Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mondják azt, hogy a...

Mikor mondják azt, hogy a baba elindult?

Figyelt kérdés

Akkor, ha már tett egy "lépést"? Úgy kábé 2 hete "lépett" egyet a babám, de ezt inkább olyan arrébb torpanásnak mondanám:D Ez kábé 3x fordult még elő vele, egyszer 2-3 "lépést tett. Ma megpróbáltam megint ösztönözni kicsit és 3-4 "lépést" tett. Az már lépésnek számít, ha arrébb teszi a lábát?

Jövőhét hétfőn lesz 11 hónapos. Szóval a 2 hete történt eset számít elindulásnak, vagy a mostani?


2011. jún. 21. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor, amikor valóban elindul, nem x havonta tesz 1-1 lépést. Az még csak próbálkozásnak számít. Ha már lépeget rendszeresen, akkor elindult!
2011. jún. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, akkor ezt még csak lépegetésnek mondjuk:D De szerintem most már lassan az is meglesz:D
2011. jún. 21. 13:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Én akkor mondtam, hogy a fiam jár, mikor már bejárta egyedül a lakást, kapaszkodás nélkül. Neki is voltak lépései, mikor a szobában egyik bútortól a másikig elment, vagy apa és köztem lépegetett (5-6, majd 8 lépés is volt), de szerintem az nem járás. Mikor a szobából kiment magától a konyhába, na, én onnantól mondom, hogy elindult...
2011. jún. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is azt számítom elindulásnak, amikor kisfiam egyik helyiségből átment a másikba. Előtte azt mondtam, hogy már megtette az első önálló lépéseit. :-)
2011. jún. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na, ez jól hangzik, akkor majd így mondom én is:D Megtette az első önálló lépéseit.:D

Mennyi idő után indult el babátok a lépegetés után?

2011. jún. 21. 14:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam az első önálló lépéseit első szülinapja előtt pár nappal tette meg, egyszerre 1-2 lépést csak. Rá egy hétre már volt 4-5 lépése, rá még egy hétre már 7-8, majd a harmadik hét után már csak két lábon közlekedett, a mászást teljesen elhagyta. Én így szoktam elmondani/leírni, ha valaki kérdezte.
2011. jún. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Dévény tornán azt mondták nekem, akkor jár stabilan a gyerek, ha megtesz pár lépést, kapaszkodás nélkül legugol, majd fel is áll.
2011. jún. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Leguggolás, felállás guggolás után, ezek már mennek. Egyébként rohamosan nő az érdeklődése és a mersze a járással kapcsolatban. Délelőtt még láttam, hogy félve lépked, ma délután már bátrabb volt, estére már egész bátor volt, és többet mert lépni. Gyorsan fel is vettük kamerával:D Ha így halad, pár hét és hosszabban is tud járni.
2011. jún. 21. 23:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!