Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig igaza van a gyermekorvo...

Mindig igaza van a gyermekorvosnak? Sok mindenben nagyon nem értek vele egyet!

Figyelt kérdés

Ma voltunk 10hetes kislányommal oltáson,de előtte méricskélték is,megnézték minden oké-e.Azt mondja a doki,hogy már ránézésre is fogyott picit,mert a hasán lát vmit.Mondom neki,hogy mérem mindennap szinte és sose fogy,mindig vmennyit hízik.Csak anyatejes baba,szedek homeó bogyót is,hogy elég legyen a tej,de amíg megvan a havi min 3-400gr nem aggódok,annál többet is hízik vmivel.Csinált ilyen görbét az apa és az én magasságom alapján,hogy kéne híznia,nőnie,és hogy ahhoz képest nem hízik annyit,de még nincs baj.

Ez nem hülyeség?Egyébként jókedvű baba,bár sokat kell vele foglalkozni,mert hamar elunja magát egyedül:)

A másik,hogy azt mondta,hogy 1hónapig úgy szoptassam,hogy egyik mell 4perc,majd a többi 16 a másikon és utána kifejem az elsőt,és arra kíváncsi,hogy ezek után hogy alakul a súlya.Én sose voltam híve ennek a percre pontos szoptatásnak,ráadásul 1mellből szoptatok.Addig eszik a baba amíg szeretne. Egyszerűen nem vagyok képes ezeket betartani,nem gondolom,hogy így kellene.

Már gondolkodtam az orvosváltáson is.

Ti mit gondoltok erről?Igazam van,vagy nem?Ha hízik akkor minek aggódni?Tokásodik rendesen,csak épp nem olyan dumdumgolyó mint a megszokott "csecsemőmodell"


2011. ápr. 27. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
áh! Köszönd meg, és csináld úgy, ahogy jónak látod!
2011. ápr. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

DEHOGY van mindig igazuk, sőt sok begyepesedett gyerekorvos baromságokat beszél.

Az enyém elég laza ilyen téren, soha nem paráztatott, hogy kevés, sok, kicsi, nagy.....

A lányom max havi fél kilót hízott, 2 éves múlt még cicizik.

2011. ápr. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan, hogy kijött hozzánk a gyerekorvos, és szó szerint rosszul lett, mikor meglátta, hogy kisfiam hason fekszik a nappaliban. Azonnal elkezdett szinte kiabálni: Anyuka, anyuka, nem fektetjük hasra a gyereket!!!

Jó nagyokat bólogattam, aztán csináltam mindent, ahogy jónak láttam. Mit kezdjek vele, ha egyszer hason szeretett aludni???

Én az ilyen dolgaival úgy voltam: egyik fülemen be, a másikon ki. Nem vettem túl komolyan, szerintem te se tedd.

2011. ápr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hallgass a megérzésedre, csináld úgy ahogy jónak látod. Én erről a görbéről még nem is hallottam, pedig nálam is van 3 lurkó.
2011. ápr. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor én szerencsésnek mondhatom magam,hogy a dokim szűkszavú.Lemérte a súlyát,hosszát beírta a könyvébe és már mehettünk is.Kb ennyi a kommunikáció.Természetesen,ha van kérdésem,megválaszolja,de talán 1x ha volt kérdésem hozzá.

Tényleg köszönd meg és viszlát.És a védőnő nem mond semmit?

Ha ő azt mondja,amit te akkor nincs probléma,de ha ő is azt mondja mint a dokid,akkor mégis csak meg kel fontolni az orvos javaslatát.

A cicis téma nekem is ilyen.Egy cici és kész.Következő szopinál a másik kerül elő,ennyi.

2011. ápr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

a védőnő csak mosolygott amikor ezeket mondta a doki,ő lazán veszi a dolgokat.Jólvan,megnyugodtam,de mit csináljak ha azt kérte,hogy megint mérjem 1nap alatt,hogy mennyit hányszor eszik,osszam,szorozzam stb.1hét múlva hívnom kell az infókkal,mit csináljak?

Vicces volt,mert mondta,h szedjek multivitamint vagy folytassam amit terhesen szedtem.erre mondtam,h terhesen se szedtem,mert azt mondták nem szükséges,erre úgy felháborodott,kérdezgette,hogy mondjam meg a nevét ki mondta,közbe a védőnő mondta aki ott ült mellette:))

2011. ápr. 27. 13:52
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
SEMMIT. Nem mégy vissza. Ha menni kell, és kérdezi, mondd, hogy sajnos, kiment a fejedből megmérni.
2011. ápr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hívod fel. Ha ő hív, megköszönöd.
2011. ápr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
vagyis akkor ti nem váltanátok orvost?inkább a tagadásba,csöndben maradásba burkolóznátok?
2011. ápr. 27. 14:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőség máshoz menni én mindenképpen váltanék. Ha ilyen egyértelmű dolgokban téved mi lesz később?!
2011. ápr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!