Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csecsemő + 4 macska 74 nm-en?

Csecsemő + 4 macska 74 nm-en?

Figyelt kérdés
Egy olyan problémán lenne, hogy a párom nem engedi, hogy elajándékozzuk ,,kedvenceinket". 2 szoba + napalis albérletben lakunk, ahol az egyik szoba a macskaszoba a másik a hálónk egybe a műkörmös asztalommal. A macska szoba hihetetlenül büdös. 4 macska van (szénszűrős fedett az alom, de mindig mellé találnak...) Mind a 4 lány és még az utcáról fogadtuk be őket. Kettő ezek közül most tüzel. Eléggé idegesítő a nyávogásuk, de annyi kiadásunk van hogy nincsen pénzünk megműttetni. Férgesek (pedig már 1x adtunk nekik féregírtót) és nincsenek meg a kötelező oltásaik. Mosdattuk már párszor őket így már nem bolhásak. Összevesztem a párommal, mert már többször előfordult, hogy kinyitott a amacskák ajtaját és a kiáradó alom szagtól hánytam. Azért zárja be őket, hoyg amég nem vagyunk itt ne cincálják a bőr kanapét. Viszont a párom 3 napig dolgozik 3 napig nem (ekkor nyitva vannak folyton). tehát a hónap felébe nincs itthon és olyankor én nem megyek be etetni se őket! Egyszerűen annyira hányok tőle, hogy nem tudok bemenni oda. Nálunk a macskaszobából kimennek a folyosóra ha nyitva van aztán konyha, majd nappali. Mondtam a páromnak, hogy el se bírom képzelni, hogy kiengedje majd őket ha a baba megszületett hogy mindent összekoszoljanak a magukon szétkent kakijukkal(főleg a konyha!). mire ő? Majd a gyerek úgyis csak aludni fog majd csak onnan a szobából lesznek kitiltva. inkább a gyereket zárjuk be. Nagyon kérek valakit, hogy válaszoljon nekem arra, hogy valóban hiszti-e hogy úgy érzem veszélyt jelent ez a sok macska ránézve. Hogy hazzam haza bűzbe a gyerekemet??? (ha be vannak zárva illatos vegyszerekkel letakarítok mindent és akkor nem lehet érezni) Csak szerintem luxus, hogy külön szobába vannak a macskák miközben a lányunkak nem lesz egy rendes gyerekszobája??? Mivel győzzem meg (ész érvek betegségekkel ilyesmi? toxopasmán már 1x átestem régebben)? Már válaszút elé állítottam és a macskákat választotta... 21 hetes nagyon szomorú kismama:'(
2011. ápr. 27. 17:59
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Na ott pakoltam volna össze amikor a macskákat választotta.A párod h.lye,már ne is haragudj.Ha a gyereke és helyetted a macskái kellenek,hát én elgondolkodnék de nagyon........

Mellesleg nekünk is volt macskánk,gyönyörű perzsa.....addig amig meg nem támadta a gyereket.Máig magán viseli a nyomát,pedig a macsek kezes volt!!!!!!!

Mi elajándékoztuk,ha a férjem a cicust választotta volna,most vele élne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. ápr. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

A védőnő sem fogja ezt szerintem jó szemmel nézni...

Nekünk is van egy 2 éves yorkie kutyusunk(bár inkább az enyém :D),de amikor megtudtuk,hogy jön a baba,akkor leszoktattuk a földszintre.Ő nem büdös (kutyakozmetikusnak hála érte),nem bolhás,nem férges,nem beteg,semmi baja nincs,de azért mégis egy kutya...Imádom őt is a picinkkel együtt(aki most már 7 hónapos és még semmi baja nem volt a kutyától,szeretik egymást),olyan Ő is,mint egy kisbaba,de tényleg bármit behozhat az udvarról,amikor kimegyünk vele.


Én a helyedben rá keresnék a neten a macskák által okozott betegségekre meg hasonlókra és megmutatnám a páromnak...Egy pici baba szervezetének ez nem való.

A gyereket meg nem lehet örökké egy szobában tartani,kell neki a változatosság,még akkor is,ha pici!

2011. ápr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Tudom! El is mentem 2 napra, hogy ráijesszek. Erre még üzenetet hagyott hogy pakoljak... Ő olyan hogy alapjáraton normális. Aztán ha ideges annyira idegbeteg lesz hogy nem gondolkodik. Egyszerűen teljesen megváltozik. És nem lehet sehogysem hatni rá. Nem szeretnék elmenni. fiatal vagyok nagyon 21 éves... Itt maradok egy gyerekkel mert a 26 éves apja 4 macskáról nyalogatja inkább a szart??? Én azt se hiszem hogy a kisbabánk csak 1 helyiséget használna... hiszen nem ott lesz ahol én is? De rosszúl gondolom,hogy attól még mert én átestem a toxopasmán a pl macskaszőrrel vagy ilyesmivel elkaphat az újszülőtt más betegségeket is tőlük?
2011. ápr. 27. 18:11
 4/32 A kérdező kommentje:
Nem tervezett a baba! Nem szerettem volna megtartani, de ő nagyon örül neki. ekkor még máshol laktunk. Megbeszéltük, hogy kettőtől legalább megválunk mert 4 sok lesz a babához... most meg nem engedi!
2011. ápr. 27. 18:13
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Az első mindig a gyerek! Felénk is vannak elvakult állatbarátok,akik a kutya hasán altatják a gyereküket délutánonként... nekem ez nem fér bele. Szeretem az állatokat, de kint az udvaron! Egy lakásban ennyi macskával?! Ajándékozzátok el a macskákat, max. egyet tartanék meg...
2011. ápr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nemcsak egészségügyi, de egyéb problémák is lehetnek. Valóban, a védőnő ki fog menni hozzátok, és hidd el, ezt nem fogja engedni. Ha tényleg komolyan veszi a szakmáját, akkor be is jelentheti az illetékes szerveknek. Egyébként sem lehet 2-nél többet tartani lakásban! Ráadásul ha olyan mint a mi védőnőnk (van egy yorkink), akkor el fogja kérni az állatok eü. könyvét, amiben benne vannak az oltások és féreghajtások ideje és száma is. Nekünk rendesen átlapozta, megnézte, pedig nem vagyunk koszosak, büdösek, jóban vagyunk vele, de azt mondta, hogy tényleg meg kell győződnie arról, hogy nem lesz baja a picinek a kutyus mellett :)

Elég szomorú, hogy a macskákat választotta! Valószínűleg nem vett elég komolyan! Ha kell, hagyd ott, aztán majd rájön, hogy mi (ki) a fontos!

Egyébként, a tulaj tud a macskákról? Mert akár feldobhatod a párod nála...

Majd jelentkezz, hogy mire jutottatok, nagyon kíváncsi vagyok!

2011. ápr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

18:08 vagyok


Ha nekem ezt mondta volna a párom,hogy pakoljak terhesen,akkor én úgy ott hagyom,hogy köpni-nyelni nem tudott volna.

Mi lesz akkor,hogyha akkor is rájön ez az "állapot" ,amikor már ott lesz a baba?!Majd akkor kihajít a lakásból a pár hetes/hónapos csecsemővel és mehettek,amerre akartok?


Én a helyedben elköltöznék onnan,amilyen gyorsan csak lehet...Nagy a házunk (fent "csak" 4 szoba van),de én ragaszkodtam ahhoz,hogy a kiskutyánk lent legyen a földszinten.A szüleidhez nem tudsz elmenni?

Vagy ha nem akarsz költözni,akkor a rokonokhoz is elvihetnétek a cicákat és ott még meg is látogathatnátok őket.

2011. ápr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
De mit csináljak, hogy elajándékozhassuk??? rákerestünk még régebben, és mindenhol csak a toxopasmát írják. Erre valami orvosi interjúban mondta egy okos, hogy ha egyszer átestem rajta már a gyereket is megvédi az ellenanyag... Emiatt úgy gondolja bármit mondok az hiszti. Meg hogy ő semmilyen szagot nem érez... (mintha direkt hánynék tőle és nem lenne elegem abból hogy a gyomorsavam marja a nyelőcsövemet)
2011. ápr. 27. 18:20
 9/32 anonim ***** válasza:
Mondd a párodnak, hogy Neked vegyen ki egy egyszobás albérletet, mert te ezt már nem bírod...sajnállak nagyon, de a párod kicsit önző, bocs.
2011. ápr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

"Kevesen tudják, hogy a macskák fogékonyak az ember influenzavírusaira is, ezeket terjeszthetik.


Mint általában a betegségekre, ezekre is fogékonyabbak a még relatíve fejletlen immunrendszerrel rendelkező csecsemők. Külön felhívjuk figyelmét a Toxoplasmára. Ez az élősködő a magzatot károsítja, sőt, vetélést is okozhat, amennyiben az anya még nem találkozott vele. Állapotos nőknek mindenképpen ajánljuk, hogy végeztessenek Toxoplasma szűrést! Erről a háziorvos/szülész-nőgyógyász bizonyára szívesen ad felvilágosítást.


Bár a fent felsorolt betegségek rémisztőnek tűnhetnek, a helyzet nem tragikus. Ügyeljenek a higiéniára, különösen a gyereknél. A macska ürülékével terhes nő ne érintkezzék, így minimálisra csökken a fertőzésveszély."


"A kórokozók inkább csecsemőknél okozhatnak gondot, nagyobb korban azonban más problémák adódhatnak. A gyermek, ahogyan növekszik, egyre kíváncsibb a környezetében élő emberekre és állatokra egyaránt. Azonban ilyen fiatalon még nincsen tisztában vele (és valószínűleg hosszas magyarázat után sem érti meg) miért nem szabad meghúzni a macska farkát, vagy rálépni a kutya lábára.


Házi kedvenceink pedig a legjobb nevelés, s a legcsaládcentrikusabb faj ellenére is hevesen reagálhatnak a gyerekek kíváncsiságára. Ilyenkor pedig felmerül a kérdés, mit lehet tenni annak érdekében, hogy házi kedvencünk megtartása mellett is a legnagyobb biztonságban tudhassuk gyermekünket."


Ezeket találtam a neten,nem tudom,hogy mennyit segít...

2011. ápr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!