Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek normális az, ha...

Szerintetek normális az, ha valaki pofonveri a 16 hónapos kisfiát, mert nem fogad szót?

Figyelt kérdés
az egyik rokonom felpofozta a kisfiát, mert az többszöri kérésre sem csinálta azt, amit kért tőle az anyukája... Nem is értem hogyan várhatja el egy ilyen pici fiútól, hogy parancsszóra csináljon mindent. Nekem ez nagyon furcsa, és én még azzal sem értek egyet, ha valaki a nagyobb gyereket veri, de a nagyobb legalább már érti miért kapja, nade egy ilyen pici... Ti mit gondoltok erről?
2011. máj. 16. 23:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Úristen! Az ilyen nem anya! Még azt sem lehet mondani rá, hogy egy állat, mert még az állatnak is több esze van! Már elnézést, de engem az ilyen mélységesen felháborít! Már akkor rosszul vagyok, ha látom, hogy a sógornőm üti a gyerekeit. Meg is jegyeztem a múltkor, hogy ez gyerekbántalmazás. Tisztában van vele? Erre flegmán vissza szólt, hogy talán fenyegetem?

Egyszerűen nem tudom ép ésszel felfogni, hogy az ilyenek miért is vállalnak gyereket?

2011. máj. 17. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
73%

Akkor "jobbat" mondok: engem az anyai nagymamám egy évesen rendszeresen elvert és nem csak egy pofont kaptam.

Rühelltem a vén tyúkot, de az anyámat a mai napig is, hogy nem akadályozta meg...

2011. máj. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Úristen, szegény gyerek. Na, ha gyermekvédelmis lennék, most venném el a szüleitől! Szegény gyerek, nemhogy azt nem értette, nyilván, hogy mit kérnek tőle, de most még valszeg azt hiszi, hogy azért ütötték meg, mert nem értette mit kérnek tőle. Az ilyen szülőt addig ütném vasrúddal, amíg meg nem érti, és nem csinálja, amit szuahéliül mondok neki.
2011. máj. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

Szegény kisfiú,szerintem a pofonütés elítélendő:(

Én is bevallom, hogy a kezére csaptam, vagy a fenekére a lányomnak a hisztije miatt,de sosem ütném arcon.Egy családban tartozunk annyi tisztelettel egymás iránt (még akkor is ha mi vagyunk az anyák, és mi parancsolunk:)), hogy nem süllyedünk le ennyire, mert számomra a pofon megalázó is.

2011. máj. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, megnyugtató, hogy nem én vagyok egyedül, aki ezt elítéli... sajnos nem tudok rá hatni, mert tudja mi a véleményem erről és, hogy én sosem fogok az enyémet megütni, mégis szinte büszkén mesélte, hogy milyen "ügyesen" megoldotta a helyzetet. Sajnos van egy nagyobb gyereke is és azt is többször láttam már, hogy megrángatta, szóval nem hiszem, hogy jobb lesz a másodikkal... :( Pedig nem egy rossz helyzetben lévő család, viszonylag értelmesek, iskolázottak, de mégis. egyébként apuka szerintem mit sem sejt a dologról, mert ő biztos nem hagyná... De sajnos nincs jogom beleszolni...
2011. máj. 17. 10:56
 16/23 anonim ***** válasza:
A 23:22-es, 80%-osat nem értem, nem tudja, hogy ez egy ilyen oldal, hogy bármit meg lehet kérdezni? Nekem is egy kérdésemre így értetlenkedett, meg hogy minek teszek fel ilyen kérdést. Ez az oldal erről szól, hogy bármit, anoním módon kérdezni lehet, amire kíváncsi vagy.
2011. máj. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon sokan még manapság is a testi fenyítés hasznosságát hangsúlyozzák. Sógornőm barátnője a 3 hónapos (!) kislányának kevert le egyet, mert szerinte hisztizett. Ezt persze tök büszkén mesélte sógornőmnek, úgy fogalmazott, hogy "időben meg kell fogni a gyereket, különben a fejedre nő". 3 hónaposan?????????


Én a két és fél éves kisfiam kezére egyszer csaptam rá, amikor többszöri rászólás ellenére önmagára veszélyes dolgot csinált. Nem állt meg a járdán, hiába futottam utána és kiabáltam, hogy álljon meg, lerohant az úttestre, na akkor rácsaptam a kezére. De rögtön meg is bántam, mert valójában akkor is magamra haragudtam, hogy hogy lehetek ilyen béna, amiért nem sikerült megakadályoznom, hogy a szituáció létrejöjjön, és tulajdonképpen ezt a frusztrációt rajta vezettem le. Azóta inkább nem engedem magamtól olyan messzire és időben elkezdek futni, akkor is, ha a barátnőm szerint túlparázom:D


Szóval a verés, pofon inkább egyfajta kétségbeesés a szülő részéről, amikor ötlete sincs, hogy kezelje másképp a helyzetet. Vagy hirtelen felindulás. Ha valaki ezt felismeri, tudatosan tud tenni ellene, de ha büszkélkedik vele, mint tutibiztos gyereknevelési módszer, akkor nem sok értelme van győzködni az ellenkezőjéről... Azért próbálkozz a rokonoknál, hátha...

2011. máj. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ha az apja tényleg tenne ellene vmit, akkor szólj csak neki bátran!
2011. máj. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
NEM normális!Veréssel, agresszív neveléssel nem lehet gyereket nevelni,csak rossz példát mutatni.Mit csinál vele majd 5 vagy 10 évesen?
2011. máj. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ez nagyon durva!!!És nincs rá mentség!Nagyon sajnálom azt a kicsit, hogy ilyen anyja van.Én soha nem tudnám megütni a gyerekem. Olyan volt már, hogy hangosabban rászóltam ,mert már nagyon ki voltam készülve.ÉS után fél órán át bőgtem, hogy hogy lehettem ilyen türelmetlen az imádott lányomhoz.Egy ennyi idős gyereket nem lehet, és nem is kell fegyelmezni.Szerencsétlen, szerintem meg sem értette, miért kapta.Nagyon kell vigyázni a kis törékeny lelkükre, főleg ilyen korban.Könnyen megsérül az önbecsülése, és azt tanulja meg, hogy én rossz gyerek vagyok.Ráadásul ez nem is így van!

Amikor a legutóbb mérges voltam a picire, kimentem a konyhába, leültem, és lenyugodtam.

Ez az anyuka szálljon magába.Az ilyen gyerekekből lesznek a problémás, kisiklott kamaszok.

2011. máj. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!