Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért versenyeznek egymással...

Miért versenyeznek egymással az anyukák? Miért kell mindenben jobbnak lenni?

Figyelt kérdés

Napi szinten összejárogatunk 10-11 anyuka+babák.Sétálni megyünk együtt,egymáshoz eljárogatunk,stb. Az elején olyan jó volt,sose mentem egyedül sétálni,volt kivel megosztani,megbeszélni a tapasztalatokat stb.

Sokan irigyelhetnének,de ne tegyék,már totál kiábrándultam mindegyikükből.Lassan vérre menő versengés folyik,hogy kinek nagyobb a babája,miket tud,kinek vannak jobb cuccai stb.az egyik anyuka már odáig jutott,hogy azt mondta,hogy az ő babája már születése óta forog,és 5 hósan lépeget.Persze tudom,hogy ez nem igaz,ismerem őket,a babáját,de már ennyire nagy a harc.

Sokszor már elkerülöm őket,kifogásokat keresek,hogy egyedül mehessek,mert elegem van az állandó beszólogatásokból.Ráadásul külön-külön ki is beszélik egymást.


Olyan szomorú...azt hittem jó lesz ha együtt nőnek fel ezek a babák,de már tökre csalódtam.Nő és nő közt nincs barátság ugye?Olyan naiv vagyok...ezt mindig elfelejtem.


2010. febr. 5. 20:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne barátság?:)Én 4,5 éve vagyok egy fórum tagja,3 éve zártan működünk.Már tényleg barátok vagyunk,anyukák,ugyanolyan korú gyerekekkel.Sok minden történt velünk,voltak betegségek,párkapcsolati problémák,anyagi gondok,egyebek,segítettünk egymásnak ahogy tudtunk,nem veszekedünk,örülünk egymás,és egymás gyerekei sikereinek.Normális emberek képesek a normális kapcsolatokra.;)
2010. febr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hát akkor ezzel a bandával van a gond.Egyen-ketten elég rendesek,de vannak akik mindenbe belekötnek,mindent kritizálnak.Mindennap együtt megyünk sétálni,én csak kullogok hátul,inkább nem is szólók.Most egy ideje nem is járok ki,beteg a babóm,de nem is keresnek.Nekem csak az fájna,ha kibeszélnének a hátam mögött.Amúgy is olyan vagyok,hogy mindenkinek meg akarok felelni.Elég lelkis vagyok,és ez rosszul esik.
2010. febr. 5. 20:27
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van két nagyon jó barátnőm, pár hónappal egymást követően szültünk, az én babám a legkisebb.

A barátságunk régen kezdődött, bőven a babák előtt.

Nem vetélytársak vagyunk, hanem barátok, egymás segítői, tanácsadói.

Soha egyikük sem dicsekedett azzal a szándékkal, hogy az ő babája előrébb lenne bármiben is.

Viszont az én környezetemben is van olyan anyuka, aki lépten-nyomon felhívja a figyelmemet a hiányosságaimra(amit ő hisz annak) és az ő babájának érdemeire. Rólam lepereg...

2010. febr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Sokan itt keresnek anyukákat,akikkel élőben lehetne beszélgetni,én meg az élőből menekülök inkább ide,jobban érzem magam a láthatatlan emberek közt.Hát...kapok mindennap...lassan én már nem is szültem a gyerekem,hanem lottón nyertem...szóval ilyen szinten.
2010. febr. 5. 20:34
 5/20 A kérdező kommentje:

Hát..pedig tényleg annyira jó lenne...ezek a gyerekek együtt játszhatnának,járhatnának suliba,barátok lehetnének...ez nagyon sokat számít!!!

Beolvadhatnék...langyos víz lehetnék,de valahogy arra meg a büszkeségem nem visz.

Hát nehéz...de akkor ezek szerint mégiscsak működhet normális emberek közt.

Köszönöm.

2010. febr. 5. 20:37
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Megértem a problémát, a gond az, hogy a gyerekek hoztak titeket össze, ezért megy a harc, mert nincsen előéletetek, csak a babával tűnhetnek ki a tömegből. Nekem van egy nagyon jó barátnőm, ezer éve, nálunk nem számít már, hogy versengjünk, túl régi motorosok vagyunk. Viszont lett új babás barátnő a kórházból, na ő verseng. Amikor kijött a fiam mindkét alsó foga, azonnal lemondta a látogatást, és másnapra az ő fiának is kintvolt. Azóta sem jön felénk, de telefonon megtudtam, hogy a 6 hós fia már jár. Na persze. Én sem értem, mire jó ez, nem hogy örülnének, hogy van társaság. Azért kitartás, lesz ez még rosszabb is:))))
2010. febr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Jaj drágám, annyira megértelek :(( mert én sajnos dettó ugyanilyen vagyok, én is rosszul viselem ha kibeszélnek és meg akarok felelni folyton...:/

És nálunk is az udvarban megy ez az egymásra licitálgatás (nem tudom jobbat mondani rá). Én már rájöttem, hogy ez azért van, mert sokan úgy tekintik a gyereket és annak produkcióit, mintha az az ő érdemük lenne 100%-ban!!!! És mivel azt azért mégse hajtogathatják egész álló nap, hogy : " F.sza csaj vagyok, mert ezt csinálom, azt csinálom dícsérjetek meg stb."

ezért a gyerekkel dicsekszik.

És ez igazságtalan dolog is, mert nem 100%-ban a szülőn múlik, mikor kezd járni, menni, beszélni, egyedül enni és 7 nyelven beszélni egy gyerek...hanem nagyrészt az adottságaitól, amiről senki se tehet.

A szülő SEM, mert nem ő kombinálta anno a géneket a baba embrió korában:)


Egyébként meg ember függő, nekem van 2 db igazán jó barátnőm, sajnos ők messze laknak, akikkel viszont elmeséljük ugyan melyik gyerek mit csinált, de közben értékeljük a másik babájában a más tulajdonságokat, és ez így oda vissza megy.

A többi anyával meg már nem foglalkozom, bár engem is bánt ha kibeszélnek, márpedig tuti azt teszik.

Mi mindketten eü-sök vagyunk a férjemmel és a gyerekünk pedig későn érő típus, általában később csinál mindent, ez épp elég stressz nekem így is, nemhogy ha még "hyperszuper " gyerekek állítólagos produkcióiról kell egésznap hallanom:)

Na bocsánat, túl hosszú lett...

És amúgy meg azt meg főleg nem értem, miért kell fúrni egymást ahelyett hogy jóban lennének az anyukák...

2010. febr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Azért arra ne számíts,h ha összebarátkozol valakivel,akkor a gyerekek is barátok lesznek,az elég ritka.:)Keress magadnak barátnőt,próbálkozz esetleg babás oldalak fórumain,hidd el,idővel egy nagyon összetartó kis közösség tud kialakulni.Még ha távol is éltek egymástól,sokat segíthet-neked.A gyereked talál magának barátokat a bölcsiben,oviban.:)

Első vagyok.

2010. febr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem csak azzal a néhány anyukával tartod a kapcsolatot, akikről azt írtad, hogy rendesek? Mi hárman vagyunk barátnők, elég régi a barátságunk. Első körben egyszerre születtek a lányaink, tök jó volt minden. A második körben már egy év szórás volt, ráadásul az egyik barátnőmnél fiú, vagyis inkább FIÚ született. Na azóta ő az új FÉLISTEN. A mi lányaink le vannak sz*rva, mert az ő kisfia, az sokkal ügyesebb, szebb, okosabb, nagyobb a lába, többet sz*rik, hamarabb nőt a foga, ő harap a játszótéren a legnagyobbat és a többi. Először még mondogattuk neki, viccesen, hogy ne legyen már hülye fiús anyuka. (tudom, vannak normális fiús anyukák is, és hülye lányos anyukák is). Mostanában már komolyan mondogatjuk neki, de lepereg róla.
2010. febr. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Hát igen!Akkor más is van ebben a cipőben.

Nekem normál súllyal született a babám,de fél évesen hosszabb és súlyosabb mint 8 hós társunk,én ezért vagyok mindig rossz,már azt is mondták,hogy nem normális,ahogy a babám nő.Pedig itt a legtöbbeknek ekkora a babája,és a doki sem mondta,hogy gond lenne.Tuti,hogy kibeszélnek,mert azelőtt mindig kerestek,most egy ideje már nem.Sajna nekem nincs is "tartalék barátnőm",mert én nem idevalósi vagyok.Lehet,hogy ezért nem bírnak!?

2010. febr. 5. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!