Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres anyukák! Hogyan...

Tápszeres anyukák! Hogyan készítitek a tápszert?

Figyelt kérdés
Milyen tápszertartó vált be? Olyan, ami nem folyik, ha összerázom a vízzel (Aventes Via pohár nem vált be ezért.) Milyen cumisüveget használtok? Minden alkalommal sterilizáljátok? Van aki előre elkészíti? (Sajna kevés már a tejem, de csak most kezdek gyakrabban pótolni és nem tudom mit vegyek a bababoltban...
2010. dec. 1. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
nem volt tápszertartóm 2,5 évig. szerintem teljesen felesleges. cumisüveg (szerintem a mam a legjobb), bele a víz, megmelegíted a mikróban pl., belekanalazod a tápszerport, rátekered a cumit és összerázod. én elmostam, aztán forraltam vizet és azzal átöntöttem minden alkatrészt. előre nem csináltam sosem, frissen adtam a fiamnak mindig.
2010. dec. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én aventet használok. Vízforralóban melegítek vizet (a már forralt vizet vagy babavizet), azt öntöm a cumisüvegbe, belekanalazom a tápszert, rátekerem a cumit, összerázom és kész. Volt hogy előre már megcsináltam, ha úgy jött ki hogy menni kellett valahová, ahol nem volt alkalmas elkészíteni, akkor is cumisüvegben vittem, vagy itthon, akkor hűtőbe tettem és amikor kellett csak megmelegítettem. De ez nekem macerás volt, nem szeretem a mikrót és a lányomnál nem is használom ha nagyon nem muszáj, így melegvízbe állítva melegítettem a tápszert.

Üdv. 14 hónapos kislány anyukája

2010. dec. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tápszertartót én nem használtam. Hogy érted, hogy olyan, ami nem folyik... Nem a cumisüvegben kell összekeverni a port + vizet? Én így csinálom.

Mi Nestlé beba tápszert és avent cuccokat használunk. Kimérem a vizet és belerakom az üveget a melegítőbe. Vettünk avent cumisüveg-melegítőt. Kérdés,hogy akarsz-e erre áldozni. Épp tegnap gondolkodtam rajta, hogy az egyik legtöbbet használt és legjobban bevált cucc, amit vettünk. Nem kell nézegetni, hogy jó-e a víz hőmérséklete, 1-es fokozaton épp a megfelelő lesz a víz. (Kb. 10e Ft volt egyébként, de ha már hozzátáplálsz, főzeléket vagy a tejpép vizét stb. is melegítheted benne.)


Nekem is kevés volt a tejem. Én szoptatás előtt raktam a vizet melegedni, mire végeztünk, már rég jó volt a víz. Belekanalaztam a tápit, rá a cumi, összerázás. (Ha nem szoptatsz, kicsit előre kell készülni, mert kb. 5 perc, míg megmelegszik, hűtőből több idő.)

Előre soha nem készítettem a tápit, a dobozán az volt, hogy max. 1 órát tároljuk bekeverve, én mindig evés előtt kavartam.

A sterilizálón (mikrós, szintén avent) az volt, hogy 3-4 naponta sterilizáljuk a cumit, üveget stb., én újszülött kora óta így csinálom. Most 11 hós, 2-3 hónapja már csak mosogatom és öblítem forró vízben.

Kb. ennyi. :-)

2010. dec. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A cumisüvegbe kevertem mindíg a tápszert. Forralsz vizet, lehűtöd 50C-ra, bele a tápszer, jól összerázod és még hűtöd 37C-ra. Aventet használtam míg Start tápszert ivott, mert az híg volt. Viszont, amikor 2-re váltottunk,nem ment át a 3-mas cuclin sem. Így váltottam Núby cumisüvegre variábilis cuclival. 6 hós koráig minden evés előtt sterilizáltam hidegsterilizáló folyadékkal. Előre nem szabad elkészíteni a tápszert. Csak frissen. A maradékot mindíg öntsd ki. Minden baba más, így nem biztos, hogy elfogadja az x cuclis üveget, lehet csak a harmadikként vásárolt y cuclis üveget fogadja el. Sok szerencsét. Jó babázást!
2010. dec. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, még valami. A kész tápszert soha nem tesszük mikróba melegedni!!! Mert módosulnak a mikorohullámoktól a fehérjék.
2010. dec. 2. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem bonyolultabb mert bukik a babám, és van egy olyan tápszer ami neki jó. Sűrűbb a tápszer maga, és nem enegedi hogy bukjon. Szóval nekem rendesen ki kell keverni mert különben becsomósodik:(!

ÉS én mikróba melegitem már a rendesen összekevert tápit, (erre most szoktam rá, de akkor le is szokok) és előrre is van hogy megcsinálom! Főleg este, pont azért mert kómásan nem nagyon tudok ugy kavirnyálni hogy közbe a fiam a harmadik szomszédot is felébreszti az üvöltésével...!


És egyértelmű hogy MAM os cumisüveg, nagyon praktikus az a része hogy teljesen szét lehet szedni, és rendesen elmosogatni!

2010. dec. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Irass fel receptre mert kb 700 forinttal olcsóbb mint recept nélkül!
2010. dec. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Úgy értettem, hogy folyik, hogy ha összerázom a porral, akkor a meleg víz gyakran "kinyomja a fedelét" picit és minden úszik a tápiban. Azért csináltam így eddig, mert a dobozon rá van írva, h száraz steril cumisüvegbe kell a tápi, rá a víz. No mármost ha kisterilizálom, akkor vizes a cumisüveg... ezért gondoltam, h inkább Avent pohárban csinálom. (Ill. ha cumisüvegbe rázom, akkor is a pici lyukon kicsit kifröcsköl). De látom, Te a vízbe dobjátok a tápit és így is jól vannak a babácskáitok, uh én is így fogok tenni. A tápis kanalat nem minden alkalom után sterilizáljátok? (Én ezért porciztam ki, hogy legalább ezt csak egy nap egyszer kelljen.)
2010. dec. 2. 11:02
 9/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Az avent cumisüveg kupakja, ha úgy teszed rá, hogy a cumi pont a közepére essen és ne hajoljon félre, akkor tökéletesen zár, lehet rázni, nem folyik ki egy csepp sem. Bevallom, mostanában úgy is szoktam rázni, hogy a mutatóujjam van a cumin, így sem folyik. (Úgyis alaposan kezet mosok a bekeveréshez.)

Mi a 2-es avent cumit használjuk a sima tápihoz, a 3-ast pedig az éjszakai sűrűbb tápszerhez. A kisfiamnak nincs vele gondja, jól átfolyik a cumin.

A tápszeres kanalat most már csak simán mosogatom, régebben bedobtam a sterilizálóba az üvegek, cumik közé.

2010. dec. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!