Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan készítitek a tápszert?...

Hogyan készítitek a tápszert? Előre vagy mindig frissen?

Figyelt kérdés
A babán sajnos nagyon hasfájós, már sok tápot próbáltunk. Már arra gondoltam, hogy rosszul készítem el a tápot. A mennyiséget a leírásnak megfelelőn keverem a vízhez. Kb. 5-6 etetéshez elegendő tápszert készítek reggel, és hűtőbe tárolom. Etetéskor pedig mikróban melegítem. Lehet mindig frissen kellene elkészítenem? Fájhat ettől a hasa?
2010. júl. 27. 22:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szia!én csak a port mértem ki,a vizet akkor öntöttem rá,amikor kellett-mikro és kész.Szerintem ennyire előre ne csináld meg.
2010. júl. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én ugyan mindig frissen csináltam (de nekem eleinte csak este kellett kiegészítéshez) de szerintem nincs összefüggésben a két dolog, mármint a tápszer elkészítése és a hasfájás. A dokink azt mondta egyébként, hogy 12 órát simán állhat a hűtőben az előre bekevert tápszer.
2010. júl. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az én babám is tápszeres, mindig frissen készítettem neki a tápszert. 2 hónapos koráig hasfájós volt. Enyhített rajta a Milupa Komfort1-es tápszer meg az infacol.

Én nem javaslom, hogy előre készítsd el a tápszert és utána mikrózd, mert a mikrohullámok miatt veszít a tápszer a tápanyagértékéből(vitaminokból, stb.). Inkább készítsd frissen. Én úgy szoktam, hogy a babavízet mikrózom langyosra, hozzá a tápszer és összerázom. Kb 1 perc az egész.

4hónapos kislány anyukája

2010. júl. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Milupa Komfort 1-et eszünk. Már dr. Brown's féle cumisüveget is vettem (nem engedi, hogy levegőt nyeljen), Infacol, Espumisan, Leavolac, stb.. de semmi eredmény. Most múlt 2 hónapos. Sajnos a kezdetektől tápszeren élünk, semmi tejem nem volt :( Ahogy múlik az idő nemhogy jobb lenne, inkább rosszabb, főleg az esték a tragikusak. Már nem tudok mire gondolni csak a rossz elkészítésre. :(
2010. júl. 27. 23:04
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az elkeszites a gond. Az en kisfiam is pont 2 honapos kora korul volt nagyon hasfajos. Elotte is fajt a poci de 2 honapos koratol egesz 3 honapos koraig nagyon rossz volt a helyzet. Nallunk is volt infacol meg a tarsai, szinten levego mentes cumisuveg de csak a magikus harmadik honap segitett. A harmadik honap vegen ugy elmult egyik naprol a masikra mintha mi sem tortent volna. En hutobe tarotam az tapszert uvegekbe reggeltol estig (ejjel nem ebredt). Mai napig igy csinalom es semmi baja (most 6 honapos). Szerintem nem ettol faj a pocija, sajnos ez egy ilyen idoszak, at kell veszelni. Kitartast nektek!
2010. júl. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Előre.Semmi köze nincs a hasfájáshoz.Különben a kórházban(már ahol adnak)is előre elkészítik,és betárazzák a hűtőbe.A gyerekorvosunk is mondta,hogy nyugodtan elkészíthetem,és 24 órán belül felhasználhatom.2 gyerekes anyuka
2010. júl. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elöre én is!Szerintem sincs semmi köze a hasfájáshoz,nekünk is a doki néni azt mondta nyugodtan el lehet késziteni elöre is,és hütöben 24óráig áll el.

Remélem mielöbb tulestek a hasfájáson,kitartást kivánok neked,nektek hozzá!

2010. júl. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is tanácsolták, hogy készítsek, annyit amennyit aznap megeszik, hiszen a kórházakban is úgy csinálják, de én mindig frissen adom neki. Mikróban nem melegíteném a kész tápszert, még a vizét sem, sőt a ennivalóját sem, ha üvegest kap! A kész tápszert, rakd bele meleg vízbe felmelegedik, az anyatejet én mindig úgy melegítettem fel neki!

Én a kezdetekkor mindig frissen forraltam vizet mikor evett, így frissen kapta, most már termoszba forralok vizet (egy napig elég), mikróban semmiképpen nem melegíteném! Soha sem volt hasfájós, a védőnődtől, orvosodtól kérdezd meg, hogy mi lehet a baja!

6 hónapos baba anyukája

2010. júl. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi is sokfélét kipróbáltunk a hasfájás elmulasztására (Infacol,Espumizan,Gripe water-ez volt a legjobb-ilyen táp,olyan táp),míg megtaláltuk a megoldást.Egy ismerős javasolta,hogy próbáljuk ki a nekik csodajól bevált Papaverines oldatot.Felírattuk,elkezdtük használni,és a második naptól huss,volt nincs hasfájás.Hang nélkül intézi a "dolgát".Az íze kacat,és meg kellett vele barátkoznia,de kis idő és megszokja.Ja és a tápot én is előre legyártom.Remélem segítettem!
2010. júl. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem mondom hogy az előre készités a gond,de én soha nem csináltam,még egy adagot sem előre,amugy rá is van irva hogy bekeverve ne tárolja.
2010. júl. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!