Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beengeditek magatokhoz a...

Beengeditek magatokhoz a gyereket a wc-be/fürdőbe, ha az ajtó előtt ordít?

Figyelt kérdés
2011. máj. 18. 13:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Enyém 2,5 éves lány, és néha még mindig utánam jön, mióta mászni,kúszni tud :) Két wc-nk van, van egy külön és van egy a fürdőben is. Nem is tudnám kizárni, még ha akarnám se, nincs kulcs egyikbe sem (őmiatta, nehogy belülről bezárja magát). Kilincset pedig feléri simán.


A betét, stb. csere sem gond, mert pillanatok alatt megoldom, és ő közben játszik, oda se szokott nézni, még egyszer sem látta mit csinálok.


De egyre kevésbé jön már utánam, szerintem előbb-utóbb leszokik erről is :)

2011. máj. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Húha, ez a kulcsos dolog még eszembe se jutott :( Ha majd már tud menni a lányom én is ki fogom venni a kulcsot mindenhonnan. Köszi a tippet :))
2011. máj. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

ha csak pisilek beengedem. de fogom közben a kezét, nem szeretem ha a wc-ben tapogatózik utána a szájába veszi a kezét...

fürdés az nálunk egyszerre van, van kádunk is és zuhanyzónk is, míg ő pacsál a kádban én gyorsan lezuhanyozok, máskor lehetőségem sincs míg ébren van, annyira nem bababiztos a lakásunk, hogy 1 percnél hosszabb időre szem elől tévesszem

2011. máj. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
14:23, örülök, ha hasznos volt a kulcs-tipp :) Keresztfiúnkkal megjártuk pár éve, magára zárta a wc ajtót és pánikrohamot kapott. Ő bent ordított, én meg kint sírtam, azt hittem elájulok az idegtől. A szomszéd jött át, és kifeszítette az ajtót, a gyerek remegett a pániktól. Na azóta nálunk semmiben nincs benne hagyott kulcs :)
2011. máj. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ja, és akkor még nem volt a keresztfiam 2 éves... (bocsi az offért) :)
2011. máj. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nem kell engedni, simán rám nyitja az ajtót 2,5 éves kisfiam ha éppen olyan kedve van.

Egyszer zártam kulcsra előtte, mire végeztem a nagydolgommal "bosszúból" összefirkálta a nappali falát. Azóta jöhet utánam bármiért is megyek a wc-re, illetve azóta van a nappali falán 6 db csiga-biga. :-)

2011. máj. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ugyan az én fiam még nem mászik, de biztos hogy be fogom engedni. Lesz a furdoben is egy kosár játék, hogy ne unatkozzon, míg vár :) Szobatisztaság szempontjából is jó dolog, aztán meg ugye kíváncsiak is ezek az apróságok. Legfoképpen pedig nem hagynám, hogy addig egyedul mászkáljon a lakásban. Bármikor bármi torténhet.

Nálunk a meztelenkedés is normális, nincs abban semmi rossz szerintem.

2011. máj. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Az én fiam egy éves múlt, pisire jöhet, nagydologra nem. De én annyira nem szeretem, hogy "betársul". A meztelenkedés meg minden családnál más megítélés alá esik,mi pl nem mászkálunk egymás előtt pucéran, én elképzelhetetlennek tartom, hogy a gyerek előtt zuhanyozzak.
2011. máj. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én már abszolút megszoktam, hogy hajmosás közben egyszer csak a lábamon landol a kádban egy pöttyös labda. 17 hónapos a fiam, jöhet utánam-velem ha akar, előfordul, hogy ugyanúgy megmossa a lábamat mint este én az övét, szerintem semmi rossz nincs ebben.

Nyilván előbb-utóbb kialakul a szeméremérzete, szerintem az a normális, amikor már 10-13 éves korban nem enged be ha ő fürdik/pisil stb.

2011. máj. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
nem engedem be,amikor wc-zek.külön van a wc.hamar elintézek mindent így elvan az ajtó előtt,mert természetesen elkisér.amíg fürdök a fürdőbe bejöhet,mert csak zuhanyunk van,így baleset nem érheti.a vegyszere el vannak zárva.azt nagyon szereti,ha szárítom a hajam,akkor hozza a kis játékát,hogy neki is szárítsam meg
2011. máj. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!