Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezeljem tolakodó anyósomat?

Hogy kezeljem tolakodó anyósomat?

Figyelt kérdés
Háttér sztori: párommal két éve vagyunk együtt, most született a babónk, nem terveztük, de végül mindenki jól fogadta a dolgot, mi is imádjuk, nem bántunk meg semmit, nem vagyunk házasok. Párom anyja magas pozicióban dolgozó tipikus karrierista nő, páromat dada nevelte fel, mert ő pénteken császárral szült és hétfőn már ment dolgozni. Fiacskája felnőtt, elköltözött. Anyósnak még van egy lánya, de ő külföldön él, ott is van unoka. Mióta megszületett a baba állandóan jön és mondja a hülyeségeket és végig akarja vinni az akaratát minden áron. Addig mondogatja míg az ember beadja a derekát mert már eleget hallgatta... Legutóbb ott telt be a pohár, hogy meghívtuk nagyszülőket ebédre, erre anyósom a kajálás közepén felpattant bement a konyhába és elkezdett rendezkedni, mosogatni, megkértem, hogy ne tegye. Folytatta, megkértem virágnyelven, mondtam, hogy nem szükséges, én megcsinálom majd stb. Rászólt párom, hogy fejezze be, még mindig semmi, rászólt após, hogy szeretnénk folytatni az evést rá várunk jöjjön már. Na akkor visszaült az asztalhoz, és akkor apósék mondták neki, hogy nem biztos hogy a menye konyhájába kéne sertepertélnie, erre azt mondta hogy de hát nem zavarja, én már majd szét robbantam és mondtam hogy de zavar. Akkor ja, hát nem tudta. Folytatódott tovább az ebédelés és oda súgta nekem, hogy a fiúk ne hallják: én vendésgségbe is mindig mosogatok, mondtam neki hogy jó, de itt nem kell,nálunk a vendégek nem mosogatnak, érezze jól magát, unokázzon stb. erre beszólt, hogy hát én itt nem vendég vagyok, és folytatta a pakolászást. Az a baj ezzel, hogy igazából nincs mit elpakolni, mert kifogástalan rend van nálunk, de ha valami nem úgy áll ahogy azt ő elképzeli, akkor átrakodja ahogy neki tetszik. Közben a megjegyzéseivel megőrjít, pl nem mondja meg nyiltan hogy nem tetszik neki a ruha amit a gyerekre adtam, vagy nem kérdezi meg hogy miért ez van rajta hanem csengőbongó hangon nyomatja a gyereknek persze úgy hogy én is halljam a következőket: babóca hát mi van rajtad, mit adott rád anyád, tetszik ez neked, jól érzed benne magad, hogy nézel ki, biztos nem tetszik stb. Tudom ezek apróságok de mindennel így van, és itt vannak pár órát és az idegeimen táncol ezekkel a mondatokkal, megjegyzésekkel, halk beszólásokkal, meg durmol valamit mindig az orra alatt, vagy pofákat vág. Valamit a kezembe veszek, kikapja szószerint mert ő akarja elrakni, mert ahogy én csinálom az nem jó, a gyereket is elveszi tőlem, igaz hogy nála végig üvölt szegényem. Már görcsben van a gyomrom ha tudom, hogy jönnek. Mit tehetnék? Türjem vagy mondjam meg ha nem tetszik valami? Az a baj hogy ő olyan magas pozicióban van hogy soha senki nem mer ellenkezni vele és ehhez van hozzá szokva, ráadásul nem is ért a gyerekneveléshez akkor minek szól bele, nekem meg ez a szakmám, amúgy. Vélemény?
2011. máj. 1. 19:45
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek.Ez ördögi kör,és ha nem állsz ki magatokért,nem szabadulsz,csak idegeskedsz.Nekem sikerült magamra haragitanom anyóst,de az az elvem:Én soha életemben nem szóltam bele más gyerekének nevelésébe,még ha nem is értek egyet.Ezért én sem tűröm,hogy az enyémbe beleszóljanak,kivétel az Apa.Más nem teheti meg.Fogadatlan prókátorra pláne nincs szükségem,ezt gyűlölöm.Ha tanács kell,inkább könyvtárba megyek,vagy neten nézek,mert a családdal a tököm tele,mindenki mindent jobban tud :(

Ami a rucikat illeti,vannak megjegyzések,hogy mifélét veszek,de bezzeg nem vesznek egyet se nekik, mondván nincs pénz....de kritizálni azt tudnak.(milyen a színe,anyaga,mintája) egy szó mint száz,lényeg az,hogy amit te érzel helyesnek,azt tedd.Változik a divat is,amit nem fognak megérteni,meg változik sok minden.Az biztos,hogy ezt a hibát soha nem fogom elkövetni,hogy ilyenbe beleszóljak.Ebbe nem szabad.Konkrétan utálat a vége..kimondhatatlanul is.Lehet jópofizni,de akkor is.

2011. máj. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Az zavar engem is, hogy én őszinte ember vagyok, és mindig megmondom amit gondolok másnak, nekem nem veszi be a gyomrom a "szemedbe jópofi, hátad mögött meg pfúúú" stílust nem bírom. Anyosóm meg mézes mázos hangon beszél velem (általában) és mosolyog, de közben nyomja a hülyeségeit, meg a sértéseit, és így még jobban fáj, mintha ordibálós lenne, mert akkor lenne merszem visszaoltani.
2011. máj. 8. 18:27
 23/23 anonim ***** válasza:
Pont ezért utáltam meg,mert negédesen csinálja,szúrkálódva,piszkálva.Igyekszik úgy alakítani,hogy ne vághassak vissza konkrétan,teszi az ártatlant.Régen kedveltem,de hamar átcsapott gyűlöletbe,mert rájöttem a taktikájára.Nem tudom miért érte meg neki,mert a saját gyereke is látja ezt.A legrosszabb,hogy nem látja be,és jobban erőlködik,ahogy utasítjuk el.Áldom a sorsot,hogy nem kell velük laknom,de még a heti 1 alkalom is nagyon sok.....pár óra is iszonyú szenvedés.Mert vitatkozás,és nem mi inditjuk,csak védjük a saját elképzelésünket,akkor is ha kiidegel.
2011. máj. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!