Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben és mennyit és mikor...

Csill79 kérdése:

Miben és mennyit és mikor segít párotok fél év körüli babátokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Munka után,hétvégén.?Kíváncsi lennék rá.És mit dolgozik a férjetek?Csak,hogy mennyire fáradt munka után.

Köszönöm.


2011. máj. 8. 10:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az én férjem nagykereskedő. 8-17-ig dolgozik hétközben a hétvégék szabadok. Rengeteg meló van, nagyon sok mindent csinál el is fárad. DE rohan haza, azonnal kikapja a babát a kezemből, játszik vele, elmennek vásárolni ha kell. Fürdeti, pelenkázza, öltözteti, eteti. Az esti etetés, ami 10 körül van az ő feladata, mivel cumisüvegből eszik a fiam. Utána lefekteti. Addigra én már alszom. Éjjel én kelek, de minden hétvégén van egy éjszaka, amikor ő kel és én alszom ameddig akarok. Takarításban is segít, ha kérem, viszont főzni nem tud. Sokat vannak kettesben is, esténként angolra járok, így ő vigyázz a fiunkra pedig még csak 4 és fél hónapos. Imádja a fiát, számomra ő az ideális APA.
2011. máj. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A férjem köztisztviselő,ezért főleg idegileg fárasztó a munkája.Első perctől fogva rengeteget segít,mert Ő így akarja,mert részt akar venni mindenben.5 óra után ér haza,a tisztába tevés,öltözés,fürdés az Ő "feladata".Hétvégén leviszi sétálni,amíg én főzök+foglalkozik a naggyal,reggelit készít,tanulnak.Ha fáradt és pihenni szeretne kicsit együtt alszanak a fiával 1-2 órát.Ha fent van a kicsi játszik vele,"beszélgetnek".Nagyon imádom érte,hogy ilyen.Az első férjem semmit nem segített a lányomnál,tudom,milyen érzés.Azt hittem,ha nő a lányom majd tud vele mit kezdeni,de nem így lett.Sajnos,Ő alapból más volt.
2011. máj. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Férjem mérnök. Ő benn szellemileg fárad, de oda-vissza napi 50 km-t bringázik minden nap. Természetesen nagyon fáradt, hangot is ad mindennek:D Persze mindig a babának örül, mosolyog (kicsit mellőzve is érzem magam), utána beül fürdeni, eszik, netezik. Ezek köben megzavarni sem lehet. Na, ezek után kommunikatív állapotba kerül:)

Hát nevet a gyerekre, ölbe veszi (20 mp-re kb.), és leteszi. Nagyjából ennyit játszik vele, amikor látom. Este ő fürdet (mindent én készítek ki, ami cirka 5-ször annyi idő:D)

Én etetem, én teszem le.

De mivel heti kétszer este én járok el edzésre, akkor ő vigyáz rá. Akkor nem tom hogy zajlanak a dolgok, bár egy kandikamerát szívesen felszerelnék:) Ételt mindig előkészítek (tejpépet vagy tápot), csak cumimelegítőbe kell betenni a kimért vizet a cumisüvegben, ráönteni a kimért port, ezt ha nagyon hangosan okvetlenkedik a kisfiam, hogy éhes, akkor hajlandó megcsinálni. Én előtte bepelusozom. Ruhát baleset esetére kikészítek.

Hétvégén kirándulunk, vendégségbe megyünk vagy jönnek. Akkor minden rend borul, szóval nem foglalkozik semmit különösebben egyikünk se a gyerekkel. (más babákkal játszik, más játékaival vagy élvezi az állatkertet vagy a kirándulást).

Hétvégén is én etetem. Mondjuk észrevettem, hogy másnál csak nyammog a babám pár falatot, nálam meg gond nélkül elpusztít jelentős mennyiségeket.

Főzés háttérbe szorul nálunk, hétközben rendelek, hétvégén néha főzünk (ő normál kaját, én sütit), de általában rokonok vagy üdülési csekkes kis étteremben eszünk, amerre épp kirándulunk.

2011. máj. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A párom 5-6 körl ér haza. Átöltözik és szalad le utánunk a játszótérre. Övé a "nagy" (még ő is kicsi, 2 éves), enyém meg a féléves. Utána még sétálunk, fagyizunk, megbeszéljük a dolgokat. Felmegyünk, ő enni ad a nagynak és vacsit csinál nekem, meg magának, én közben etetem a kicsit. Aztán a fürdetés is úgy megy, hogy egyikünk fürdet, másik közben cumisüvegeket mos, esti tápszert és tejet készít, előkészíti a hálórucikat, stb. Utána együtt jönnek ki a kádból és Apa a nagyot pelenkázza, öltözteti én meg a kicsit. Aztán ő beteszi a nagyot aludni és ha baja van (vizet kér, vag simit) akkor Apa szalad a nagyhoz én a kicsihez. Éjjel Apa alszik a naggyal és őhozzá bújik amikor baja van, vagy éhes, vagy foga jön vagy akármi, a kicsivel meg én éjszakázom. 7végén pedig ugyanúgy nem tud aludni semmit egyikőnk sem, mert max. fél7kor indul a nap és mindig szervezünk valami programot, sokfelé elmászkálunk. Ha takarításra kerül sor 7végén akkor a kicsit elaltatom az erkélyen, a nagyot leviszi a férjem a játszóra és így tudok nyugiban takarítani. Szóval, ahogy láthatod rengeteget segít és sosem kellett kérni/mondani, neki ez a természetes. Nálunk nincs olyan, hogy apás, meg anyás feladat. Ha kell ő pakolja a mosogatógépet, vagy épp főz ha közben nekem más dolgom van a gyerekekkel. Egyedül copfot nem tud csinálni a nagynak :-))))
2011. máj. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Az én párom se segít semmit... Sőt, alig van itthon, szinte csak enni és aludni jár haza.

Ő vállalkozó az építőiparban. Egyedül dolgozik, most már augusztus óta ugyanazon a helyen. Sose jár haza időben, pedig szerintem ha szépen beosztaná az idejét, akkor legkésőbb fürdetésre haza tudna érni, de mióta megvan a gyerek, azóta 10előtt nagyon ritkán van itthon.

Az én kislányom 2 hónapos. Nagy ritkán, amikor itthon van, akkor ha a kezébe nyomom a cumisüveget, akkor megeteti (a fürdés utáni kaja mindig tápszer, amúgy szopik), és 1,5 hónap után egyszer levetkőztette fürdés előtt, meg felöltöztette utána (persze segítséggel). Fürdetni nem akarja, és nem is fogja, ezt meg is mondta. Imádja a lányát, de általában csak aludni látja. :( A háztartásban se segít, nem mosogat, nem porszívózik, nem rak rendet. Minden rám szakad. Nekem nagyon nem jó ez így, de változásban nem is reménykedek. Talán majd ha nagyobb lesz a gyerek, és lehet vele már játszani, talán akkor. Pedig szerintem most is lehet vele. Ha beszélgetek vele, válaszol, mosolyog. Hatalmas öröm van benne. Látni azt, ahogy minden nap mutat valami újat.

Irigykedek azokra, akiknek rengeteget segít a párjuk...

2011. máj. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Bár a mi babánk már 1,5 éves, de a férjem mindenben segít. Pelenkáz, fürdet, játszik vele, olvas neki, néha sétálni is elviszi. Nem panaszkodhatok. Fizikai és szellemi munka kombinációját végzi, napi 9 órában. Elfárad, de muszáj neki segíteni. Hétvégente eljárok dolgozgatni, akkor is ő vigyáz rá. Viszont annyit hozzá tennék, a szellemi munkát sokkal nehezebb kipihenni - nem akarom védeni a férjed, csak tudom én is milyen hulla tudok lenni. Viszont néha azért segíthetne neked, hiszen az ő gyereke is, nem várhatja el tőled, hogy csak te gondozd, lásd el a babát.
2011. máj. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Megmutatom neki,hátha lesz valami hatása!
2011. máj. 10. 17:44
 18/18 anonim ***** válasza:

8/fél 9-től dolgozik kb 3-4-ig(ügyvéd).Utána megy teniszezni 6-ig.

Miután hazajön vacsizunk,utána közösen vagyunk a picivel.

Ő fürdeti,felkel hozzá éjszaka,5-6 körül megeteti(tápszeres a kislányunk).

2011. máj. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!