Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csecsemő + 4 macska 74 nm-en?

Csecsemő + 4 macska 74 nm-en?

Figyelt kérdés
Egy olyan problémán lenne, hogy a párom nem engedi, hogy elajándékozzuk ,,kedvenceinket". 2 szoba + napalis albérletben lakunk, ahol az egyik szoba a macskaszoba a másik a hálónk egybe a műkörmös asztalommal. A macska szoba hihetetlenül büdös. 4 macska van (szénszűrős fedett az alom, de mindig mellé találnak...) Mind a 4 lány és még az utcáról fogadtuk be őket. Kettő ezek közül most tüzel. Eléggé idegesítő a nyávogásuk, de annyi kiadásunk van hogy nincsen pénzünk megműttetni. Férgesek (pedig már 1x adtunk nekik féregírtót) és nincsenek meg a kötelező oltásaik. Mosdattuk már párszor őket így már nem bolhásak. Összevesztem a párommal, mert már többször előfordult, hogy kinyitott a amacskák ajtaját és a kiáradó alom szagtól hánytam. Azért zárja be őket, hoyg amég nem vagyunk itt ne cincálják a bőr kanapét. Viszont a párom 3 napig dolgozik 3 napig nem (ekkor nyitva vannak folyton). tehát a hónap felébe nincs itthon és olyankor én nem megyek be etetni se őket! Egyszerűen annyira hányok tőle, hogy nem tudok bemenni oda. Nálunk a macskaszobából kimennek a folyosóra ha nyitva van aztán konyha, majd nappali. Mondtam a páromnak, hogy el se bírom képzelni, hogy kiengedje majd őket ha a baba megszületett hogy mindent összekoszoljanak a magukon szétkent kakijukkal(főleg a konyha!). mire ő? Majd a gyerek úgyis csak aludni fog majd csak onnan a szobából lesznek kitiltva. inkább a gyereket zárjuk be. Nagyon kérek valakit, hogy válaszoljon nekem arra, hogy valóban hiszti-e hogy úgy érzem veszélyt jelent ez a sok macska ránézve. Hogy hazzam haza bűzbe a gyerekemet??? (ha be vannak zárva illatos vegyszerekkel letakarítok mindent és akkor nem lehet érezni) Csak szerintem luxus, hogy külön szobába vannak a macskák miközben a lányunkak nem lesz egy rendes gyerekszobája??? Mivel győzzem meg (ész érvek betegségekkel ilyesmi? toxopasmán már 1x átestem régebben)? Már válaszút elé állítottam és a macskákat választotta... 21 hetes nagyon szomorú kismama:'(
2011. ápr. 27. 17:59
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Nem tudok dolgozni..terhes vagyok..nem tudok eltartani egy gyereket így... A szüleimmel eddig nem volt jó a viszony, most persze odaköltözhetnék, de rövid időn belül ott is tűrés lenne a vége. A legjobb lenne ha csak kivarázsolhatnám magam ebből a világból. Kedvesek most velem nagyon, most 2 napig ott voltam. De annyira magányosnak érzem ott magamatt meg elveszettnek, hogy a 2 este után már magamat nyugtattam, hogy ,,jajj ezt az utolsó estét még kibírod". ráadásúl a világ végén laknak... A húgommal is megy a vita... Mióta betöltöttem a 18at azért harcolok (és dolgoztam napi 20 órákat is érte) hogy ne kelljen ott lennem. Ráadásúl szeretem a páromat, belehalnék annyira hiányozna. tudom hogy a gyerek az első, de enni se bírok olyan sírógörcs van bennem. Ha ez lesz akár a szüleimnél akár itt de baja lesz a picinek és ettől meg mégjobban magamba fordulok...
2011. ápr. 27. 18:27
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is van 2 macskánk, 2 gyerekünk és egy pocaklakónk, de a mi macskáink tiszták, féregmentesek, és megvannak az oltásaik. Nincsenek is bezárva sehova, jöhetnek-mehetnek ahogy kedvük tartja (családi házban élünk).

A macskaszoba 4 cicával, úgy, hogy 3 napig etetve sincsenek nagyon durva. A macskáknak is. Az "apuka" meg inkább a macskákat választja, mint a gyerekét??? Én biztosan nem szülnék neki, de még gyerek nélkül se kellene ilyen férfi.

2011. ápr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Én kutya-tartó(kertes ház,de benti kutyus)két gyerekes anyuka vagyok,tehát nem állat+baba ellenző,de annak meg kell legyenek a feltételei!Az hogy a cicák nem oltottak,féregtelenítettek szerintem akkor is gáz ha nincs baba,hiszen ez nektek is kellemetlenségeket okozhat,és a komfort érzetetek mindenképp rombolja.Kicsi a hely is, így nem lehet állatot tartani nektek.A cicák ráadásul,előszeretettel fekszenek be (ha besurrannak)a kiságyba amivel nem csak koszt,ürüléket és bacikat adnak a babának hanem rá is fekhetnek,fulladást okozva ezzel.Tudom hogy fiatal vagy és nehéz,de ha felelőségteljes anyukaként gondolkozol, a babád biztonságáért ezt semmiképp sem engedheted!Beszéljétek meg!Ha nem jutsz semmire költözz el onnan!Minden jót neked!
2011. ápr. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
84%
az elmondottak alapján a férjed nem csak apaként, de állattartóként is megbukott. Macskaszoba? Nincs oltás, nem kap enni rendesen? Büdös? A férjed nem komplett, ne haragudj. nekem másfél évesem van és két macsekom, akik 6 éve velünk vannak, fel sem merült, hogy elajándékozzuk őket, de alap, hogy féregtelenítem (rendszeresen!), takarítom az almot és környékét rendszeresen, etetem rendszeresen, porszívózok naponta (ez öt perc az 50 nm-es albérletben) és kétnaponta felmosok (ez további 5 perc). Soha nincs macskaszőr, vagy büdös (pláne!), a lányom imádja őket és viszont, nagyom sokat kapnak és tanulnak egymástól. Az állattartásnak szabályai vannak, amit a te férjed nem tart be, nem csak a picire, de a cicákra is veszélyes (szereti? kit érdekel? az baromira kevés, gondoskodni is kell róluk!) én úgy kidobnám (terhesen is), hogy a lába nem éri a földet, mert felelőtlen, buta és önző.
2011. ápr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
52%

Hát, már bocs, de ez gyerek nélkül is igénytelenségnek számít. Férges, beteg kóbor macskák külön szobában, hol kapnak enni, hol nem?

Én nagyon szeretem az állatokat, bár inkább kutyás vagyok. 2 nagytestű, rövid szőrű kutyánk van, házba bejárással, bentalvással. A kutyák tiszták, egészségesek, jól neveltek, rendszeresen oltottak,tökéletesen szobatiszták és abszolút nem tartok tőle, mi lesz, ha megszületik a baba. Rendszeresen takarítok,nincs büdös és kosz. Valószínűleg csak a babaszobából lesznek kitiltva, egyébként az egész házban szabadon járkálhatnak. Nem fogom tőlük túlzottan óvni a gyereket.

A párodról meg inkább semmit nem mondok...

2011. ápr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
0%
azt a baromságot, városi legendát, hogy a cica ráfekszik a gyerekre, felejtsük már el! Van valaki, aki személyesen találkozott ilyennel, vagy csak másod, harmadkézből? mert én 30 éve tartok cicát, sok macskás embert ismerek, sok gyerekkel, soha nem fordult még elő. a cica a nyugis helyeket szereti egy mocorgó, kalimpáló, síró csecsemő nem ilyen. a baba meg kicsi, nem hülye, a legapróbb is reagál rá, ha valami kényelmetlen neki, majd pont egy macskát nem fog észrevenni.....
2011. ápr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Igazából a cicák miattam nincsenek tisztán tartva. A párom kitakarítja őket amikor itt van mindig megeteti meg minden. A lakás többi részét én naponta többször is felmosom meg minden (főzök mosok takarítok egész nap)viszont oda be nem megyek!!! vett valami olyan almot nekik ami bekékül ha lepisilik meg illatos, de attól is hányok ugyan úgy ha már csak megérzem... ugyan úgy hányok ha fentmarad a szemetes és már kb 3 napos:S (természetesen mióta terhes vagyok) Ő állítja hogy nem érzi... De apukám is mondja mikor feljön hogy furcsa szag van tőlük... Ezzel azt akarom mondani, hogy a macskákat ő takarítja meg gondozza viszont akkor se tudja mindig mert a hónap felében nincs itt!!! Szerintem nem betegek, mert már 10 hónapja velünk laknak és nincs semmi bajuk a párom folyton mondja hogy majd beoltatja de semmi ideje rá... az álatorvos messze van már küldött párszor engem hogy majd én útközbe (szüleim felé van) vegyek nekik azt a sárga valamit amivel meg kell etetni őket de hogy őszinte legyek SZAROK A MACSKÁKRA!!! Mondtam hogy én nem megyek be miattuk(egyébként hiába útközben van rengeteg kitérő hiába látom a buszról)... Szóval én nem a macskákat sajnálom...sőt... már gondolkodtam hogy ha be bírnék menni valahogy kipakolnám őket. de rájönne hogy én voltam ha mind a 4 eltűnne.
2011. ápr. 27. 19:32
 18/32 anonim ***** válasza:
Lehet nem sápítoznod kellene, hanem a helyzetből kihozni a legtöbbet. Ha mindenképp maradnak a macskák, a minimum lenne, hogy tuti leféregteleníteném őket. A szarok rá magatartással magadat bünteted!
2011. ápr. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
A legjobb barátnőmnek volt egy hatalmas sziámi cicája.8 éve volt nála,amikor jött a baba,akkor a macska bemászhatott a babakocsiba és a kiságyba.Egyszer a macska bemászott a 9 hónapos pici ágyába,amikor a pici aludt.Amikor felébredt megfogta a cicus farkát,a macska meg úgy megharapta szegény kis kezét,hogy még a mai napig ott van a nyoma(pedig már eltelt 3 év) és a kislány allergiás a macskaszőrre...
2011. ápr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapja együtt élsz 4 macskával akit utálsz??? Miért, kérdem én? A párod nyiván nem szeret, különben figyelembe venne téged is. 10 hónapja terhes se lehetsz, simán otthagyhattad volna ezt az önző férfit. Miért nem tetted amíg tehetted? Mit vártál, mi fog változni? Te magad vagy a rossz sorsod kovácsa!
2011. ápr. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!