Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezeljem tolakodó anyósomat?

Hogy kezeljem tolakodó anyósomat?

Figyelt kérdés
Háttér sztori: párommal két éve vagyunk együtt, most született a babónk, nem terveztük, de végül mindenki jól fogadta a dolgot, mi is imádjuk, nem bántunk meg semmit, nem vagyunk házasok. Párom anyja magas pozicióban dolgozó tipikus karrierista nő, páromat dada nevelte fel, mert ő pénteken császárral szült és hétfőn már ment dolgozni. Fiacskája felnőtt, elköltözött. Anyósnak még van egy lánya, de ő külföldön él, ott is van unoka. Mióta megszületett a baba állandóan jön és mondja a hülyeségeket és végig akarja vinni az akaratát minden áron. Addig mondogatja míg az ember beadja a derekát mert már eleget hallgatta... Legutóbb ott telt be a pohár, hogy meghívtuk nagyszülőket ebédre, erre anyósom a kajálás közepén felpattant bement a konyhába és elkezdett rendezkedni, mosogatni, megkértem, hogy ne tegye. Folytatta, megkértem virágnyelven, mondtam, hogy nem szükséges, én megcsinálom majd stb. Rászólt párom, hogy fejezze be, még mindig semmi, rászólt após, hogy szeretnénk folytatni az evést rá várunk jöjjön már. Na akkor visszaült az asztalhoz, és akkor apósék mondták neki, hogy nem biztos hogy a menye konyhájába kéne sertepertélnie, erre azt mondta hogy de hát nem zavarja, én már majd szét robbantam és mondtam hogy de zavar. Akkor ja, hát nem tudta. Folytatódott tovább az ebédelés és oda súgta nekem, hogy a fiúk ne hallják: én vendésgségbe is mindig mosogatok, mondtam neki hogy jó, de itt nem kell,nálunk a vendégek nem mosogatnak, érezze jól magát, unokázzon stb. erre beszólt, hogy hát én itt nem vendég vagyok, és folytatta a pakolászást. Az a baj ezzel, hogy igazából nincs mit elpakolni, mert kifogástalan rend van nálunk, de ha valami nem úgy áll ahogy azt ő elképzeli, akkor átrakodja ahogy neki tetszik. Közben a megjegyzéseivel megőrjít, pl nem mondja meg nyiltan hogy nem tetszik neki a ruha amit a gyerekre adtam, vagy nem kérdezi meg hogy miért ez van rajta hanem csengőbongó hangon nyomatja a gyereknek persze úgy hogy én is halljam a következőket: babóca hát mi van rajtad, mit adott rád anyád, tetszik ez neked, jól érzed benne magad, hogy nézel ki, biztos nem tetszik stb. Tudom ezek apróságok de mindennel így van, és itt vannak pár órát és az idegeimen táncol ezekkel a mondatokkal, megjegyzésekkel, halk beszólásokkal, meg durmol valamit mindig az orra alatt, vagy pofákat vág. Valamit a kezembe veszek, kikapja szószerint mert ő akarja elrakni, mert ahogy én csinálom az nem jó, a gyereket is elveszi tőlem, igaz hogy nála végig üvölt szegényem. Már görcsben van a gyomrom ha tudom, hogy jönnek. Mit tehetnék? Türjem vagy mondjam meg ha nem tetszik valami? Az a baj hogy ő olyan magas pozicióban van hogy soha senki nem mer ellenkezni vele és ehhez van hozzá szokva, ráadásul nem is ért a gyerekneveléshez akkor minek szól bele, nekem meg ez a szakmám, amúgy. Vélemény?
2011. máj. 1. 19:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem egy kicsit eltúlzod:) Inkább örülj hogy segít meg átveszi a gyereket. Te meg addig pihenj. Van egy olyan mondás, hogy ne állj,ha ülhetsz is, ne ülj, ha fekhetsz is, és ne légy ébren, ha alhatsz is. Gondolom kicsi gyerek mellett neked is szükséged van pihire, használd ki!
2011. máj. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

eltúlzom? na jó akkor nem is ragozom tovább a dolgot, pedig még volna mit írni. kívánom, hogy te ne kerülj ilyen helyzetbe.


nem átveszi a gyereket hanem kiveszi a kezemből, persze pont olyankor amikor nem kéne, a gyerek meg torka nem szakadtából üvölt, egyáltalán nem ért hozzá, nem érzi a gyerek szükségleteit, persze nem is kell, csak akkor hagyja,hogy én ellássam a picit.


mondom pl hogy éhes azért sír, szeretném megszoptatni, erre ő nem éhes! nagyival akar játszani!


de a szoptatás amúgy még egy külön történet, hogy az elején jött és forgatta a gyerekfejét a mellemen, mert szerinte nem jól van, habár ő sosem szoptatott de ezt is jobban tudja.

2011. máj. 2. 11:14
 13/23 A kérdező kommentje:

ja és, ha lemernék feküdni, akkor menne a szemrehányás,hogy ugyan már miért vagyok fáradt miért fekszem le, semmi más dolgom nincs csak a gyereket nevelni, az én anyósom nem tűrné el hogy a jelenlétében pihenjek, itt mindenki vigyázban áll, és bológatnak neki, csak hogy én nem vagyok az a bólogatós fajta ember, és ez nagyon zavarja is.

Valaki kérdezte mit dolgozik, ezt azért nem akartam írni, mert lehet hogy a csatlósai még ezt az oldalt is olvassák. De magyarországon összesen hárman végzik ezt a munkát és ebből ő az egyik, több millió forintos fizetése van és itt van mindjárt ez a dolog is. Párommal megismerkedtünk én nem tudtam ki ő, aztán szépen lassan kiderült, hogy egy igen neves, jómódú családból származik. A ház ("kb. palota") ahol most lakunk az anyjáék laktak itt korábban egy darabig, de van több tucat házuk, birtokuk még, ezt a fiúknak adták, asszem talán érettségire vagy nem tom mire. Nekem nincsenek gazdag szüleim, se előkelő származásom, vidékről költöztem fel pestre anno, mikor egyetemre jelentkeztem. Dolgoztam pár évig, de aztán jött a baba, és náluk a min. 3 diploma az elvárás így most gyerek mellett levelezőn tanulok, plusz hozzánk nem jár takarító, babysitter stb. mindent én tartok rendbe, főzök, kutyát, gyereket, pasit ellátok, egyébként örömmel mert tényleg ilyen anyáskodó tipusú nő vagyok és nem az a karrierista, aki anyós. Ez se tetszik neki, mert szerinte amit én csinálok az semmi, karriert kell építeni. Na már most őszintén szólva én leginkább attól rettegek, hogy ha felveszem vele a kesztyűt, amit itt többen írtatok, akkor elkezdi azt, hogy nekem itt nincs szavam, mert kvázi pénzt nem hoztam a családba, se rangot se semmit, és még diplomám sincs, csak szakmám. És erre igen nagy esélyt látok, mert legutóbb is beszólt hogy ő itt nem vendég.

Azért nem akarom rá hagyni ezeket a dolgokat, mert egyrészt már gyomoridegem van tőle, és megőrülök ha ez így folytatódik, vagy fokozódik, másrészt ha így megy az lesz ebből hogy ő választja ki a gyerek óvodáját, iskoláját ahova járjon, a férjét!!!, amit én nagyon nem akarok! De tanácstalan vagyok, hogy hogyan kezeljem ezt a szitut, mert nem érzem magam kevesebbnek nála, vagy rosszabbnak, mert nem felelek meg az elvárásainak és a fia "engem választott". szóval lehet mondani, hogy eltúlzom, de próbáljon meg vele kibírni egy hetet bárki, biztos nem menne... nem tudom mit tegyek, nagyon nyomaszt a dolog :((.

2011. máj. 2. 11:48
 14/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnállak, de egyvalami jutott eszembe. Nem tudnátok elköltözni? Van, akit távolról könnyebb szeretni, és nem ártana egy olyan ház, ahol ő nincs otthon.

Mi is hasonló helyzetben vagyunk (kivéve a vagyon részét), párom édesanyja gyakorlatilag otthon van, és valahol értem is, hiszen ő is lakott ott. Nálunk még folyik a "hatalom átvétele", de ha nem sikerül, akkor csak a költözés marad... Mert így szó nélkül jön, utasítgat, elkezdi bevetni a kertet... az ész megáll. És ráadásul finoman kell leállítani, nehogy harag legyen belőle.

2011. máj. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
elgondolkodtam már ezen, na meg hogy a saját lánya miért költözött külföldre :P
2011. máj. 2. 13:26
 16/23 anonim ***** válasza:

Szia, az vagyok akinek klónoztad az anyósát, és még nem született meg a kisbabánk:-)

A helyzet tényleg döbbenetesen hasonlít. Én is "csak" ideköltöztem, a pasim házába, igaz hoztam bele ezt azt, de a lényegi rész a pasimé. Nehogy azt hidd, hogy erre nekem nem hívja fel a figyelmemet minden lehetséges alkalommal az a vén boszorka. Nehogy azt hidd, hogy eleinte ezért nem mertem kinyitni a számat. De ez megváltozott. Leszarom kinek a háza, TUDOM,hogy a pasim mellette áll, és tudom, hogy ezeket csak azért mondja mert rosszindulatú, és olyannyira buta, hogy nem tud már mással "visszavágni". Mit tud csinálni? Kirak, bepakol a bőröndömbe? A fia úgy kivágná mint macskát sz*rni. Egyszerűen ne félj tőle.

2011. máj. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Tudom, hogy a pasim melletteM áll, nem pedig mellette:-)
2011. máj. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

:) Aranyos vagy:). és sejtettem, hogy az M betű is kell még oda. hát... nem tudom mi lesz, de nehogymá' nekem legyen minden egyes alkalommal lelkifurkám :), jaa és azt lehet, hogy nem írtam, de pasim se bírja az anyját, sőt, és ő is inkább mellettem áll ki, még akkor is ha nem nekem lenne valamiben igazam. Csak annyit akarok mesélni, hogy valami jót is mondjak, hogy párom sosem köszöntötte meg az anyját anyáknapján (miért is tette volna, hiszen nem ő nevelte fel, hanem a dada) és most mivel minden nagymamát, dédnagyit megköszöntöttünk, vele se akartam kivételt tenni így a két hónapos babó nevében adtunk neki egy gyönyörű trópusi virágot (reménykedek benne hogy húsevő:P) és annyira meg volt "hatódva", másnap is felhívott telefonon hogy megköszönje, és lám nem volt semmilyen megjegyzése, még csak egy kétértelmű fél mondat se, meglepődtem nagyon, hogy hová tette a házisárkány énjét, szóval kezdek bizakodni, hogy lánykámon keresztül csak meg lehet törni ezt nőt :)!


Köszönöm mindenkinek aki fáradozott az olvasással és válaszolással! puszi

2011. máj. 3. 17:27
 19/23 anonim válasza:
Nekem is hasonló a helyzetem és az a baj,hogy a gyerek érzi meg a legjobban az egészet.Szerintem élvezik ezt az anyósok,vagy csak egyszerűen féltékenyek ránk,mint menyükre,mert "elraboltuk"a kis fiát.Tökéletesen megértelek és együttérzek veled,de az igazság az hogy ilyen hasonló helyzetbe vagyok én is és nem tudok mit tenni.Nem tudom mi lenne jó.De tudom mit érzel.CSak azt tudom irni,hogy CSAK A BABÁDAT nézd,neki legyen jó,és ez nem számit mit mond az anyós.Tudom....könnyü mondani.KItartás a BABÁDÉRT!!!!
2011. máj. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van, a babócát kell szem előtt tartani, imádom is a kiscsajt, egy tünemény :), de anyós......áhh borzalom! Amugy, mindig megjegyzést tesz a ruháira, voltunk vásárolni (most először babával:)) és láttam egy kis rózsaszínharisnyát, megtetszett de majdnem lebeszéltem magam róla, hisz anyós utálja, ha a gyerek harisnyába meg bodyban van, aztán meggondoltam magam "csak azért is megveszem!" :) főleg hogy hallo kittys, azt meg ki nem állhatja anyós :D... alig várom hogy ráadjam Kincsemre :)).


(jajj remélem, nem leszek túl gonosz, vagy olyan anyós mint az enyém :S)

2011. máj. 7. 22:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!