik a kiságyában, én meg leülök tőle 1-1,5 méterre, és csalogatom. Ma már egész ügyesen mert lépni, de aztán mindig előre dől. De napról napra ügyesebb, úgyhogy szerintem hamarosan megindul majd!


Nem vagytok egyedül! :)

2011. máj. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Bár az én fiam 9,5 hós volt amikor elindult, DE a környezetemben a hasonló korúak közül 2 van aki szintén jár. A többi kb babáddal egykorúak közül is csak 1-2. Legalább 6 olyan baba van itt ahol lakom aki ennyi idősen még nem jár, viszont szavakat mond. A fiam korosztályába is ez van aki beszél az nem jár, aki jár az nem beszél, max babababa, mamamama... A fiam is ezek közé tartozik, én a beszéd miatt aggódtam, de rájöttem, hogy felesleges, nem marad néma, megtanul beszélni. A Te babád pedig nem fog örökké mászni, el fog indulni, csak idő kérdése. Ahogy írtad, erős, izmos baba, kapaszkodva lépeget, akkor anélkül is fog meni.Bnőm lánya egyik napról a másikra indult el, előtte való nap nem is láttunk rajta semmi hajlandóságot, hogy a napokban menni fog. Mindig kellett neki vmi biztos amit foghat és ismer. Aztán másnap azzal fogadtak, h elindult, és tényleg, be is mutatta. Akkor már elmúlt 16 hónapos is:)

Szóval tényleg ne aggódj!

2011. máj. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, megnyugtattatok! :-)


(szóval nem gondoltam szerintetek hülyeséget hogy a beszéd miatt nem annyira a járásra koncentrál jelenleg? mert tényleg, pár hét alatt rengeteget nőtt a szókincse és egyszerű mondatokat is mond már)


De már nagyon várom hogy elinduljon (egyrészt nem bírom anyagilag a sok cipőt, másrészt ha nem mászik hanem vinni kell az gázos hosszú távon mert 13 kilós, haramadrészt nagyon nehezen marad el a babakocsiban, örökké négykézláb menne-csak menne-csak menne...)

2011. máj. 23. 23:49
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt a kérdést én írtam ki, nem olyan rég:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Csillagom mindenhová mászik, mindent tol maga előtt, néha már meg-megáll egy pár mp-re, de még nem jár. Néha (régebben) vetődött ránk, pár lépést megpróbált tenni, majd ránkdőlt. Ortopédus azt mondta, amint biztonságosabbnak ítéli a járást, fog menni. A játszón lassan Babóm az egyetlen baba, aki mászik, de így is nagyon gyors. :)))

Szal kitartás! Beszámolsz róla, ha elndult?

2011. máj. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!