Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan készítitek el a tápszert?

Hogyan készítitek el a tápszert?

Figyelt kérdés

Úgy értem szoktátok előre elkészíteni? Mindig forró/ forralt vízben oldjátok fel? (Vannak babavizek amiket néhány óráig nem kell forralni)

Hűtőbe lehet rakni és újra melegíteni?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. máj. 5. 10:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

én úgy csináltam hogy nem vettem babavizet hanem időről időre forraltam csapvizet azt melegítettem fel 60C-ra és azzal készítettem tápszert .

ha csak inni adtam neki akkor öntöttem a cumisüvegbe a forralt kihütött vízből .


én nem raknám hütőbe a tápszert ettől még lehet hogy megengedett.

2011. máj. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy 24 órára előre el szabad készíteni. Én hetek óta így is csinálom, koraszülött babámnak semmi baja tőle, pedig érzékeny a gyomra. Naponta egyszer forralok egész napra elegendő vizet. Amikor kihült, akkor langyosítok annyit, amennyi egy teli cumisüveghez kell (vannak gagyi cumisüvegeim, amik tárolásra pont megfelelőek). Szóval a 240 ml vizet meglangyosítom, bele a 8 kanál Beba HA, kanállal összekutyulom, alufólia a tetejére, és be a hűtőbe! A kanalat csak erre használom, és minden használat után sterilizálom, a hűtőben a tápszer kis tálcán, külön polcon. Etetés előtt a kívánt mennyiséget megmelegítem, és jó étvágyat kívánok a kisfiamnak.:) Van amikor két ilyen cumisüvegnyit csinálok előre, mert egyre töbet eszik. Éjjel nem kell sokat várnia, amíg berobogok a cumisüveggel, sokkal kényelmesebb így nekem is, ráadásul 10 hetet töltöttünk születése után a koraszülött osztáyon, és bizony ott is így csinálták: minden babának előre megcsinálták reggel a napi adagját. Remélem, segítettem, jó egészséget kívánok nektek!
2011. máj. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedvesek vagytok, köszönöm a válaszokat!

Kedves második. Mennyi idős a kisfiad? Ugyan mi nem voltunk koraszülöttek de nagyon kicsi súllyal született a kislányom és folyton aggódom valami miatt! :(

kb. két hónapos koráig szopizott aztán nem kellett a cici, így fejtem Neki de most már nem nagyon érdekli az anyatej, ezért nagyrészt tápszert kap.

2011. máj. 5. 10:22
 4/13 anonim ***** válasza:

Én kezdettől fogva úgy csináltam, hogy ha maradt az elkészített tápszerből, akkor hűtőbe raktam, és a következő etetésnél odaadtam kisfiamnak. A kórházban is így csinálják, hogy az előre elkészített tápit felmelegítik.

Egyébként eleinte Jana baby vagy Vöslauer baby vizet vettem, aztán megtudtam, hogy a Szentkirályi mentes víz is adható babáknak, így onnantól azt vettem. Hűtőben tároltam, soha nem forraltam, még 24 óra letelte után sem.

És ami még fontos: túl forró vízzel sem szabad elkészíteni a tápszert, mert minden fontos dolgot, ásványi anyagokat, vitaminokat kiölsz belőle.

2011. máj. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Akkor Te úgy csináltad, hogy hűtőből kivetted a hideg vizet azt melegítetted a megfelelő hőmérsékletre és tetted bele a tápszert? Így is rendesen feloldódik a tápszer? Nem lesz csomós?

Köszönöm!

2011. máj. 5. 10:33
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, pont így, ahogy írtad. És nem lett csomós, pedig egy pár fajtát kipróbáltunk (Humana, Beba, Bebivita). Egyébként ha mégis ne adj Isten csomós lenne, tudom ajánlani a tejhabosítót. Az garantáltan eldolgozza a csomókat benne. :)
2011. máj. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az elkészített tápszert szobahőmérsékleten lehet tárolni max. 2 órát. Hűtőbe tenni, majd újramelegíteni nem szabad. Nekem legalábbis ezt mondta a védőnő is, meg a gyerekorvos is. Én egy Aventes poharat teszek a cumisüveg melegítőbe, és abban szoktam etetés előtt melegíteni. A melegen tartó funkció pont 40 fokosra melegít, és annyi kell a tápszerhez. Sokat nem fogyaszt, így előfordul, hogy már előbb bekapcsolom, de aztán csak 1 óra múlva kell a víz. De nem baj, baja nem lesz. És amikor ébred a lányom, akkor csak átöntöm üvegbe a vizet, bele a tápszer, és már ehet is. Éjszakára pl. bekapcsolva szoktuk hagyni a melegítőt, mert elég kiszámíthatatlan, mikor ébred.

Amúgy pedig baba vizet használunk.

2011. máj. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én forraltam a csapvizet 8 és fél hónapos koráig.most szentkirályi bubimentes vizzel készitem el neki
2011. máj. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

én is baba vizet használok (jana),felbontás után hűtőben tartom, egy liter kb egy nap elfogy, így nem forralgatom.

ha kezd éhes lenni a babám, akkor kimérem kis aventes pohárba a 4-5-6 egységet(attól függ kap e mást is)50 mp a micróban, közben a cumisüvegbe kanalazom a 4-5-6 adag tápit, és ráöntöm a víz 3/4 részét összerázom, majd a többit hozzá. hamar megvan, általában amennyit csinálok annyit eszik, már kitapasztaltam hogy kb mikor mennyi naponta 5x eszik 4 és félhónapos a kisfiam.

2011. máj. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

A kisfiam 28 hétre született 1350 grammal, és 40 centivel. :( Sok szenvedésen mentünk keresztül, de most már úgy tűnik, a kontroll vizsgálatokat leszámítva minden ugyanúgy zajlik, mint az időre született babáknál. Jelenleg 16 hetes, (a korrigált életkora szerint csak 5 hetes), 4 és fél kiló, 50 cm. Kezdetben szondán keresztül kapta az anyatejet, de egy rotafertőzés következményeként (a kórházban kapta el!) részleges bélelhalása lett, és hasmenéses lett az anyatejtől, nem bírta megemészteni. Aztán újra próbálkoztunk a lefejt tejjel a kórházban, szoptatni nem engedtek, mondván, hogy gyenge, de ekkor meg kiütést kapott a tejcsitől.:( Én kezdettől 3 óránként fejtem, volt is tejem, de mindezek, és a stressz után mire hazaértünk, már csal napi 30-40 gramm tejem maradt. Néhányszor még megszoptattam itthon, nagyon ügyesen szopizott, mintha mindig ezt csinálta volna, de újra hasmenése lett, a tejem pedig abszolut minimálisra csökkent ezután. Nagyon bánt, mert a 11 éves kislányomat másfél évig szoptattam anno, és tudom, hogy a kisfiamnak még nagyobb szüksége lett volna rá, de lassan beletörődök, nem rajtunk múlt...

2011. máj. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!