Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek normális az, ha...

Szerintetek normális az, ha valaki pofonveri a 16 hónapos kisfiát, mert nem fogad szót?

Figyelt kérdés
az egyik rokonom felpofozta a kisfiát, mert az többszöri kérésre sem csinálta azt, amit kért tőle az anyukája... Nem is értem hogyan várhatja el egy ilyen pici fiútól, hogy parancsszóra csináljon mindent. Nekem ez nagyon furcsa, és én még azzal sem értek egyet, ha valaki a nagyobb gyereket veri, de a nagyobb legalább már érti miért kapja, nade egy ilyen pici... Ti mit gondoltok erről?
2011. máj. 16. 23:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
63%
Borzasztó! Annyira csöppek még ennyi idősen is. Hát szégyelheti magát a rokonod, csak ennyi ésszel áldotta meg a sors. Mi lesz még később??? Agyonveri???
2011. máj. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%

fúúúúúú,és még nekem van lelkifurdalásom ha este kiakadok és szólok a nagynak flegmán hogy már alvás van...

nem szabad megverni a gyereket..

2011. máj. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
42%

Nem nagyon értem mit vársz ettől a kérdéstől. Most direkt ki akarod beszélni a rokonod, hogy milyen rossz anya? Hisz úgy is tudod, hogy mindenki szörnyülködni fog.

Természetesen én sem pártolom a verést, pláne ilyen kicsi gyereknél, szóval nem szép dolog, de az sem, hogy feljössz ide ostorozni őt.

2011. máj. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, nemigazán értelek. Egyáltalán nem biztos, hogy mindenki egyet ért velem, hiszen a rokonom is simán lazán mesélte a történetet. szerinte ez normális és természetes, mert így fogja agyerek megtanulni. iváncsi lennék mások véleményére, hogy ki hogyan vélekedik erről...
2011. máj. 16. 23:25
 5/23 anonim ***** válasza:
32%
Hát igen, nem itt kéne morogni.Hanem szólni neki,hogy fogjamagát kicsit vissza. Én szoktam beleszólni mások nevelésébe,még akkor sem, ha egy gyerek kap a fenekére, de az arcát ütni..... biztos nem maradtam volna csendben.
2011. máj. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
*én nem szoktam
2011. máj. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
54%
szegény pici :( magyarázd el az anyjának, hogy nem kéne megütni a gyereket, azért nem érti mert kicsi, lehet dacol és nem is akarja, de megütni nem megoldás :(
2011. máj. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
igazad van ,nem normális.jó hát nemvoltam valami jó gyerek énse, de csak már nagy voltam amikor pofont kaptam,de azt megértem nagyon hisztis voltam.de egy picit ütni...amugy baromi veszélyes is mert ha netán elveszti az egyensúlyát a pofontól és elesik és valami nagyobb baja lesz akkor anyuci megnézheti magát a biroságon.de amugy van olyan barom tuti aki szerint normális...
2011. máj. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Ez egész pontosan törvénybe ütközik, mivel a testi fenyítés minden formája gyermekbántalmazás. Ez egy fórum ami azért van h fel lehet dobni témákat , h kinek mi a véleménye, ugyhogy a fentebb méltatlankodónak üzenem, h válaszolni sem kötelező a kérdésre, ha építő jellegűt nem tud hozzá fűzni. Neked pedig azt tanácsolom h igenis lépj közbe a rokonaidnál, és beszélj velük, vagy a szüleikkel.
2011. máj. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
49%

Jól megfogja tanulni, hogy agresszióval el is érheti a célját, innentől kezdve csak lefele megy a szituációjuk, mert a gyerek is dühöngve fog akarni elérni dolgokat.

Borzasztó. Ekkora még kicsi a veréshez. Egyáltalán nem találom jó megoldásnak később sem, de nem mondom jó időben elkapottnak lehet hatása is. De az igen ritka kell legyen, különben elveszti az erejét.

Ha jót akar a rokonod magának, jobb, ha lenyugszik, és türelmet gyakorol, hogy megmutathassa azt a gyerekének, és olyanná alakul Ő is. Ha az ellenkezőjét mutatja, akkor azt koppintja le a gyerek. A kicsik még ennél nagyobbak is ellesik a dolgokat, hogyan kell reagálni dolgokra, és gyakorolják, nem pedig azért csinálnak dolgokat, mert mi azt mondjuk. Hiába mondunk bármit, pl. nem szabad kiabálni, ha mi is állandóan kiabálunk vele. Mutatni kell elsősorban ! Sajnálom a gyereket nagyon !

Remélem rájön anyuka, hogy ez a megoldás nem vezet eredményre. Akkor viszont más technikát kell válasszon. Elsősorban önkontrolt !

2011. máj. 17. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!