Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15.5 hós és még nem jár!? Van...

15.5 hós és még nem jár!? Van még későn elindult baba, vagy csak ez enyém ilyen mászógép?

Figyelt kérdés

10 hós kora óta lépeget félkézzel támaszkodva a bútorok mellett, de legszívesebben négykézláb kotor... mindig, mindenhol :S két hét alatt szétnyúz minden cipőt, mert a nagytesó miatt muszáj játszótérre menni.

Minden mozgása időben megvolt, erős, izmos, nagyon aktív baba. Mindenhová felmászik, pl tegnap a tesónak a fellépőjét az előszobából elhurcolta a fürdőbe, ráállt, arról felmászott a kád peremére, onnan meg be a mosdókagylóba! Az ebédlőasztalra is állandóan felmászik mert eltologálja úgy a székeket, hogy erról fel tudjon menni rá.

A beszédfejlődése van előtérben egy ideje, lehet, hogy emiatt nem indult még el?


A doki elhajtott, szerinte 18 hós koráig ne foglalkozzak ezzel, gyógytornászhoz úgyis hónapokkal későbbre kapnék időpontot. A védőnő szerint is ráér még másfél éves koráig. De engem zavar, hogy szinte lesajnálnak minket amiért még nem jár.... más baba is van aki későn indult meg??????


2011. máj. 23. 21:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
az én fiam is 15 hónaposan indult el.
2011. máj. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Semmi ok az aggodalomra, az én fiam tavaly szeptemberben (!) 9 hónaposan állt fel, és 3 héttel ezelőtt kezdett önállóan járni!!

Ráadásul ő az utolsó két hónapban térden (!) közlekedett, szabályosan keményebb ott a bőr..........

Nekem is a 18 hónapot mondta a védőnő amikor rákérdeztem.

3 hét után labdával a kezében fut az udvaron.

2011. máj. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nektek is köszönöm.


Igen, persze, majd megírom ha méltóztatik elindulni végre :-)

Egyébként ő is gyakran közlekedik térden csúszkálva, már olyan neki, mint az elefánt koponyája ...

2011. máj. 24. 09:19
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem irtad meg....:)
2022. jan. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!